tanti
22.12.06,09:54
Mam jednu trufalu otazku..
Potrebovala by som poradit ako to je s vyplacanim PN-ky, ked zamestnanec pracuje v Čechach tam za neho zamestnavatel odvadza aj odvody (na SK ho v Socialnej vobec neeviduju) a teraz ochorel odovzdal v cechach potvrdenie o chorobe (od slovenskeho lekara) zamestnavatelovi. Proste ci Ceska socialna poistovna robi kontroly pocas choroby napriklad s napojenim sa na slovensku socialnu poistovnu.
dakujem
endrju
22.12.06,11:44
Mam jednu trufalu otazku..
Potrebovala by som poradit ako to je s vyplacanim PN-ky, ked zamestnanec pracuje v Čechach tam za neho zamestnavatel odvadza aj odvody (na SK ho v Socialnej vobec neeviduju) a teraz ochorel odovzdal v cechach potvrdenie o chorobe (od slovenskeho lekara) zamestnavatelovi. Proste ci Ceska socialna poistovna robi kontroly pocas choroby napriklad s napojenim sa na slovensku socialnu poistovnu.
dakujem

Viem, že zamestnávatelia v Čechách zatiaľ vyplácajú celé nemocenské namiesto Sociálnej poisťovne (presnejšie Českej správy sociálneho zabezpečenia) podobným spôsobom aký bol používaný na Slovensku do roku 2004.

Nemám ani tušenie, ako je to "cezhraničným" potvrdením o dočasnej PN.

Ohľadom kontrol sa neviem tiež vyjadriť.
tanti
22.12.06,12:00
Nevadi aj tak dakujem pekne.
Pytal sa ma kamarad lebo dostali "povinnu" marodku koli tomu, ze ma sezonne zamestnanie a chcel ist na dovolenku tak ci nebude mat nejaky problem..
Nevadi keby ste nahodou mali niekto s tymto skusenost budem rada ak mi odpoviete zatial dakujem.