sico
28.12.06,11:32
poradte prosim s instalaciou paralelneho HDD.
Charon
28.12.06,11:02
Dobrý deň,
musíte napísať o aký HDD ide. A za ďalšie, máte dve možnosti (je ich samnozrejme viac, ale predpokladám dve) - externý HDD a Interný HDD.
Napíšte, o aký HDD sa jedná a či je externý, alebo interný ... Podľa toho sa dá ísť potom ďalej.
sico
28.12.06,11:45
Je to interny HDD. Potrebujem ho nainstalovat ako paralalny so starym pre novsiu verziu Windows. Staru verziu potom chcem odinstalovat.
Charon
28.12.06,13:47
Môžem Vás varovať pred takýmto postupom? Na iný disk ako C: inštalovať novú verziu OS a porom starú zmazať ... na to musíte mať odvahu a určité skúsenosti. Nie je to až tak zložité, ale ... Budete musieť zvládnuť podobný program ako Double boot - teda zvoliť si, z ktorej partície a MBR sa bude OS zavádzať, potom jeden zo systémov zrušiť, presunúť systém z D: na C:

Ešte jedna možnosť, nový disk označiť ako C: potom použiť bootmanager na bootovanie systému z D: a inštalovať systém.

Inštalácia disku - najmä interného - nie je možné dokonale a s kľudným svedomím.

Osadiť rámik, ak nie je ... pripojiť zdroj, pripojiť disk na novú zbernicu ... Nasleduje práca v BIOSE ... nastavenie ... potom dúfať, že BIOS disk spozná a bude z neho, alebo z druhého bootovať ... a inštalácia OS. Nie je to až tak zložité ... ale nepôšťal by som sa ... a už nie cez rady z diskusného fóra... Skúste osloviť niekoho, kto Vám to spravý ... na pár sto korún ...
chlap
28.12.06,14:26
Je to interny HDD. Potrebujem ho nainstalovat ako paralalny so starym pre novsiu verziu Windows. Staru verziu potom chcem odinstalovat.

Toto je riešenie, ktoré ste sa rozhodol použiť pre vyriešenie nejakého iného problému, ktorý máte. Môže ale nemusí to byť dobré riešenie. Každopádne je to (ako píše Charon) pomerne náročné riešenie a vyžaduje si to znalosti a skúsenosti z hardware aj software.

Ak mám radiť užívateľom PC, vždy od nich žiadam definíciu hlavného problému, ktorý ich núti použiť riešenie, ktoré si zvolili. Častokrát totiž existuje riešenie iné, ktoré je (opäť častokrát) jednoduchšie, ako to, ktoré sa rozhodol použiť užívateľ, ktorý má nejaký problém.

Čiže skúste napísať, aký máte hlavný problém a možno nájdeme iné a vhodné riešenie.
STRELEC
28.12.06,14:59
Toto je riešenie, ktoré ste sa rozhodol použiť pre vyriešenie nejakého iného problému, ktorý máte. Môže ale nemusí to byť dobré riešenie. Každopádne je to (ako píše Charon) pomerne náročné riešenie a vyžaduje si to znalosti a skúsenosti z hardware aj software.

Ak mám radiť užívateľom PC, vždy od nich žiadam definíciu hlavného problému, ktorý ich núti použiť riešenie, ktoré si zvolili. Častokrát totiž existuje riešenie iné, ktoré je (opäť častokrát) jednoduchšie, ako to, ktoré sa rozhodol použiť užívateľ, ktorý má nejaký problém.

Čiže skúste napísať, aký máte hlavný problém a možno nájdeme iné a vhodné riešenie.Oceňujem perfektne vyjadrený, vystihnutý základný "kameň úrazu" ľubovoľného poradenstva!
STRELEC
28.12.06,15:18
Oceňujem perfektne vyjadrený, vystihnutý základný "kameň úrazu" ľubovoľného poradenstva!Richard - zváž, prosím Ťa, dovoliť možnosť obodovania aj v témach hardvér/softvér. Tieto témy by som ani nepovažoval za hobby. PC atď je pre mňa ako kelňa pre murára (Janko, či ako si sa volal - prepáč:)).
camelfly
28.12.06,15:31
Richard - zváž, prosím Ťa, dovoliť možnosť obodovania aj v témach hardvér/softvér. Tieto témy by som ani nepovažoval za hobby. PC atď je pre mňa ako kelňa pre murára (Janko, či ako si sa volal - prepáč:)).
ano, myslim ze aj poznatky okolo PC a vyriesenia jeho problemov, vyzaduju urcite znalosti ktore by sa mohli hodit a ocenit ;) a doplnam : nie len bodikmi ;) aj ked mi niekto pomoze, rada mu ho pridelim ale aj velkym dakujem, nakolko si mozem zachranit urcite udaje ktore su pre mna dolezite , tak ako nam pomaha softver v teme Účtovné a iné softvéry (http://www.porada.sk/f9-uetovne-a-ine-softvery.html)

preto sa pripajam k tejto prosbe aj ja Richard ;)
Charon
28.12.06,17:04
Zdravím, som tu nový, teda nechápem dobre zberanie bodov a nezberanie ... ale myslím si, že otázky okolo PC by nemali byť v hobby... hobby je varenie, zdravie, knižky (nie odborné) ale na PC bežíme každý ...
lama01
28.12.06,22:12
Vase riesenie je zbytocne komplikovane. Ten disk treba jednoducho vymenit, co nie je az take zlozite, a nainstalovat novy OS. No a ma to aj vyhodu ak by sa Vam to nepodarilo tak tam vzdy mozete vratit ten stary disk.