marcelaStanakova
19.12.04,13:14
Nová SRO má jedného konateľa.Môže sa tomuto konateľovi vypracovať mzda každý mesiac tak ako iným zamestnacom aj s odvodmi do poisťovní? Na základe akej zmluvy/pracovnej/?
resola
19.12.04,15:16
S konatelom sro uzatvori riadnu pracovnu zmluvu, na zaklade ktorej je povazovany za zamestnanca . Ako zamestnanec ma narok na stravne listky a cestovne. Kazdy mesiac mu vypracujes mzdu aj s odvodmi tak ako vsetkym zamestnancom .
U zamestnanca mzdu uctujes - 521/331
U spolocnika mzdu uctujes - 522/366
marcelaStanakova
20.12.04,05:52
Ďakujem za odpoveď!
Manual
20.12.04,15:47
resola, prosím ako je to v sro, keď jedna osoba je všetko /konatel, spoločník/, šéf zakladá sro, pritom má aj živnosť. Odvody do ZP a SP bude odvádzať aj ako živnostník
1. Keď bude konateľ spraví sa mu prac. zmluva a bude mať odvody zo zmdy.
2. Čo spoločník s tým je to ako?
3. Čo by bolo pre neho najvýhodnejšie?
ďakujem za odpoveď.
resola
20.12.04,18:04
uctujem jednu sro , kde konatel je vsetko . Ma uzavretu pracovnu zmluvu na zaklade ktorej ma vypocitanu mesacnu mzdu so vsetkymi odvodmi. Pokial ma sro na konci roka zisk ten sa rozdeli na zaklade rozhodnutia valneho zhromazdenia medzi spolocnikov. Od roku 2004 zisk po zdaneni v sro sa uz spolocnikovi nezdanuje.
Pokial ma tvoj sef aj zivnost , odvody do SP a ZP odvadza na zaklade prijmu zo zivnosti t.j. pokial v roku 2004 nebude mat prijem zo zivnosti vyssi nez 12 násob.min.mzdy , tak odvody neplati.
Co by bolo prenho najvyhodnejsie ? Neviem ti velmi presne poradit , zavisi aj od toho ci chce v sro fungovat ako zamestnanec a mat mesacny prijem , alebo mu staci cisty zisk na konci roka.
Manual
20.12.04,21:04
Bude mať aj živnosť aj sro. V živnosti sa utlmí činnosť, a prevažná časť sa bude vykonávať cez sro. V živnosti bude pravdepodobne platiť odvody z min. mzdy. Pretože má 46 rokov, konečne začína mysliet aj na dôchodok. Preto by mu asi bolo najlepšie spraviť prac. zmluvu a dať slušnú mzdu. Alebo nie ???
marcelaStanakova
21.12.04,06:04
Dobré ráno!
Mám ešte jednu otázku na túto tému.Je zo zákona, že konateľ firmy musí byť zamestncom firmy?
Hlinkovx
21.12.04,06:11
Podľa mňa..konateľ firmy..nemusí byť zamestnancom...
resola
21.12.04,19:16
Potvrdzujem , konatel nemusi byt zamestnancom.
donoval
02.01.05,18:55
Prajem dobrý deň. A ako je to ked sú v s.r.o. dvaja spoločníci konatelia, musia bzť aj v pracovnom pomere keď spoločnosť nemá zamestnancov. S.r.o. by vzkonávala servisné a poradenské služby. Momentálne to máme vyriešené ako 2 ŠZČO ale začína to byť neprehladné. Viete niekto poradiť. Ďakujem
KaaaJa
28.04.05,11:34
Dobry den,
nadzvazujuc na temu (cast z odpovedi mi uz sice info poskytla ale aj tak)
by som sa rad spytal na vas nazor.
v novozalozenej sro sme dvaja spolocnici, je pre nas z hladiska pracnosti, z hladiska danoveho a uctovneho vyhodnejsie posobit ako SZCO alebo uzavriet zamestnanecke zmluvy?

dakujem
ivab
02.05.05,04:44
Ahojte, aj ja by som sa rada spýtala. V sro sú 3 konatelia, dalo by sa ich zamestnať na príkazné zmluvy s tým, že by si dobrovoľne platili odvod na starobné poistnie a samozrejme zdravotné poistenie a sro by im strhala mesacne daň z prijmu?

Dakujem