bodliak
19.12.04,19:41
Ahojte,

audítor, učtovník, advokát, architekt, stavbár, ....
To su profesie, kde sa (povinne) vyžaduje poistenie.

Nepatrím síce medzi uvedené povinne poistené skupiny, avšak zahraničný partner vyžaduje, aby jeho dodávatelia boli poistení na určitú sumu.

Našiel som len jedinú poistovňu, ktorá poistenie zodpovednosti za škody sposobené pri výkone podnikateľskej činnosti poskytuje (a nie som na zozname vylúčenych činností), ale nejak ochotná nie je a poistná suma sa mi zdá prehnaná.
Moja poistná suma nie je vyššia ako pri PZP mot.vozidiel
(rádovo za 8.000 na rok dostanete poistenie s plnením 5/19 milionov majetok/zdravie)
Mne pri spoluúčasti 10.000, čo eliminuje všetky bežné škody, vymerali poistné rádovo 25.000 ročne. Pri aplikovaní všetkých výnimiek a kratení plnenia mi ako možná poistná udalosť nezostalo nič, ponúknutá zmluva obsahuje 1000 spôsobov ako sa z plnenia poistovňa vyvlečie. Jediná seriózna udalosť je úraz, ale uznajte, že v kancelárii je to menej rizikové ako za volantom.

Ak máte ako učtovníci spomínané poistenie, možete (ste ochotní) mi prezradiť, na akú poistnú sumu a za akú sadzbu ste sa poistili ?
Bude mi stačiť aj % pomer poistné / krytie.

Ďakujem.
PS: V cudzine je to asi bežný produkt, ale k nám sa ešte "nedováža"...
resola
19.12.04,19:04
Ja som sa informovala na spominane poistenie a mala som ponuknute v KOOPERATIVE
nasledovne :
poistna ciastka 500.000,- Sk
spoluucast 0,05% z kazdej poistnej udalosti
rocne poistne 5.000,- Sk
Susan
20.12.04,14:32
Keď už spominate poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenu pri vykone povolania, ake mate skusenosti s takýmto poistenim? Účtovníka ako SZČO viete kde by mohli poistiť? Zatiaľ som sa stretla iba s poistenim: a) ak som zamestnaná ako účtovník
b) ak som auditor
Dakujem za info:-))
accad
20.12.04,19:38
Túto tému sme už rozoberali pod názvom Poistka živnostníka-účtovníka v sekcii Podnikanie. Aj na školení v Bratislave sme o tom prehodili pár slov, ale s konkrétnym prípadom, ktorého by sa takáto poistka týkala, ešte zatiaľ nikto nemá skúsenosť. A ako to býva už s poisťovňami, väčšinou zistíme čo poisťovňa uzná ako nárok až pri konkrétnej poistnej udalosti.
fabio
22.03.05,11:09
...vie niekto o poisteni proti druhotnej platobnej neschopnosti?? dik
Ľuba
22.03.05,11:33
Keď už spominate poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenu pri vykone povolania, ake mate skusenosti s takýmto poistenim? Účtovníka ako SZČO viete kde by mohli poistiť? Zatiaľ som sa stretla iba s poistenim: a) ak som zamestnaná ako účtovník
b) ak som auditor
Dakujem za info:-))

Ja už mám tretí rok takúto poistku uzavretú v Kooperatíve.