Kirk
22.12.06,14:07
1.Obchodník predá ojazdené úžitkové auto (tovar), pri ktorého kúpe si DPH neodčítal, nakoľko bolo kúpené od fyz. os. neplatcu. Použije § 66 a odvedie daň len z rozdielu?

2. Firma predá ojazdené úžitkové auto (z majetku), pri ktorého kúpe si DPH neodčítal, nakoľko bolo kúpené od fyz. os. neplatcu. Vystaví faktúru riadne s DPH ?
dracica
22.12.06,15:10
no nad tymto sme polemizovali zaujima ma ten druhy bod velmi odpovedzte niektooo
Jana Acsová
22.12.06,17:35
1.Obchodník predá ojazdené úžitkové auto (tovar), pri ktorého kúpe si DPH neodčítal, nakoľko bolo kúpené od fyz. os. neplatcu. Použije § 66 a odvedie daň len z rozdielu?

2. Firma predá ojazdené úžitkové auto (z majetku), pri ktorého kúpe si DPH neodčítal, nakoľko bolo kúpené od fyz. os. neplatcu. Vystaví faktúru riadne s DPH ?
Hajde baliť darčeky.

Ad 1)
Naznačené riešenie je schodné a obchodník ho môže použiť.
Ad 2)
Ak je "firma" platiteľ, tak samozrejme predaj zdaní - uplatní DPH k dodaniu automobilu a to bez ohľadu na skutočnosť, od koho automobil obstarala.
Viera.M.
22.12.06,18:20
1.Obchodník predá ojazdené úžitkové auto (tovar), pri ktorého kúpe si DPH neodčítal, nakoľko bolo kúpené od fyz. os. neplatcu. Použije § 66 a odvedie daň len z rozdielu?

2. Firma predá ojazdené úžitkové auto (z majetku), pri ktorého kúpe si DPH neodčítal, nakoľko bolo kúpené od fyz. os. neplatcu. Vystaví faktúru riadne s DPH ?
k bodu 1. obchodník sa zaoberá nákupom a predajom ojazdených vozidiel??
k bodu 2. predaj s DPH
Petosev
22.12.06,22:36
Je na predajcovi, ci sa rozhodne pouzit par. o pouzitom tovare a postupovat podla neho. V pripade ze nie, samozrejme obchod podlieha DPH a je to standartne dodanie tovaru v tuzemsku.
Kirk
27.12.06,12:48
k bodu 1. obchodník sa zaoberá nákupom a predajom ojazdených vozidiel??

Ano, obchodník s ojazdenými vozidlami.
Jana Acsová
27.12.06,12:50
Ano, obchodník s ojazdenými vozidlami.A aká informácia Vám ešte chýba?
Pozrite aj:
http://www.porada.sk/t32004-osobitna-uprava-uplatnovania-dane-pri-pouzitom-tovare.html
Kirk
27.12.06,13:00
A aká informácia Vám ešte chýba?

Dakujem, len som odpovedal Viere.M.

Mohli by ste este reagovat na moj prispevok Nadobudnutie a tiez Predaj os. auta?