mkw
24.12.06,23:16
mam problem ohladom cestovnych nahrad pri viacerych zamestnavateloch. Ak jeden clovek ma dva pracovnopravne vztahy u dvoch roznych zamestnavateloch, ako postupovat ak v jeden den ide na pracovnu cestu u obidvoch sucasne. Ma sa mu poskytnut cestovne nahrady iba u jedneho, u obidvoch?? Neodporuju si pri tom jednotlive ustanovenia §1 (odsek 1 a odsek 4) zakona o cestovnych nahradach?? Dik za odpoved
stanina
25.12.06,20:41
Skús napísať či ide o prac.cestu za jedným účelom v tom istom časovom termíne,ak nie tak to rozlož na hodiny a zaučtuj zvlášť,každému zamestnávateľovi.Ak to bolo v jednom čase na základe jednej potvrdenky o prac.ceste napr.školenie ,tak by som to zaúčtovala zamestnávateľovi, na ktorého meno bola vystavená potvrdenka o prac.ceste. Ak ti radím zle , tak to rozpíš presnejšie.Príjemný večer prajem.
Evanka
25.12.06,22:36
mam problem ohladom cestovnych nahrad pri viacerych zamestnavateloch. Ak jeden clovek ma dva pracovnopravne vztahy u dvoch roznych zamestnavateloch, ako postupovat ak v jeden den ide na pracovnu cestu u obidvoch sucasne. Ma sa mu poskytnut cestovne nahrady iba u jedneho, u obidvoch?? Neodporuju si pri tom jednotlive ustanovenia §1 (odsek 1 a odsek 4) zakona o cestovnych nahradach?? Dik za odpoved
Treba postupovať v súlade s §1 ods 4. ZoCN
(4) Zamestnancovi nepatrí náhrada podľa tohto zákona, ak je mu preukázane poskytnutá inou právnickou osobou alebo fyzickou osobou v rozsahu a vo výške podľa tohto zákona, alebo je mu poskytnutá na základe medzinárodnej zmluvy, ktorou je Slovenská republika viazaná. Ak fyzická osoba alebo právnická osoba preukázane poskytne zamestnancovi náhradu čiastočne, zamestnávateľ poskytne zostávajúcu časť náhrady do rozsahu a výšky podľa tohto zákona.
PC nemôže byť vyplatená duplicitne. Je potrebné bližšie špecifikovať o akú PC sa jedná.
mkw
26.12.06,11:12
V pripade ze zamestnanec zacal prac. cestu o 6.00 u jedneho zamestnanca, ktora mu trvala do 13.00 hod a potom nastupil na prac. cestu u druheho zamestnanca od 13.30 hod do 19.00 hod., resp. ak zamestnanec si napise prac. cestu od 6.00 hod do 19.00 hod sa ma ako postupovat ??
Evanka
26.12.06,14:31
V pripade ze zamestnanec zacal prac. cestu o 6.00 u jedneho zamestnanca, ktora mu trvala do 13.00 hod a potom nastupil na prac. cestu u druheho zamestnanca od 13.30 hod do 19.00 hod., resp. ak zamestnanec si napise prac. cestu od 6.00 hod do 19.00 hod sa ma ako postupovat ??
Ak u jedného z-teľa vykoná z-nec PC od 6,00 do 13,00 a u druhého nastúpi PC od 13,30 do 19,00, jedná sa o dve PC pre rôznych zamestnávateľov. Predsa od každého zamestnávateľa má zvlášť príkaz na PC. Teda u jedného jeden príkaz, u druhého druhý a teda si u každého zvlášť aj uplatňuje cestovné náhrady, ktoré mu z tej ktorej PC plynú.
Nechápem ako si to myslel(a) s tým, či je to možné vyúčtovať ako jednu PC....
Predpokladám, že sa nejedná o FO, ktorá vykonáva prácu na základe ŽL, ale o zamestnanca v PP, ako v pôvodnej otázke píšeš.
dracica
26.12.06,17:44
Ak u jedného z-teľa vykoná z-nec PC od 6,00 do 13,00 a u druhého nastúpi PC od 13,30 do 19,00, jedná sa o dve PC pre rôznych zamestnávateľov. Predsa od každého zamestnávateľa má zvlášť príkaz na PC. Teda u jedného jeden príkaz, u druhého druhý a teda si u každého zvlášť aj uplatňuje cestovné náhrady, ktoré mu z tej ktorej PC plynú.
Nechápem ako si to myslel(a) s tým, či je to možné vyúčtovať ako jednu PC....
Predpokladám, že sa nejedná o FO, ktorá vykonáva prácu na základe ŽL, ale o zamestnanca v PP, ako v pôvodnej otázke píšeš.

Súhlasím zo zúčtovaním PC u každého zamestnávateľa. Ako je to s diétamy ??? Má nárok na diéty od každého zamestnávateľa ???
dracica
26.12.06,17:49
Podľa mňa má nárok aj od jedného aj od druhého zamestnávateľa odpracoval od 5-12 hodín. 2 X 89
juliska
04.01.07,15:41
môžem zahraničné cestovné náhrady vyplatiť v Sk, ak pracovná cesta trvá celý mesiac a zamestnanec s tým súhlasí? Ak áno, z ktorého dňa mám použiť kurz na prepočet?
liba2
04.01.07,16:00
môžem zahraničné cestovné náhrady vyplatiť v Sk, ak pracovná cesta trvá celý mesiac a zamestnanec s tým súhlasí? Ak áno, z ktorého dňa mám použiť kurz na prepočet?Môžeš (ešte si prečítaj zákon o CN § 36 - viď na 1. strane porada.sk) . Prepočítaš kurzom NBS dňom zaúčtovania.