mazgut
23.12.06,18:01
Zdravim Vas.

Uz mam vybavenu zivnost a kolaudacne rozhodnutie priestorov.
Ubytujem uz dlho ale na zaciatku som mal mensiu kapacitu a ubytoval som len na zaklade povolenia z obecneho uradu a teraz som presiel na zivnost.
V penzione robim len ranajky bez tepelnej pripravi.
Teraz potrebujem vediet ako to funguje s tou hygienou a vsetkym co ma s tym suvis.. pocul som ze musim mat prevadzkovy poriadok, na izbach spis majetku a tak.. co este potrebujem??? neviete mi poradit??? mam v tom trochu chaos.. :-(
Neviete kde najdem nejaky vzor vsetkych tych materialov????
Dakujem za Vasu pomoc. ..prajem veselee Vianoce..
lenkak
23.12.06,19:08
prevádzkový poriadok určite a predpokladaám že aj haccp. Kvôli tým raňajkám, aj keď sú pripravované studenou cestou. Pripájam Ti link, kde nájdeš Haccp, je ale pre potraviny, skús si ho prispôsobiť podľa požiadavkám hygieny. Jeho súčasťou je prev.poriadok.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=57697&postcount=4
beroun
23.12.06,19:24
Povolenie "na hygienu" vydáva Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Dá sa tam žiadosť aj s ťuším 500,-Sk kolok, list vlastníctva/nájomná zmluva, živnostenský list - nezabudnite napísať v žiadosti aj telefónne číslo, kde Vás budú kontaktovať. V Bratislave hygieničky sú celkom fajn, keď Vám niečo chýba, tak Vám tiež dajú lehotu na nápravu a hneď Vám nezatvoria prevádzku. Chcel by som len podotknúť, že hygiena ani zďaleka nie je len písomnosti alebo čistota prevádzky. Takže ich čo najskôr písomne požiadajte o uvedenie priestorov do prevádzky a prípadné nedostatky už s nimi doriešite.
Tiež by ste zrejme mali ohlásiť prevádzku na živnostenskom úrade(doch), ak nie je zhodná s Vašim miestom podnikania.
Labut
27.01.07,08:56
Mam taku prosbu , ked uz prenajimate dlhsie,ako s reklamou.Ak poznate niejake ceske, slovenske,alebo polske, ci ine portale, kde umiestnit svoju
reklamu - web stranku alebo inzerciu ohladne ubytovania.Poradte ako na to. Mozem poskytnut aj meilovu adresu : vah @szm.sk.V pripade zaujmu
poslat fotky. dakujem