mercuris
28.12.06,15:46
Pomoc, prosííííím.
Od nového roku bude zmena DPH - lekárne a ja si s tým vôbec neviem rady. Dočítala som sa, že nebudú žiadne nové tlačivá, a vôbec má byť precenený tovar - lieky na nižšiu DPH, ale ktorý keď dodaný tovar bol s 19% DPH pri predaji bude ten istý tovar 10% alebo ako. Prosím poradiť
Jana Acsová
28.12.06,14:49
ALBO
29.12.06,06:28
Pomoc, prosííííím.
Od nového roku bude zmena DPH - lekárne a ja si s tým vôbec neviem rady. Dočítala som sa, že nebudú žiadne nové tlačivá, a vôbec má byť precenený tovar - lieky na nižšiu DPH, ale ktorý keď dodaný tovar bol s 19% DPH pri predaji bude ten istý tovar 10% alebo ako. Prosím poradiť

No vždy, ked sa mení sadzba dane to tak býva. Vy ste naprr. v dec. v roku 2006 nakúpili lieky za 100+19 a 19 ste si uplatnili. Takže vás stáli 100. No a teraz v januári budete tie lieky predávať za 100(+prirážka)+10(+DPH z prirážky). Takže vš výnos zostane ako predtým a zákazník to bude mať lacnejšie.
DPH aj pri rôznych sadzbách dáte do riadkov ako pre 19%(keďže nie su tlačivá nove), tak ako je to v diskusii vyššie.
Precenené budú všetky, ktoré stanovila príloha 7 k zákonu. (tie ktoré máte v predajni a po 1,1, ich zašnete predávať.