MartinkoK
28.12.06,14:13
Ahojte poraďáci chcem Vás poprosiť o radu, rozbiehame výrobu a neviem ako zaúčtovať výrobky, ktoré boli dané odbereteľom ako vzorky - na výrobku je aj obchodné meno a ďalej ako zaúčtovať zmetky pri výrobe.
Vopred veľká vďaka
MartinkoK
02.01.07,13:01
Ahojte poraďáci chcem Vás poprosiť o radu, rozbiehame výrobu a neviem ako zaúčtovať výrobky, ktoré boli dané odbereteľom ako vzorky - na výrobku je aj obchodné meno a ďalej ako zaúčtovať zmetky pri výrobe.
Vopred veľká vďaka


NAOZAJ MI NIKTO NEVIE PORADIŤ?
KEJKA
02.01.07,13:29
vzorky - ak ich vyskladnuješ ako výrobky tak 613/123
zmetky vôbec neberieš na sklad výrobkov... je to len v oper. evidencii pri výrobe, takže neviem, o čom chceš účtovať. Ak to považuješ za škodu... ale to hádam nie, a ak, tak môžeš uvažovať o norme takýchto zmetkov.
Anču
09.05.07,11:28
A ako účtovať vzorky pri učtovaní zásob spôsobom B?
michelle84
02.12.07,13:52
Prosím Vás, nepodarky sa nazývajú aj zmetky alebo zmätky?
Calinka
17.01.08,12:48
čím musí byť podložený výdaj vzoriek z výrobkov?? Máme obchodných zástupcov, ktorý ich rozdávajú pri prezentácii zákazníkom, alebo ich rozdávame na výstavách a pod. Na základe čoho túto spotrebu účtovať? Napadá ma výdajka, ale stačí to? A čo s množstvom? Je niečim limitované?
Poraďte prosííííííííím :)
Calinka
18.01.08,05:50
Nikto takýto problém ešte neriešil????? :(:(
petovsan
22.02.08,18:37
Tiež premýšľam nad nasledovným problémom a prosím o Vaše názory:
Spoločnosť pre svoju budúcu činnosť doviezla rôzne vzorky celkovo za 54.000,- Sk, ale cena každého 1 ks je pod 500,- Sk. Zaúčtovala som to na účet 501/AU obch. vzorky. Spoločnosť svoju činnosť ešte len rozbieha, v r.2007 nemala žiadne výnosy. Značnú časť vzoriek má ešte na sklade ...považujú sa aj takéto vzorky za zásoby a ku koncu roku je nutné ich preúčtovať na sklad, alebo zostávajú v nákladoch v roku ich obstarania?
petovsan
27.02.08,21:01
... posúvam ... prosím Vás, vyjadrí niekto svoj názor ?... môžem považovať takéto obchodné vzorky za tovar a teda preúčtovať v rámci inventúry na sklad????
Stále ma totiž mýli definícia: TOVAR = výrobok určený na predaj ... alebo že by som tie vzorky naozaj predávala, ale za nulovú hodnotu??? :D a problém mám poriešený ... tak kto sa pridá ???
petovsan
29.02.08,19:50
... naozaj mi nikto neporadí ??? :confused:
Bebak76
25.05.10,08:58
Dobry den poradaci, nasa firma kupila obchodnu vzorku 5000 EUR/ks.Mam k tomu zmluvu o obchodnej spolupraci s firmou, od ktorej sme to kupili a tiez na fakture je to deklarovane ako obchodna vzorka. Uctujem v jednoduchom uctovnictve a nie je mi jasne ako s takouto "drahou"vzorkou nalozit, kedze netusim, ci vobec niekedy budeme s takymto tovarom obchodovat..Zatial vsak plany su. Mam to zauctovat jednorazovo do vydavkov ovpl.ZD normalne ako obchodnu vzorku a uplatnit si z toho aj DPH ? Ohladom obchodnych vzoriek som nic na nete nenasla, ani na porade. Tak, ak niekto nieco vie, prosim o radu...Dakujem Vam velmi pekne. B.
Bebak76
26.05.10,08:04
Nikto z porady neporadi ?? B.