vilejs
23.12.06,17:18
Zdravím, s kamarátom chceme začat robiť webové stránky. Nechcem ešťe otvárať živnosť. Aký spôsob legálneho prijímania penazí za takúto činnosť existuje?
misomiso
23.12.06,16:41
Nechcem vam do toho hovorit, ale zivnost myslim obnasa iba 1000 Sk kolok. Navyse ak by ste ani napokon ziadnu webstranku nespravili, tych 1000 Sk sa vam vrati napr. v podobe moznosti registracie v METRO a inych velkoobchodoch.
Jozef Mihál
23.12.06,16:59
Autorský zákon.
vilejs
25.12.06,09:31
Dakujem. Ešte ide o to že obaja sme študenti. Kamarat by vytvoril design a ja by som programoval a kodoval. Pdla autorského zákona by to potom bolo Dielo spoluautorov alebo ako Spoločné dielo?
A ak by som mal živnosť musím preukázať že počítač(ktorý som dostal od rodičov) na ktorom pracujem je moj - živnostníka?
misomiso
25.12.06,10:48
To toho, na akom pocitaci robis sa nemoze nikto starat. Skor ale pozor opacne - ak by si si uz ako zivnostnik kupil novy PC a dal ho do nakladov, potom by si mohol (teoreticky) ocakavat kontrolu ci pouzivas legalny soft. Pravdepodobnost takejto kontroly je velmi mala, a v podstate ju asi mozu spravit aj u sukromnej osoby, ale s kontrolami zacinaju od firiem, mam dojem ze v sucasnosti reaguju skor iba na udania od konkurencie albo "dobroprajnych susedov".

Tymto v ziadnom pripade nechcem nikoho nabadat, aby pouzival nelegalny soft, (ja sam pouzivam legalny) len na tuto oblast upozornujem, pretoze v principe ziadna kontrola nie je prijemna vec.
vilejs
25.12.06,13:17
Ohladom najomneho vztahu k nehnutelnosti: napr. zmluva s rodicmi ze mi za 100korun na mesiac prenajimaju priestor 1*2 metra v obyvacke?
To by bolo asi vsetko(zatial), dakujem za rady.
bryan
25.12.06,16:11
To toho, na akom pocitaci robis sa nemoze nikto starat. Skor ale pozor opacne - ak by si si uz ako zivnostnik kupil novy PC a dal ho do nakladov, potom by si mohol (teoreticky) ocakavat kontrolu ci pouzivas legalny soft. Pravdepodobnost takejto kontroly je velmi mala, a v podstate ju asi mozu spravit aj u sukromnej osoby, ale s kontrolami zacinaju od firiem, mam dojem ze v sucasnosti reaguju skor iba na udania od konkurencie albo "dobroprajnych susedov".

Tymto v ziadnom pripade nechcem nikoho nabadat, aby pouzival nelegalny soft, (ja sam pouzivam legalny) len na tuto oblast upozornujem, pretoze v principe ziadna kontrola nie je prijemna vec.

Pouzi vhodnu distribuciu Linuxu.
elrosi
02.01.07,22:07
Na zivnost by som si fakturoval za reklamnú a propagacnú cinnost, co je myslim volna zivnosť.