ivanaj
27.12.06,06:35
Ahojte,
hned takto z rana by som Vas chcela poziadat, ci a kde je mozne dostat sa k suboru (excel. tabulka) kde bol vzorec na vypocet dovolenky. Bola to taka fajn tabulecka, ale vcera som preluskala celu poradu a nikde som ten file nenasla. Ak budete taky dobry, bola by som velmi vdacna za pomoc.
Uz vopred dakujem
sta
27.12.06,05:49
Ahojte,
hned takto z rana by som Vas chcela poziadat, ci a kde je mozne dostat sa k suboru (excel. tabulka) kde bol vzorec na vypocet dovolenky. Bola to taka fajn tabulecka, ale vcera som preluskala celu poradu a nikde som ten file nenasla. Ak budete taky dobry, bola by som velmi vdacna za pomoc.
Uz vopred dakujem

Ahoj v Tlačivách a dokumentov v rôznych výpočtoch je táto tabuľka pre výpočet dovolenky pri nerovnomerne rozvrhnutom prac. čase. ;)
ivanaj
27.12.06,05:54
Ahoj,
dakujem za velmi promptnu odpoved, ale toto tlacivo som tam presne nasla, ale to nie je to co mam namysli. Bolo to nieco ako tabulka pre cca 30 ludi, kde sa dal vypocitat narok dovolenky. Bez ziadnych smien a podobne. Bolo to dost jednoduche, nie take zlozite ako tato tabulka. Ale aj tak dakujem. Keby nahodou este niekoho nieco napadlo, dajte mi vediet :-)
Marína
27.12.06,13:27
Ahoj,
dakujem za velmi promptnu odpoved, ale toto tlacivo som tam presne nasla, ale to nie je to co mam namysli. Bolo to nieco ako tabulka pre cca 30 ludi, kde sa dal vypocitat narok dovolenky. Bez ziadnych smien a podobne. Bolo to dost jednoduche, nie take zlozite ako tato tabulka. Ale aj tak dakujem. Keby nahodou este niekoho nieco napadlo, dajte mi vediet :-) Už jednoduchšie som to nevedela urobiť a pri nerovnomerne rozvrhnutom prac. čase sa dovolenka musí vypočítať podľa
§ 104
Ak dovolenku čerpá zamestnanec s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom na jednotlivé týždne alebo na obdobie celého kalendárneho roka (§ 87), patrí mu toľko pracovných dní dovolenky, koľko ich na jeho dovolenku pripadá v celoročnom priemere.
Ty však potrebuješ niečo iné, takže som mimotemy.

ivanaj
27.12.06,15:10
kto vie, skusim sa este pohrabat v starych prispevkoch, lebo som si na 102 % ista, ze som to tu na porade citala

diky moc
H.B.
19.01.07,09:02
Prosim Vás, neviete niekto aký § je, ktorý hovorí, že dovolenka sa môže čerpať aj pol dňa (čiže aj 4 hodiny). Niekto ma totiž presviedča, že dovolenka môže byť len na celé dni. Chcem mu to vyvrátiť, len na rýchlo to neviem nájsť.
Tweety
19.01.07,09:04
Prosim Vás, neviete niekto aký § je, ktorý hovorí, že dovolenka sa môže čerpať aj pol dňa (čiže aj 4 hodiny). Niekto ma totiž presviedča, že dovolenka môže byť len na celé dni. Chcem mu to vyvrátiť, len na rýchlo to neviem nájsť. Tak toto ustanovenie nikde v ZP nenájdeš. O dovolenke sa hovorí od § 100....117.
H.B.
19.01.07,09:18
Tak toto ustanovenie nikde v ZP nenájdeš. O dovolenke sa hovorí od § 100....117.
Veď práve, prešla som tie § ZP a nič som nenašla. Nikde inde sa o tom nepíše?... Ako by som mu mohla dokázať, že dovolenka sa môže rátať aj na pol dňa?
jankasm
19.01.07,09:23
Veď práve, prešla som tie § ZP a nič som nenašla. Nikde inde sa o tom nepíše?... Ako by som mu mohla dokázať, že dovolenka sa môže rátať aj na pol dňa?

Ja myslím, že to je tak trošku aj na ochote zamestnávateľa. Zákonník práce nikde presne neuvádza ako sa má čerpať dovolenka, hovorí o výmere dovolenky napr. 4 týždne, nikde nedefinuje ako sa majú vyčerpať. Takže keď to tam nie je zakázané, môže sa.
Tweety
19.01.07,09:23
Veď práve, prešla som tie § ZP a nič som nenašla. Nikde inde sa o tom nepíše?... Ako by som mu mohla dokázať, že dovolenka sa môže rátať aj na pol dňa?
Nie, nepíše, ale viem , že je to niekde bežná prax. Ale je tu riešenie, po dohode vypísať jeden deň dovolenky a vyčerpať ju na dvakrát.
H.B.
19.01.07,09:36
Ja viem, len som mu chcela ukázať, že to tak môže byť, lebo rozpráva, že to robím zle. Ale ďakujem za ochotu.
Marína
19.01.07,11:09
Ako príklad uvediem konkrétny nárok na dovolenku pri nerovnomerne rozvrhnutom prac. čase(NRPČ).
počet smien/rok 2006 = 182
počet týždňov v roku = 52,1786(365,25:7)
počet dní pripadajúci na 1 týždeň(a tiež na 1 týždeň dovolenky) = 3,4880
výmera dovolenky na koľko týždňov má nárok = 5
počet dní dovolenky, na ktorú má nárok pri NRPČ = 17,5
Môže si zamestnanec vyčerpať 0,5 dňa dovolenky?!
jankasm
19.01.07,12:13
Alebo ďalší príklad:
zamestnanec nastúpi v priebehu roka, napr. 1.8.2007, ročný nárok na dovolenku 25 dní. Vyjde mu nárok na pomernú časť dovolenky 25/12*5 = 10,4166 dňa. Zaokrúhľuje sa na 10,5 dňa. Čo by bolo s tým 0,5 dňa, keby si ju nemohol vyčerpať? :cool: