Marianna01
28.12.06,17:04
Opäť sa mi dostal do rúk doklad, nad ktorým mierne zúrim. Je na 2000 korún, je to paragón ako náhradný doklad pri vyradení ERP z prevádtky. Podľa pečiatky na paragóne usudzujem, že ide o platcu DPH, keďže má na nej uvedené IČ DPH. Na doklade je uvedená síce aj jednotková cena, aj počet ks, ale neuvedená DPH. Vôbec neuvedená. Teraz vyvstáva otázka: podľa zákona, DPH nemôžem zahrnúť do nákladov ovpl. DzP, lenže DPHnemám vôbec vyčíslenú. Mám si ju vypočítať, a dať ju ako náklad NZD, a, samozrejme, nebude ovplyvňovať ani DPH (ako náklad ani nemôže,), alebo to mám celé dať na 511 (oprava), lenže čo s nevyčíslenou DPH? Lezie mi tento doklad na nervy, a to je už behom tohto dňa niekoľký. Som zúrivá!
blcha
28.12.06,16:54
Ja by som si tam rukou dopísala, čo treba. Kto bude vedieť, či si to písala ty, alebo predavač??
Druhá možnosť je obrátiť sa na predajcu a požiadať ho o vystavenie korektného dokladu.
Nevieme, o čo ide na doklade, preto 511 ťažko posúdiť. Ale DPH tam rozhodne nepatrí !!!
ekopo
28.12.06,17:34
Zákon o DPH § 71 hovorí o.i. o tom, že na doklade má byť uvedený základ dane, sadzba dane, výška dane spolu. Myslím, že nie je o čom debatovať. V uvedenom prípade doporučujem vrátiť doklad na doplnenie s tým, že na zadnú stranu dokladu sa uvedie, kto doklad doplnil, podpis aj s pečiatkou. Istota je istota.