rommy
28.12.06,08:53
Ahojte poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu. Ak firma kupuje auto na úver, nedáva žiadnu akontáciu, môže si hneď z celej faktúry za auto uplatniť DPH? Auto je prerobené na N1. :D
Anja111
28.12.06,08:24
Ahojte poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu. Ak firma kupuje auto na úver, nedáva žiadnu akontáciu, môže si hneď z celej faktúry za auto uplatniť DPH? Auto je prerobené na N1. :D

Ak spĺňa daňový doklad všetky náležitosti, tak si môže firma uplatniť celý odpočet DPH.
korduľa
19.11.08,20:23
chcela by som sa informovat, ci este plati, ze pri uvere si mozem uplatnit dph v prislusnom mesiaci, pretoze v jednej spolocnosti povedali, ze narok na dph je len pri leasingu, ked sa berie na uver tak narok nie je.
Muška
20.11.08,04:46
pretoze v jednej spolocnosti povedali, ze narok na dph je len pri leasingu, ked sa berie na uver tak narok nie je.
...a mali pravdu :)
(6) Pri obstaraní hmotného majetku formou finančného prenájmu súčasťou obstarávacej ceny u nájomcu nie je daň z pridanej hodnoty.

P.S.
zle som pochopila otázku, myslela som tým osobné auto.

Samozrejme na HIM /ako aj na úžitkové auto/, pri ktorom máš nárok na uplatnenie si DPH, tak ho "klasicky" zaradíš do odpisovania bez DPH. /či ho zaplatíš v hotovosti, bankou, alebo úverom
korduľa
20.11.08,06:26
...a mali pravdu :)
(6) Pri obstaraní hmotného majetku formou finančného prenájmu súčasťou obstarávacej ceny u nájomcu nie je daň z pridanej hodnoty.


lenze uver nie je financny prenajom, ked beriem auto na uver, je uz moj majetok. pytala som sa ci plati stale, ze pri uvere si mozem hned uplatnit odpocet dph. nie pri financnom prenajme.
mohli by ste mi prosim potvrdit ci si tu dph/ku mozem uplatnit. dakujem velmi pekne
korduľa
20.11.08,06:30
este upresnim, nemyslela som dph pri splatkach, ale hned z celej sumy ci si moze uplatnit dph pri uvere
korduľa
20.11.08,06:44
ak som sa nevyjadrila zrozumitelne moja otazka bola
reakcia na prvy prispevok ci stale platia tie podmienky> N1, auto na uver a odpocet dph hned pri obstarani / ci je moznost hned si odpocitat dph z celej faktury.
daaakujem
azla
20.11.08,07:29
Anja111
20.11.08,07:44
ak som sa nevyjadrila zrozumitelne moja otazka bola
reakcia na prvy prispevok ci stale platia tie podmienky> N1, auto na uver a odpocet dph hned pri obstarani / ci je moznost hned si odpocitat dph z celej faktury.
daaakujem
Áno, pri obstaraní automobilu N1 na úver, si uplatníš celú DPH hneď, (z celej fa).
korduľa
20.11.08,13:29
velmi pekne dakujem, potrebovala som sa uistit