chatko
27.12.06,16:16
Chcem sa vas opytat ci sa mam dobrovolne zaregistrovat za platcu dph alebo nie.
Poskytujem sluzby z ktorych mam prijem na 100% od neplatcov dph (obycajny zakaznici), ale tovar/material potrebny k tomu aby som mohol poskytovat tieto sluzby nakupujem od firiem s dph + mam mesacne vydavky (poplatky) pre "zatial" neplatcu dph.
Ale dalsi problem je ze v januari otvaram obchod s vypoctovou technikou kde budem nakupovat takisto tovar od platcov dph a budem predavat aj pre firmy....
...aj teraz sa mi stalo ze chcela firma PC (este nemam obchod ale uz predavam) a museli to zobrat s dph.

Poradite mi ze ci sa mam zaregistrovat alebo nie?
Obrat zdaleka nemam na povinneho platcu, ale mozno v r. 2007 ked bude obchod uz bude...neviem co a ako
:confused:
KEJKA
27.12.06,15:37
Je to vec osobnej kalkulácie......
podľa toho, čo je napísané, skôr či neskôr budeš mať povinnosť sa zaregistrovať.
Ak máš požiadavky od firiem-platiteľov, tak by si sa zaregistrovať mohol, aby si neprišiel o klientov.
Nevýhoda je, že prídeš (asi) o časť príjmu za služby, lebo tvoji zákazníci=neplatitelia DPH asi neprístupia na zvýšenie pôvodných cien
o 19% DPH. Budeš sa musieť s nimi dohodnúť a prinajhoršom pôvodné ceny "rozdeliť" na základ dane a DPH. Výhodou je, že pri vstupoch si zasa DPH budeš môcť odpočítať. Atď, atď......
STRELEC
27.12.06,16:19
Je to vec osobnej kalkulácie......
.... asi neprístupia na zvýšenie pôvodných cien
o 19% DPH. ......
Výhodou je, že pri vstupoch si zasa DPH budeš môcť odpočítať. Atď, atď......
Teda koncové ceny určite nevzrastú o 19% DPH. Možno v priemere o 3-4%, možno o niečo viac - to napovie konkrétna kalkulácia.
ekopo
27.12.06,17:55
Jednoznačne registrovať sa za platcu DPH !
beroun
27.12.06,18:24
A čo tak riešenie mať dve osoby. Napr. FO neplatiteľ DPH (poskytuje služby) a PO platiteľ DPH (predáva PC tovar). Túto možnosť však treba PORIADNE PREPOČÍTAŤ podľa konkrétnych predpokladaných tržieb. Nemusí byť teoreticky ani zďaleka vhodným riešením. Závisí veľmi od konkrétnej situácie.
chatko
29.12.06,18:58
No aj nad tym som uz rozmyslal a jeden moj "kolega" v branži to tiez tak spravil ze si zalozili aj sro ale maju aj zivnosti a si to podelili...len sa za tym este musim poriadne poobzerat, lebo z toho som jelen ze ako to tak zrobit...ak viete tak mi mozete pomoct ;) dakujem
beroun
04.01.07,20:06
Žial ale to je nalepsie keď sa budete rozrávať priamo s Vaším účtovníkom osobne alebo telefonicky, lebo tam je veľmi veľké množstvo otázok, ktoré by sa bolo treba spýtať a boli by to aj dosť "osobné" otázky - myslím tým, že by sa mohli týkať aj vecí, ktoré by sa dali považovať za napr. obchodné tajomstvo.
chatko
04.01.07,21:24
heh :) ....len tu je ten problem ze ja som svoj uctovnik....a kedze otvaram ten obchod tak potrebujem poradit.... :rolleyes:
beroun
04.01.07,21:47
Ak ste živnostník, ktorý si vedie sám účtovníctvo (t.z. samouk, nie odborník), tak by ste mali radšej obetovať nejaké peniaze a zveriť to niekomu, kto sa tomu plne venuje.