bjjoba
24.12.06,21:02
mam uz starsi pocitac s procesorom iba 450 a chcem si kupit novy.
Rozhodujem sa kupit NOTEBOOK ale taky aby sa dali hrat aj hry.
Poradte ci prejst na NOTEBOOK alebo ostat pri PC ale o stredne optimalnych parametroch v cene od 20 - 25 000 Sk.
V pripade ak prejst na NOTEBOOK poradte nejake dobre znacky.
K tomu este by som chcel optimalne MULTIFUNKCNE ZARIADENIE.
STRELEC
24.12.06,20:16
http://www.porada.sk/showthread.php?t=9089&highlight=notebook
Kliknutie na tento odkaz Ti možno pomôže v rozhodovaní.
lenkak
24.12.06,20:16
STRELEC
24.12.06,20:33
Pridám svoj názor:

[quote=bjjoba]mam uz starsi pocitac s procesorom iba 450 a chcem si kupit novy.
Rozhodujem sa kupit NOTEBOOK ale taky aby sa dali hrat aj hry. Na prácu väčšinou postačujú ďaleko slabšie parametre ako si dnes vyžadujú hry. Mne stačí na PC grafická karta do 2 tis., synova je za necelých 10 a vidí sa mu slabá. O RAM-ke a procesore ani nehovorím. Ak chceš skĺbiť hry a prácu ja by som bol za PC a musel by som sa ale zmieriť, že hry mi zbytočne (z pohľadu práce) predražia PC. O notebooku by som ani neuvažoval, lebo to, že je prenosný (a aj "trendový") je vyvážené jeho skoro nemožným budúcim vylepšovaním. Notebook považujem len za východisko z núdze, keď potrebujem pracovať "prenosne". Inak samozrejme - PC (za menší peniaz lepšia kvalita a parametre a samozrejme aj normálnejšia práca). A aj nejaký čas parametre vydržia byť dobrými. U hier je to však otázne. Tu sa nároky na PC zvyšujú veľmi dramaticky. PC je do značnej miery možné "zrýchliť" a podobne. Notebook - nie.
Poradte ci prejst na NOTEBOOK alebo ostat pri PC ale o stredne optimalnych parametroch v cene od 20 - 25 000 Sk. Za tieto peniaze sa dá poriešiť slušná mašina - PC.
V pripade ak prejst na NOTEBOOK poradte nejake dobre znacky. Vyhol by som sa značke ACER. Dosť vysoký podiel reklamácií (robíme pre firmu aj predávajúcu hardware).
K tomu este by som chcel optimalne MULTIFUNKCNE ZARIADENIE.
camelfly
24.12.06,21:42
aj ja sa pripojim k STRELCOVEMU nazoru a k nazorom ktore boli preberane prave v tej teme
ktoru zalinkovali, aj ked dilema ci kupit PC alebo laptop ma stupencov aj na jednej strane
aj na druhej strane.
Aj ked ma laptop svoje vyhody, je maly, lahky, prednostou je hlavne jeho univerzalnost, mobilita pri praci, no podla mojho nazoru sluzi hlavne pre cloveka ktory ho potrebuje
ku svojej praci, pre beznu kancelarsku pracu.
Pri stolovom PC uz zvazujes velkostou monitoru, ci o klavesnici ktora ti bude vyhovovat alebo neskor o tom ako si rozsiris o nejake komponenty na zveladnenie tvojho PC, co u laptopu uz nemozes, aj ked nehovorim ze u laptopu sa neda aspon dokupit externa klavesnica a myska ale technicky tam tazko budes menit komponenty. Uz len ten komfort napriklad hrania hier je u stoloveho PC jednoznacne na prvom mieste. Pokial nebudes vyuzivat mobilitu laptopu , tak deskop je jednoznacne lepsi.


http://www.pcexpert.sk
http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=0001400469
http://www.realshop.sk/Default.aspx?CatID=42&c=NTB

vsak si skus pozriet laptopy na tychto linkach
BMGinvest
24.12.06,21:46
mam uz starsi pocitac s procesorom iba 450 a chcem si kupit novy.
Rozhodujem sa kupit NOTEBOOK ale taky aby sa dali hrat aj hry.
Poradte ci prejst na NOTEBOOK alebo ostat pri PC ale o stredne optimalnych parametroch v cene od 20 - 25 000 Sk.
V pripade ak prejst na NOTEBOOK poradte nejake dobre znacky.
K tomu este by som chcel optimalne MULTIFUNKCNE ZARIADENIE.

za 25000 nekupis notebook vhodny na hry..ale ked si mal doteraz komp s procesorom 450 tak by ti mohlo stacit hocico:D
PC by si mohol mat za 25000 uz celkom vykonny aj na hry ale zas na pracu moze byt vhodnejsi NB lebo je tichsi a prenosny:)
Znacky by som odporucil asi ako strelec teda hlavne nie acer. A ked budes kupovat NB tak nekup s procesorom sempron..skor Centrino alebo Turion tie su uplne ina kategoria.
multifunkcne je pre kazdeho ine optimalne...ak budes tlacit,scenovat,kopirovat raz zacas tak je pre teba optimalny shit z tesca za 2000sk:D ale ak by si to chcel viac vyuzivat urcite nieco kvalitnejsie lebo u slabych su vysoke naklady na tlac
Helebrandt
25.12.06,13:39
mam uz starsi pocitac s procesorom iba 450 a chcem si kupit novy.
Rozhodujem sa kupit NOTEBOOK ale taky aby sa dali hrat aj hry.
Poradte ci prejst na NOTEBOOK alebo ostat pri PC ale o stredne optimalnych parametroch v cene od 20 - 25 000 Sk.
V pripade ak prejst na NOTEBOOK poradte nejake dobre znacky.
K tomu este by som chcel optimalne MULTIFUNKCNE ZARIADENIE.

Ja by som volil Notebook, cenovo prijatelný je Acer - tie reči o poruchovosti by som bral s rezervou - aj ja som si ho kúpil v polovici decembra a som spokojný.
Jozef Mihál
25.12.06,15:23
Ja mám Acer už rokapol a funguje (okrem jedného odpáleného portu). Práve som na ňom napísal tento príspevok.
misomiso
25.12.06,16:56
Ja mam oboje, pretoze potrebujem byt aj mobilny. Jednoznacne mozem potvrdit, (skusenosti s viacerymi notebookmi a PC) ze velky PC s rovnakymi parametrami a OS bude vzdy ovela rychlejsi ako (zdanlivo rovnaky) notebook. Je to dane tym, ze nie vsetky parametre su skutocne rovnake a nie vsetky sa dokonca zvyknu uvadzat, ako napr. pristupovy cas na hard disk, co je napr. velmi dolezity parameter.
rolandik
29.12.06,19:29
Acer má výborný servis. Dnes zavoláš do Brna a zajtra si ho k tebe domov príde vyzdvihnúť prepravku. Všetky náklady z reklamáciou v záruke sú na účet servisu. Reklamáciu dokážu vybaviť aj do jedného týždňa vlastná skúsenosť.
Kúp decku určite druhý počítač a ty rob na svojom. Tebe na účtovníctvo vydrží počítač aj 5 rokov. Možno aj viac, keď budeš utierať prach.:) Decká majú obrovskú spotrebu všetkého.
chlap
29.12.06,20:11
Acer má výborný servis. Dnes zavoláš do Brna a zajtra si ho k tebe domov príde vyzdvihnúť prepravku. Všetky náklady z reklamáciou v záruke sú na účet servisu.


Zabudol si doplniť dosť podstatnú informáciu - ako dlho tá oprava bude trvať. ;)

Kvalita servisu je pri kúpe počítača tá posledná vec, na ktorú sa pozerám. Keď kupujem PC, tak totiž predpokladám, že sa nepokazí.

mimotemy
Pred rokom som kupoval 17" LCD monitor. Po 7 mesiacoch sa pokazil 1. krát - vtedy mi v servise dali nárhadné 14" CRT-čko. Nejako som ten mesiac vydržal. Pred mesiacom sa mi pokazil znovu ale tentokrát už náhradný monitor nemali a ak som chcel pracovať na PC, tak som si musel kúpiť nový monitor :( .
Jediné, čo ma teší, je to, že ten monitor po oprave "odišiel" znovu s tou istou chybou. A tak ho idem opäť po 3.krát dať do servisu so žiadosťou o výmenu za iný kus, keďže sa tá istá chyba zopakovala po 3.krát. Ibaže ten nový monitor aj tak bude ležať v krabici pre prípad, že sa mi ten nový tiež pokazí - trochu pridrahý luxus.
chlap
29.12.06,20:18
Ja by som volil Notebook, cenovo prijatelný je Acer - tie reči o poruchovosti by som bral s rezervou - aj ja som si ho kúpil v polovici decembra a som spokojný.

Eeehhmmm, no ak si si ho kúpil v polovici decembra a na jeho konci konštatuješ, že si s ním spokojný, tak to je asi to isté, ako keď si panna po dvojtýždňovej známosti vezme za manžela svojho priateľa a ráno po svadobnej noci infomuje svoju matku, že jej nový manžel je pozorný muž, so zmyslom pre domácnosť a fantastický milenec. :o
rolandik
29.12.06,20:33
Zabudol si doplniť dosť podstatnú informáciu - ako dlho tá oprava bude trvať. ;)

Kvalita servisu je pri kúpe počítača tá posledná vec, na ktorú sa pozerám. Keď kupujem PC, tak totiž predpokladám, že sa nepokazí.

mimotemy
Pred rokom som kupoval 17" LCD monitor. Po 7 mesiacoch sa pokazil 1. krát - vtedy mi v servise dali nárhadné 14" CRT-čko. Nejako som ten mesiac vydržal. Pred mesiacom sa mi pokazil znovu ale tentokrát už náhradný monitor nemali a ak som chcel pracovať na PC, tak som si musel kúpiť nový monitor :( .
Jediné, čo ma teší, je to, že ten monitor po oprave "odišiel" znovu s tou istou chybou. A tak ho idem opäť po 3.krát dať do servisu so žiadosťou o výmenu za iný kus, keďže sa tá istá chyba zopakovala po 3.krát. Ibaže ten nový monitor aj tak bude ležať v krabici pre prípad, že sa mi ten nový tiež pokazí - trochu pridrahý luxus.

Nie je to mimo témy. Ja keď si niečo kupujem chcem mať istotu: čo ak. To tvoje LCD-čo jeurčite dobrá značka. Ako funguje servis si už napísal. Veď ty so mnou súhlasíš, len o tom ešte pochybuješ. :)
Prajem ti, aby si po tvojej nemilej skúsenosti, stále predpokladal, že sa ti PC nempokazí.
ivako
01.01.07,12:26
Poraďte mi skúsenejší odborníci na notebooky. Potrebujem pre dcéru na písačky na VŠ notebook. Kolega mi núka HP 4-ročný, pamäť 10 GB, 120 MB RAM, 900 Hz frekvencia, cena 10-12 tis. Nie je to vysoká cena?
chlap
01.01.07,12:41
Poraďte mi skúsenejší odborníci na notebooky. Potrebujem pre dcéru na písačky na VŠ notebook. Kolega mi núka HP 4-ročný, pamäť 10 GB, 120 MB RAM, 900 Hz frekvencia, cena 10-12 tis. Nie je to vysoká cena?

Najskôr poopravím definované parametre: HardDisk 10 GB, pamäť 128 MB, procesor 900 Hz.

A teraz k tomu notebooku - tá cena nie je zlá, hoci musím upozorniť, že ak tam je (bude) nainštalovaný Windows XP, bude to dosť pomalé na prácu (kôli tej pamäti). Skôr by som ale odporúčal akceptovať sumu 10.000,-. Dôležité je ešte vedieť,aká je kvalita batérie a klávesnice, aký veľký je displej, koľko je USB portov a pod.

Podobné notebooky, ale s väčším HDD a dvojnásobkom pamäte RAM sa dajú zohnať na inzerát za 13-15 tis. Sk.

A dodatok - nový notebook HP 500, ktorý bohato stačí na to, čo potrebujete, sa dá kúpiť za 17.000,- Sk http://www.shark.sk .
ivako
01.01.07,12:56
Displej je 15", 2 USB porty, klávesnica v dobrom stave, batéria neviem. Keď vezmem do úvahy, že pri novom mám aj záručnú dobu.... Neviem sa rozhodnúť. Myslela som si, že použité notebooky sa predávajú lacnejšie.Idem sa pozrieť na tú stránku.Zatiaľ dík
ivako
01.01.07,13:12
Notebook HP 500 RQ257AA

Detail Produktu
Cena s DPH:
16 990 Sk

Cena bez DPH:
14 277,31 Sk
záruka: 12 mesiacov

výrobca: HP
Popis
procesor : Intel Celeron M Processor 350 (1.3-GHz, 400-MHz FSB, 1-MB L2 cache),
pamät : 256 MB 533 MHz DDR2,
pevný disk : 40 GB (5400rpm) SATA,
optická mechanika : CDRW/DVD-ROM Combo (fixed),
display : 14.1" TFT WXGA (1280 x 768),
grafická karta : Intel® Graphics Media Accelerator 900 (integr., 128 MB),
polohovacie zariadenie : touch pad,
cítacka pamätových kariet : ,
modem : 56k,
siet : 10/100 Ethernet
batéria : 4cl Li-Ion,
porty : 2x USB 2.0, VGA, RJ-45/RJ-11, audio in/out, Sloty: 1x PC Card typ I/II (32/16),
software : ,
rozmery : 30x334x247 mm,
hmotnost : 2,26 kg,


Toto by si mi odporučil? Ja sa v tom nevyznám a nemám sa s kým poradiť?
chlap
01.01.07,14:27
Notebook HP 500 RQ257AA

.....

Toto by si mi odporučil? Ja sa v tom nevyznám a nemám sa s kým poradiť?

To je ten notebook, o ktorom som hovoril. Na písanie diplomovky a podobné nenáročné práce bohato postačuje. Navyše je lahko prenosný, lebo má malé rozmery a váhu. Má menší displej oproti tomu, čo si chcela kupovať, ale tiež to postačuje. Pozerám síce, že v cene nie je Windows XP, takže nezabudni pripočítať 3.690,- Sk za Windows XP, OEM verziu.

Ja osobne som sa ho chystal kúpiť žene (síce tú drahšiu verziu za 23.450,-), ale zatiaľ sme sa rozhodli ponechať starý notebook.
Jozef Mihál
01.01.07,15:41
Ak dovolíte, pri úvahách o nákupe notebooka by som ako prvé kritérium dal dĺžku záruky. Sám som si teraz kúpil notebook ktorý má záruku 24 mesiacov, hoci som pôvodne uvažoval o inej značke - tam však bola záruka len 12 mesiacov.
Zuziana
01.01.07,16:00
A neplatí tu zo zákona záruka 24 mesiacov?
monr
01.01.07,16:06
No veru, s tymi notebookmi je to zaujimave. My mame doma ACER, a stal okolo 50 tisic, a uz pol roka intenzivnej prace na nom ho tak zlozilo, ze mu odisla maticna doska, 3 tyzdne bol v oprave. Po roku a pol zas, a kedze pre zivnostnika sa na nom vztahovala len ta rocna zaruka, uz sa pekne platilo za opravu, a zas maticna doska. Takze je asi na zvazeni, aky kupit, za aku cenu, s akou zarukou. A urcite najlepsia moznost je, mat napriklad jeden notebook na pracu (pouziva len manzel) a druhy klasicky stolovy (pouzivam ja). A najvacsia vyhoda je v tom asi taka, ze sa nemusime dohadovat, kto si potrebuje co a kedy robit.
Jozef Mihál
01.01.07,17:45
Vlastný PC alebo notebook pre každého člena rodiny by mal byť v dnešných časoch samozrejmosťou.
Anja111
01.01.07,17:53
Vlastný PC alebo notebook pre každého člena rodiny by mal byť v dnešných časoch samozrejmosťou.

Súhlasím. Ale ešte stále nie je a asi ani ešte dlho nebude...
Chobot
02.01.07,11:08
mam uz starsi pocitac s procesorom iba 450 a chcem si kupit novy.
Rozhodujem sa kupit NOTEBOOK ale taky aby sa dali hrat aj hry.
Poradte ci prejst na NOTEBOOK alebo ostat pri PC ale o stredne optimalnych parametroch v cene od 20 - 25 000 Sk.
V pripade ak prejst na NOTEBOOK poradte nejake dobre znacky.
K tomu este by som chcel optimalne MULTIFUNKCNE ZARIADENIE.

S podobnou požiadavkou sa na mňa pred vianocami obrátil kamarát - živnostník. Že chce kúpiť notebook do 30.000 na domáce použitie, multimediálny, trochu aj na hry a hlavne aby mal nainštalovaný OS.

Tak ako pri všetkých tovaroch (autá, elektronika, ...) aj u PC sú značky a "značky". Niektoré značkové stoja viac (HP, Compaq), iné sú cenovo výhodnejšie. S tou kazovosťou by som to nebral až tak tragicky (ako tu uvádzajú, že Acery sú najviac reklamované). Myslím, že je to relatívne, pretože asi sa aj v najväčšom množstve predávajú - najmä pre domácnosti. V percentách na počet predaných kusov by možno tá chybovosť bola priemerná.

Kto však má na lepšiu značku, nech si ju kúpi. Iní radšej siahnu po lacnejších značkách. Preto najlepšie, čo som pre neho našiel v pomere cena/výkon bol ACER: http://www.notebookshop.sk/inshop/scripts/group.asp?itemID=4928&level=5
Zo všetkých NB do 30.000 má najvýkonnejšiu graf. kartu v kombinácii s procesorom a pamäťou a navyše má Win. XP multimedia, vstavané repráky a kameru. Širokouhlý 15" display využije pri pozeraní filmov. Od predajcu dostal ešte free soft Open Office takže to má kompletné - nemusí nič dokupovať.

Tá graf. karta síce neutiahne náročnejšie hry, ale na to má doma stolný PC. V tejto cenovej kategórii lepší výkon nedostane.

Takže ak chceš NB do 20-25.000, nečakaj nič valného, značkové už vôbec nie. Buď budeš musieť investovať do softvéru, alebo v prípade predinštalovaného softu bude hardvér na spodnej hranici výkonnosti.

Naopak, za túto cenu poskladáš stredne dobrý stolný PC. Ja práve dávam dohromady pre syna nový komp, komponenty nakúpim budúci mesiac. Vyjde to do 30.000 a bude to celkom pecka, ktorá utiahne v pohode všetky najnovšie hry na celkom solídnych detailoch. Pri hernom PC by som uprednostnil "skladačku" než kupovanú zostavu, lebo hypermarkety tam zvyknú "ohúriť" inými nepodstatnými parametrami, než tým, čo je naozaj dôležité - grafická karta, na ktorej šetria. Dajú tam kartu za 2-3 tisícky, pričom výkonnejšie stoja najmenej 2x toľko.
Tweety
02.01.07,11:11
Vlastný PC alebo notebook pre každého člena rodiny by mal byť v dnešných časoch samozrejmosťou. To sa Ti Jozef podarilo:rolleyes:
DonRoberto
02.01.07,12:15
Poraďte mi skúsenejší odborníci na notebooky. Potrebujem pre dcéru na písačky na VŠ notebook. Kolega mi núka HP 4-ročný, pamäť 10 GB, 120 MB RAM, 900 Hz frekvencia, cena 10-12 tis. Nie je to vysoká cena?

Ten pocitac je velmi predrazeny (za ten notebook by som dal maximalne 5 tisic). Za priblizne taku cenu kupite novy s lepsimi parametrami, napriklad:
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8783226
Chobot
02.01.07,13:44
Ten pocitac je velmi predrazeny (za ten notebook by som dal maximalne 5 tisic). Za priblizne taku cenu kupite novy s lepsimi parametrami, napriklad:
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8783226

Tak cena to vôbec nie je približná. Ten v odkaze stojí 17.280,- bez DPH a bez OS. Ak k tomu pripočítam DPH, tak bude cena 20.563,-. Ak ešte započítam Windows, MS Office, tak to vyjde hodne cez 25.000. To je ako provnať jazdenú Felíciu za 150.000 vo výbave so základnou verziou novej Fábie za 300.000,-.

Pre Ivako:

Treba sipozrieť iné ponuky v inzertných médiách a potom porovnať ceny. Napr. v Avíze je tento inzerát za 12.900,- :
http://www.avizo.sk/rubriky/pc/pocitace/classified/211363?f=3630385C3D31363039243234365C3D30243639395 C3D30243730335C3D30243732335C3D307E243134325C3D307 E&p=703D313524693D313524743D313838&o=30&r=2F6C697374&ft=6E6F7465626F6F6B

alebo za 13.800 tento:
http://www.avizo.sk/rubriky/pc/pocitace/classified/209023?f=3630385C3D31363039243234365C3D30243639395 C3D30243730335C3D30243732335C3D307E243134325C3D307 E&p=703D313524693D333024743D313838&o=30&r=2F6C697374&ft=6E6F7465626F6F6B

prípadne Dell za 11.000,-:
http://www.avizo.sk/rubriky/pc/pocitace/classified/205992?f=3630385C3D31363039243234365C3D30243639395 C3D30243730335C3D30243732335C3D307E243134325C3D307 E&p=703D313524693D343524743D313838&o=30&r=2F6C697374&ft=6E6F7465626F6F6B

Takže skôr by som tlačil cenu k tým 10.000 SKK.

V prípade nového NB treba rátať s cenou zhruba na úrovni 20.000,- SKK. Alebo zobrať ten za 16.990,- a nainštalovať do neho Linux a Open Office.
DON
04.01.07,16:15
mam uz starsi pocitac s procesorom iba 450 a chcem si kupit novy.
Rozhodujem sa kupit NOTEBOOK ale taky aby sa dali hrat aj hry.
Poradte ci prejst na NOTEBOOK alebo ostat pri PC ale o stredne optimalnych parametroch v cene od 20 - 25 000 Sk.
V pripade ak prejst na NOTEBOOK poradte nejake dobre znacky.
K tomu este by som chcel optimalne MULTIFUNKCNE ZARIADENIE.
Ja by som sa rozhodol pre PC!!! Síce je neprenosny a velky no za 25 000 by sa dal kupit pomerne slusne vybaveny!!! Ale chcel by som vediet ci sa do tych 25 000 chces vmestit aj s tym multifunkcnym zariadenim!!!
BMGinvest
08.01.07,21:21
Od predajcu dostal ešte free soft Open Office.

To neni ziadny vyhra:D:D
Chobot
09.01.07,07:27
To neni ziadny vyhra:D:D

Ja viem, ale on je v tom lama, sám by si to nevedel zaobstarať (stiahnuť ani naištalovať) a kúpiť kanc. balík by pre neho bolo zbytočne drahé.:(
Chobot
29.10.07,08:37
Poraďte mi skúsenejší odborníci na notebooky. Potrebujem pre dcéru na písačky na VŠ notebook. Kolega mi núka HP 4-ročný, pamäť 10 GB, 120 MB RAM, 900 Hz frekvencia, cena 10-12 tis. Nie je to vysoká cena?

A ako si sa nakoniec teda rozhodla? Čo si kúpila?
ivako
29.10.07,10:37
Nakoniec sme kúpili nový Acer za 24 000,-, ale čo všetko má to si už nepamätám. Dcéra je zatiaľ spokojná a aj notebook zatiaľ /rýchlo klopem na drevo/
bez poruchy.
Zuziana
14.02.08,05:28
Rozhodujem o kúpe nového pc. Momentálne mám stolový spoľahlivý. Teraz zvažujem notebook viacmenej na príležitostné účtovanie. Pozerala som ponuky aj ostatné témy ohladbe ntb v porade. MSI majú plnohodnotné klávesnice. Pracujem s Alfou. Viete niekto porovnať prácu na riadnom PC a na MSI v súvislosti s využívaným softom?
chlap
14.02.08,22:04
Rozhodujem o kúpe nového pc. Momentálne mám stolový spoľahlivý. Teraz zvažujem notebook viacmenej na príležitostné účtovanie. Pozerala som ponuky aj ostatné témy ohladbe ntb v porade. MSI majú plnohodnotné klávesnice. Pracujem s Alfou. Viete niekto porovnať prácu na riadnom PC a na MSI v súvislosti s využívaným softom?

Áno, niektoré notebooky MSI majú plnohodnotnú klávesnicu (t.j. vrátane oddelenej numerickej časti). Pre prácu s určitým programom nie je značka počítača alebo notebooku podstatná - t.j. Alfa bude pracovať aj na notebooku Acer aj na MSI (dôležitejší je operačný systém, aký je na notebooku nainštalovaný).

A čo sa týka porovnania práce, tak jediný rozdiel medzi prácou s Alfou na stolovom PC a notebookom bude v tom, že notebook si ľahšie zoberiete domov alebo ku klientovi.
Katabaticky
25.02.08,02:26
Eeehhmmm, no ak si si ho kúpil v polovici decembra a na jeho konci konštatuješ, že si s ním spokojný, tak to je asi to isté, ako keď si panna po dvojtýždňovej známosti vezme za manžela svojho priateľa a ráno po svadobnej noci infomuje svoju matku, že jej nový manžel je pozorný muž, so zmyslom pre domácnosť a fantastický milenec. :o

Krasna odpoved :D

a ako hovorime mi co sme uz prisli s acermi do kontaktu na tie problemy si este 2 3 mesiace pockaj :D

A dilema Desk vs Note je len jedno spravne riesenie :)
Desk ako hlavnu stanicu a Note ako prenosnu :)

Desktop nikdy nebudes moct pouzit ako mobilne riesenie a notas zasa ako primarny komp uz len z dovodu vykonu (aj ked v dnesnej dobe uz je to celkom solidne aj za mensie peniaze) ale aj kvoli modifikacii , vydrzi, pracovnemu pohodliu a v neposlednej rade v pripade nejakej nehody systemu pripade zavade je desktop ovela flexibilnejsi a pre pracu istejsim krokom :)
katmen
25.02.08,13:36
Áno, niektoré notebooky MSI majú plnohodnotnú klávesnicu (t.j. vrátane oddelenej numerickej časti). Pre prácu s určitým programom nie je značka počítača alebo notebooku podstatná - t.j. Alfa bude pracovať aj na notebooku Acer aj na MSI (dôležitejší je operačný systém, aký je na notebooku nainštalovaný).

A čo sa týka porovnania práce, tak jediný rozdiel medzi prácou s Alfou na stolovom PC a notebookom bude v tom, že notebook si ľahšie zoberiete domov alebo ku klientovi.

ja doplnim ntb ma mensiu spotrebu ako velke pc, a da sa snim pracovat v prijemnejsom prostredi napr v zahrade
Katabaticky
25.02.08,15:43
hej notebook zvadza k praci mimo vhodneho ergonomickeho pracoviska co kazdy casom positi na chrbte kolenach ... :)

toto minus som ani nechcel pisat kedze mnohy pride malicherne ale ked uz si to nacal :)
a nehovoriac ze prostredie dokaze riadne rozptylovat ;)