mariannak
28.12.06,14:29
Ako by ste riešili, ak na účte nerozdelený zisk minulých rokov evidujem zostatok 1.000.000,-Sk-z titulu nevyčerpanej rezervy na opravu HIM, ktorú bolo možné niekedy tvoriť ?

Rezerva na opravu HIM bola tvorená v roku 2002, 2003 a k 1.1.2004 sa tento zostatok preúčtoval z rezervy na účet nerozdeleného zisku minulých rokov. Podiely na zisku spoločníka z roku 2002 a 2003 sa musia zdaniť, rok 2004 a vyššie sa už nezdaňuje. Chcem si vysporiadať tento účet ako neviem ako to mám vyplatiť a zdaniť.

Mám vyplatenie tohto podielu u spoločníka zdaniť v jeho daňovom priznaní ako ostatný príjem?
irma1
28.12.06,14:34
Neviem, či som problém správne pochopila, ale:
Rezerva na opravu HIM bola tvorená na základe smernice, v ktorej bolo presne uvedené, čo sa bude opravovať, kedy a čo to bude stáť. Súčasťou býval aj rozpočet na opravu. Táto rezerva bola tvorená na ťarchu nákladov. Mohla byť iba použitá - ak sa opravovalo, alebo rozpustená - ak sa neopravovalo. Ale nerozdeleným ziskom sa stať nemohla.
Jana Acsová
28.12.06,14:40
Ako by ste riešili, ak na účte nerozdelený zisk minulých rokov evidujem zostatok 1.000.000,-Sk-z titulu nevyčerpanej rezervy na opravu HIM, ktorú bolo možné niekedy tvoriť ? Tvoriť aj dodaniť ... podľa § 52 ods. 9 ZoDP. Len upozorňujem, aby sa nezabudlo.