stanina
25.12.06,10:29
Prosím o radu,týkajúcu sa vyradenia firem.auta u SZČO zakúpené 5/2003 a V 9/2005 vyradené predajom z dôvodu prerušenia živnosti.Odpis u SZ4O = 0, ale zostatková cena je 140000 za akú aj auto bolo predané novej s.r.o..Može si SZČO dať do nákladov tých 140000SK.prosím poradte mi v stredu robím závierku. dakujééém.
stanina
25.12.06,12:53
tak nikto mi nepomože?
stanina
25.12.06,13:49
prosim Vás, tuna na porade som sa dočítala , že ZC si možem dať v JU do nákladov, tak som z toho teraz dopletená.
andrej_rv
25.12.06,14:27
Prosím o radu,týkajúcu sa vyradenia firem.auta u SZČO zakúpené 5/2003 a V 9/2005 vyradené predajom z dôvodu prerušenia živnosti.Odpis u SZ4O = 0, ale zostatková cena je 140000 za akú aj auto bolo predané novej s.r.o..Može si SZČO dať do nákladov tých 140000SK.prosím poradte mi v stredu robím závierku. dakujééém.

Podľa § 19 ods. 3 písm. b) ZoDP je daňovým výdavkom aj daňová zostatková cena (daňová vstupná cena mínus uplatnené daňové odpisy) hmotného majetku pri jeho vyradení predajom alebo likvidáciou v plnej výške (bez ohľadu na výšku príjmu z jeho predaja).
stanina
25.12.06,14:41
takže ak vstupná cena bola 280000 - 140000 bolo odpísaných , tak 140000 si možem uplatniť do nákladov v uzavier.operáciách?to by bolo fajn.Pochopila som to správne?
Cecilia
25.12.06,16:05
Ak končí leasing auta v máji 2006 a auto sa vyradí v júni 2006 /je to dodávkový automobil s nárokom na odpočet DPH/, je potrebné vrátiť DPH, ktorá bola odpočítavaná z leasingových splátok poča trvania leasingu?
stanina
25.12.06,19:44
auto nie je na leasing a je likvidované predajom, tak možem uplatniť náklad zo ZC???
Daska
25.12.06,21:14
Ano uplatnis celu ZC a prijem z predaja das do POZD
stanina
25.12.06,21:24
dakujem Ti za odpoved,takže ZC po odpisoch 140000 dam do výdavkov a zároven dam do príjmov 140000,ktoré zdaním?/Za zost.cenu bolo auto predané sro./prosím pomož.
Daska
25.12.06,21:43
Ano presne tak a vysledok bude 0,-
dracica
26.12.06,11:00
Spytam sa jednu otázočku, keby predala auto za nižsiu cenu ako je zostatková ???
tinaM
26.12.06,11:20
Spytam sa jednu otázočku, keby predala auto za nižsiu cenu ako je zostatková ???
Tak vo výdavkoch uplatní sumu rovnajúcu sa sume prijatej z predaja auta.
Jana Acsová
26.12.06,12:58
Ak končí leasing auta v máji 2006 a auto sa vyradí v júni 2006 /je to dodávkový automobil s nárokom na odpočet DPH/, je potrebné vrátiť DPH, ktorá bola odpočítavaná z leasingových splátok poča trvania leasingu?Nie. Neuvádzate síce spôsob vyradenia, ale s vyradením všeobecne sa nespája ani povinnosť úpravy už odpočítanej dane z pridanej hodnoty. Môže však vzniknúť daňová povinnosť v prípade vyradenia motorového vozidla predajom. V súvislosti s daňou z príjmu je potrebné dodržať podmienky ustanovené pre finančný prenájom, viď napr. § 2 písm. s) ZoDP.
Jana Acsová
26.12.06,13:00
Spytam sa jednu otázočku, keby predala auto za nižsiu cenu ako je zostatková ???

Tak vo výdavkoch uplatní sumu rovnajúcu sa sume prijatej z predaja auta.
Nie ... viď odpoveď v príspevku č. 4.
Jana Acsová
26.12.06,13:11
Spytam sa jednu otázočku, keby predala auto za nižsiu cenu ako je zostatková ???Predchádzajúca odpoveď platí v kontexte zadávaných otázok, teda, že sa jedná o predaj automobilu odpisovaného daňovo zrýchlene, alebo rovnomerne.

Otázka k leasingu bola okrajová a týkala sa iba DPH, takže bola v týchto príspevkoch mimotemy