mysimis
27.12.06,16:15
Podnikateľ FO vykonáva nákladnú dopravu pre zahraničnú firmu v rámci EÚ. Zahraničná firma má na našom území medzisklad na drevo, odkiaľ sa služba vykonáva. V prípade, že pre túto firmu vykoná FO službu - dovoz dreva z Vranova, t.j. na našom území, vystavím fa s DPH alebo bez?
Monika Kováčová
27.12.06,15:35
Otázka je trochu popletená....

Podnikateľ FO vykonáva nákladnú dopravu pre zahraničnú firmu v rámci EÚ. - v rámci EÚ bez DPH

V prípade, že pre túto firmu vykoná FO službu - dovoz dreva z Vranova, t.j. na našom území - na našom území s DPH

Ak som ťa dobre pochopila:
Dovoz dreva z Vranova pre objednávateľa identifikovaného pre daň v inom členskom štáte kam??? Asi máš na mysli prevoz dreva z Vranova po SR?
V tomto prípade fakturuješ s DPH 19%, nejde o prepravu medzi dvoma členskými štátmi EÚ.
mysimis
27.12.06,17:56
Jedná sa mi o prevoz dreva z Vranova do medziskladu, ktorý je na našom území.
ALBO
28.12.06,06:19
Podnikateľ FO vykonáva nákladnú dopravu pre zahraničnú firmu v rámci EÚ. Zahraničná firma má na našom území medzisklad na drevo, odkiaľ sa služba vykonáva. V prípade, že pre túto firmu vykoná FO službu - dovoz dreva z Vranova, t.j. na našom území, vystavím fa s DPH alebo bez?

Nerozumiem , čo znamená , že v medzisklade sa služba vykonáva. Ale pozrite na § 16/2/a) a podľa toho by tá preprava bola bez dane vtedy, keby bola priamou súčasťou prepravy tovaru medzi štátmi EU, t.j. v medzisklade to naložia a tovar putuje s iným prepravcom ďalej do EU. Inak je to s DPH.
syamlee
28.12.06,07:14
Jedná sa mi o prevoz dreva z Vranova do medziskladu, ktorý je na našom území.

Ak sa jedná o prevoz dreva z Vranova do medziskladu a je zrejme že z toho medziskladu bude drevo prepravené do iného členského štátu tak platia ustanovenia §16 ods. 2 nakoľko možno túto dopravu posúdiť ako prepravnú službu, ktorú zabezpečujú viacerí prepravci, pričom zostáva v platnosti že jednotlivé úseky prepravy sú súčasťou prepravnej služby tovaru medzi členskými štátmi. Ono by to malo byť zrejme už z CMR. Ak to však zrejme nie je... tak radšej s DPH...