vlado dado
18.12.04,20:27
Požičal som si od manželky os. automobil na podnikanie. AUTO je kúpené na leazing. má zák. a hav.poistku. prosím poraďte mi, ako to mám a čo môžem ja zahrnúť do účtovníctva /jednoduché/.A ako s PhM. či vypisovať cestovné účty a účtovať nákup Phm - alebo.................... som z toho úplne jeleň.:mad: :confused: Manželka je pracuje v mojej firme ako zamestnanec. auto bolo zakúpené ako radový občan.
Manual
19.12.04,07:44
Treba napísať či manželka podniká a to auto má na fizing vo firme, alebo si ho kúpila ako FO-radový občan.
Prosím zapojte sa kto je znalý veci !!!
ik-a
19.12.04,18:13
Mate rozdelenu BSM-ku? Ak nie, vsetok nadobudnuty majetok pocas manzelstva je spolocny. To znamena, ze auto patri aj Tvoje a nie len manzelke ako sukromny majetok. Od manzelky si nemozes auto prenajat, lebo patri aj Tebe. Este by som chcela upozornit, na moznost vynatia majetku, ktore je v podnikani. Ak to tak nemate vsetko co mate v podnikani je spolocne.
vlado dado
21.12.04,20:12
Mate rozdelenu BSM-ku? Ak nie, vsetok nadobudnuty majetok pocas manzelstva je spolocny. To znamena, ze auto patri aj Tvoje a nie len manzelke ako sukromny majetok. Od manzelky si nemozes auto prenajat, lebo patri aj Tebe. Este by som chcela upozornit, na moznost vynatia majetku, ktore je v podnikani. Ak to tak nemate vsetko co mate v podnikani je spolocne.
Máme rozdelenú BSM-ku.