marek28
26.12.06,19:41
Na aké tlačivo sa nahlasujú sumy vyplatených FO nad 100000 Sk?
lenkak
26.12.06,18:46
tlačivo vydané nie je,
ale napr. vzor:
Oznámenie platieb fyzickým osobám



Doporučene

Daňový úrad

V , dňa

VEC: Oznámenie platieb fyzickým osobám za rok 20..




Meno a priezvisko Trvalý pobyt DIČ Suma Dátum Dôvod platby


,







Túto skutočnosť sme rovnako oznámili uvedeným fyzickým osobám s tým, že poukázané platby podliehajú zdaneniu v zmysle platných právnych predpisov.
beroun
26.12.06,18:48
Tlačivo na to nie je. Píšu sa listy, ktoré obsahujú údaje uvedené v § 32, ods. 5 zákona o správe daní a poplatkov - meno, priezvisko, trvalý pobyt, DIČ ak bolo pridelené, prípadne miesto podnikania FO, vyplatená suma vrátane zrážok, deň a dôvod platby. Listy sa posielajú na daňové úrady, ktorým sú miestne príslušní prijímatelia platby. Termín je do 30.01..
jež
11.01.07,09:40
Mam oznamiť aj takuto FO ?
FO vystavila FA . Ja som vybrala peniaze do pokladni a tuto FA som zaplatila v banke vkladom na jeho učet.
Ďakujem.
ekopo
11.01.07,09:41
Mam oznamiť aj takuto FO ?
FO vystavila FA . Ja som vybrala peniaze do pokladni a tuto FA som zaplatila v banke vkladom na jeho učet.
Ďakujem.
V tomto prípade nie, ale treba rozlíšiť aj to aká je to platba - napr. zásoby nie.........
Tweety
11.01.07,09:42
Mam oznamiť aj takuto FO ?
FO vystavila FA . Ja som vybrala peniaze do pokladni a tuto FA som zaplatila v banke vkladom na jeho učet.
Ďakujem. Ak máš doklad o vklade peňazí na účet, tak to nie je kešovka.
skaspa
11.01.07,09:42
Mam oznamiť aj takuto FO ?
FO vystavila FA . Ja som vybrala peniaze do pokladni a tuto FA som zaplatila v banke vkladom na jeho učet.
Ďakujem.
takúto platbu nenahlasuješ, príjmateľ ju neprijal v hotovosti ale na účet, nezáleží, či si ju uhradili z účtu na účet, alebo vkladom na jeho účet