veronika2308
27.12.06,16:43
Ahojte! Chcem Vás poprosiť o radu: som registrovaná na UP, chcem si založiť obchod s potravinami, čo všetko mi treba vybaviť aby som mohla začať? Môžem dostať nejakú dotáciu z úradu práce?
DanielaSL
27.12.06,16:03
Tu si skús prečítať....

http://www.porada.sk/t31352-prispevok-z-up.html?highlight=pr%EDspevok+podnikanie

Na príspevok máš teda nárok a jeho výška bude závisieť od výšky nezamestnanosti v meste kde bývaš a od toho do akej kategórie nezamestnaných ťa ÚP zaradí.
STRELEC
27.12.06,16:12
Ahojte! Chcem Vás poprosiť o radu: som registrovaná na UP, chcem si založiť obchod s potravinami, čo všetko mi treba vybaviť aby som mohla začať? Môžem dostať nejakú dotáciu z úradu práce? Všeobecné "administratívne úkony":
- živnoúrad - vybavenie živnostenského listu.
- po jeho obdržaní: registrácia na DÚ ako plátca daní, Soc. poist (ak chceš byť poistená, inak - nemusíš), Zdravotná poisťovňa - zaregistrovanie (a platenie mesačných preddavkov).
Obchodná činnosť - to je aj styk s hygienikmi (schválenie priestorov predajne a súvisiacich priestorov, normy predaja tovaru ...)
Administratívne povinnosti sa časom (možno aj ihneď) môžu rozrásť o povinnosti zamestnávateľa, na tie prevádzkové má zas výrazný vplyv aký tovar budeš predávať a z toho vyplynú aj požiadavky hygienikov na vybavenie predajne a zázemia. (aby si mala na čo minúť dotáciu :)).
Takže ... veľa šťastia!
veronika2308
27.12.06,16:17
Tu si skús prečítať....

http://www.porada.sk/t31352-prispevok-z-up.html?highlight=pr%EDspevok+podnikanie

Na príspevok máš teda nárok a jeho výška bude závisieť od výšky nezamestnanosti v meste kde bývaš a od toho do akej kategórie nezamestnaných ťa ÚP zaradí.


Ďakujem za radu:)
veronika2308
27.12.06,16:19
Veľmi pekne ďakujem. :)
misomiso
27.12.06,16:57
Tu si skús prečítať....

http://www.porada.sk/t31352-prispevok-z-up.html?highlight=pr%EDspevok+podnikanie

Na príspevok máš teda nárok a jeho výška bude závisieť od výšky nezamestnanosti v meste kde bývaš a od toho do akej kategórie nezamestnaných ťa ÚP zaradí.

No my ked sme zacinali, tak som isiel na UP ci nam daju nejaku dotaciu, ze cheme zamestnat par ludi. Bolo to v okrese s celkom dost velkou nezamestnanostou ale adresu konkretneho UP (pre kratkost casu) nebudem menovat. Letel som rovno od dveri, lebo som nedal nikomu nic do vacku.

Mozno budes mat viac stastia...
DanielaSL
27.12.06,17:03
No my ked sme zacinali, tak som isiel na UP ci nam daju nejaku dotaciu, ze cheme zamestnat par ludi. Bolo to v okrese s celkom dost velkou nezamestnanostou ale adresu konkretneho UP (pre kratkost casu) nebudem menovat. Letel som rovno od dveri, lebo som nedal nikomu nic do vacku.

Mozno budes mat viac stastia...

Ona chce ale iný príspevok, ty si chcel zrejme na zamestnancov....
beroun
27.12.06,17:11
Ak to budú potraviny, tak si od nového roka treba dať pozor, že na nákup a predaj spotrebiteľského balenia liehu (všetok alkohol, ktorý má kolok) treba mať povolenie od Colného úradu a on ho má povinnosť vystaviť do 30-tich dní od podania žiadosti. Bez povolenia sa už od januára nesmiete predávať spotrebiteľské balenia liehu.
stanka613
27.12.06,17:12
nezabudni si spravit hygienické minimum ak ho náhodou nemas
u nas mas pravo na dotaciu ked si evidovana na UP dlhšie ako 6 mesiacov a musis mat vypracovaný podnikatelský plán a potom ti schvalia výsku dotácie ak nebudes podnikat dlhšie ako 2 roky musis dotaciu vratit
tomapo
28.12.06,12:15
nezabudni si spravit hygienické minimum ak ho náhodou nemas
u nas mas pravo na dotaciu ked si evidovana na UP dlhšie ako 6 mesiacov a musis mat vypracovaný podnikatelský plán a potom ti schvalia výsku dotácie ak nebudes podnikat dlhšie ako 2 roky musis dotaciu vratit



pokial viem tak to su 4 mesiace a nie 6