Magduska1
28.12.06,14:15
Prosím Vás pekne, prebrala som mzdovu agendu so všetkyminaležitosťami od našej účtovnej agentúry a musím nahlásiť 6 ľudí, ktorí k nám nastúpia do TPP na socialku a zdravotku. Prosim poraďte mi akym spôsobom do treba. Počula som niečo o tom, že na socialku to ide faxom aj mailom, či SMS. )A kde sa daju najste tie čísla a mailova adresa.

Prosím poraďte ak možte niekto
dracica
28.12.06,13:20
www.socpoist.sk klikni na kontakty ja som už faxovala prihlášky týmto sposobom ale nezabudni to poslať aj poštou
Zoltán Kovács
28.12.06,13:21
Prosím Vás pekne, prebrala som mzdovu agendu so všetkyminaležitosťami od našej účtovnej agentúry a musím nahlásiť 6 ľudí, ktorí k nám nastúpia do TPP na socialku a zdravotku. Prosim poraďte mi akym spôsobom do treba. Počula som niečo o tom, že na socialku to ide faxom aj mailom, či SMS. )A kde sa daju najste tie čísla a mailova adresa.

Prosím poraďte ak možte niekto

Pozri si stránku www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk), tam najdeš všetky potrebné info. ZP tiež majú svoje stránky, kde uvádzajú najdôležitejšie info, kde, ako, kedy......
Zoltán Kovács
28.12.06,13:21
www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk) klikni na kontakty ja som už faxovala prihlášky týmto sposobom ale nezabudni to poslať aj poštou

mimotemy Si rýchlejšia o minutu, ako ja.
dracica
28.12.06,13:22
Registrácia zamestnancov
Tel. č.: 00421 2/ 592 48 111, 592 48 112 E-mail: praca@socpoist.sk
E-mail: podatelna@socpoist.sk SMS: 0908 247 104
0908 247 097
Úradné hodiny v podateľni denne od 7.00 do 15.00 Fax: 00421 2 59248 865
00421 2 59248 723
dracica
28.12.06,13:23
mimotemy Si rýchlejšia o minutu, ako ja.

Prepáč, že som ťa predbehla:)
Magduska1
28.12.06,13:25
Dakujem za cisla a adresy.
Este jedna otazočka, cez ten mail posielam prihlasenie ako prilohu alebo je na to nejaky iny spôsob vyplnania - len normalne do textu spravy vypisem udaje o zamestnancovi?
jankasm
28.12.06,13:27
Dakujem za cisla a adresy.
Este jedna otazočka, cez ten mail posielam prihlasenie ako prilohu alebo je na to nejaky iny spôsob vyplnania - len normalne do textu spravy vypisem udaje o zamestnancovi?

Na stránke SP níjdeš medzi tlačivami aj tlačivo na mailové prihlásenie. Je to vlastne niečo ako RLFO len je to tlačivo urobené vo worde, ktoré priložíš do meilu.
Magduska1
28.12.06,13:28
moc moc ďakujem
beatar
28.12.06,13:40
Kazdeho zamestnanca musite nahlasit den pred nastupom do prace na soc.poistovnu, ak sa to nestiha pouziva sa forma sms, ale prihlasku, teda reg.list FO musite poslat tak ci tak. Cisla na fax, mozno aj sms i reg.list FO najdete na stranke www.socpoist.sk v sekcii pobocky - tu kam patrite si vyberiete. Co sa tyka zdrav.poistovne - ak je zamestnavatel na tej ktorej poistovni uz registrovany nahlasujete novych na tlacive hrom.oznamenie o zmenach. Tlacivo tiez najdete na strankach poistovne, aspon teda VZP ho tam ma. www.vszp.sk, dufam za som vam aspon trochu pomohla.
dracica
28.12.06,13:44
Kazdeho zamestnanca musite nahlasit den pred nastupom do prace na soc.poistovnu, ak sa to nestiha pouziva sa forma sms, ale prihlasku, teda reg.list FO musite poslat tak ci tak. Cisla na fax, mozno aj sms i reg.list FO najdete na stranke www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk) v sekcii pobocky - tu kam patrite si vyberiete. Co sa tyka zdrav.poistovne - ak je zamestnavatel na tej ktorej poistovni uz registrovany nahlasujete novych na tlacive hrom.oznamenie o zmenach. Tlacivo tiez najdete na strankach poistovne, aspon teda VZP ho tam ma. www.vszp.sk (http://www.vszp.sk), dufam za som vam aspon trochu pomohla.

a) Fax – zamestnávateľ faxom odosiela tlačivo „Prihlásenie - odhlásenie zamestnanca do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia faxom alebo elektronickou poštou". Údaje je potrebné najneskôr do troch dní potvrdiť v miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne predložením riadne vyplneného a potvrdeného tlačiva „Registračný list FO“! (Tlačivá nájdete na konci stránky)
b) elektronická pošta – zamestnávateľ e-mailom odosiela tlačivo „Prihlásenie - odhlásenie zamestnanca do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia faxom alebo elektronickou poštou". Údaje je potrebné najneskôr do troch dní potvrdiť v miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne predložením riadne vyplneného a potvrdeného tlačiva „Registračný list FO“!
c) informácia odoslaná prostredníctvom SMS – zamestnávateľ odosiela tieto údaje:

meno a priezvisko zamestnanca,
rodné číslo zamestnanca,
názov a sídlo zamestnávateľa,
IČO (ak nie je pridelené IČO, uviesť DIČ) alebo IČZ zamestnávateľa (identifikačné číslo zamestnávateľa prideleného Sociálnou poisťovňou ), dátum vzniku poistenia, resp. dátum zániku poistenia,
druh pracovnoprávneho vzťahu (pracovná zmluva, dohoda o vykonaní práce, dohoda o brigádnickej práci študentov ).
Zamestnávateľ potvrdí informáciu odoslanú prostredníctvom SMS na tlačive „Registračný list fyzickej osoby“ do troch dní odo dňa jej odoslania.Pobočka zaregistruje zamestnanca do registra poistencov až po písomnom potvrdení tlačiva odoslaného faxom alebo elektronickou poštou, a po potvrdení SMS na tlačive určenom Sociálnou poisťovňou. V prípade, ak zamestnávateľ začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, pobočka môže zaregistrovať zamestnanca do registra poistencov až po prihlásení sa zamestnávateľa do registra zamestnávateľov (osemdňová lehota na prihlásenie zamestnávateľa do registra zamestnávateľov ostala nezmenená).
Pokiaľ k vzniku poistenia vôbec nedošlo (odstúpenie od zmluvy) použite tlačivo „Zrušenie prihlásenia zamestnanca“.
Kontakty Sociálnej poisťovne na zasielanie požadovaných informácií:

Mail : praca@socpoist.sk (praca@socpoist.sk)
SMS : 0908 247 104
0908 247 097
Fax : +421 2 5924 8865
+421 2 5924 8723
dracica
28.12.06,13:47
Cisla na fax, mozno aj sms i reg.list FO najdete na stranke www.socpoist.sk v sekcii pobocky - tu kam patrite si vyberiete. Co sa tyka zdrav.poistovne - ak je zamestnavatel na tej ktorej poistovni uz registrovany nahlasujete novych na tlacive hrom.oznamenie o zmenach. Tlacivo tiez najdete na strankach poistovne, aspon teda VZP ho tam ma. www.vszp.sk, dufam za som vam aspon trochu pomohla

Nesúhlasím soc. poisť. má len dve fax. čísla na ústredie do Bratislavy