ali7
28.12.06,21:20
Dobrý večer. Som živnostníkom od 1.9.2006, som neplatca DPH a účtujem v JÚ program Alfa. Bývalý zamestnávateľ mi postúpil finančný lízing osobného automobilu, zároveň mi vystavil fa v zmysle znaleckého posudku. Ako mám zaúčtovať túto fa - ako obstarávaciu cenu vozidla spolu s istinou a obstarávacími nákladmi (poplatkom za prevod zmluvy)? Prosím poraďte, neviem sa potom ďalej pohnúť z odpismi. Ešte k lízingu - lízing začal 1.12.2004, ja pokračujem 24. splátkou. Srdečná vďaka za rýchlu odpoveď
Marína
28.12.06,20:46
ali7, skúšal si najprv hľadať? Klikni tu postúpenie lízingu
ali7
28.12.06,23:23
Ahoj Marína! Hľadám už niekoľko dní, všetko sa týka vačšinou podvojného účtovníctva a nenarazil som na taký prípad ako je môj. Mám nejaké vzory a tak som sa rozhodol urobiť to takto: Čiastku, ktorú fakturuje bývalý zamestnávateľ som zarátal do OC spolu so zostávajúcou istinou, t.j. od 24. splátky + poplatok za prevod lízingovej zmluvy (bez DPH - tú som dal rovno do nákladov) + kúpna cena. V programe som si nastavil časové odpisy zostávajúcich splátok, t.j. 13. mesiacov a program mi vypočítal odpis. Neviem, či je to dobre. Ešte budem ďalej hľadať a študovať a budem vďačný, ak mi niekto poradí
Melnick
29.12.06,01:36
Vzhľadom na pokročilú hodinu,iba v krátkosti : ak máš "Zákony 2006-I "
pozri na str. 538 v postupoch účtovania pre SZČO - JÚ §10 a odstavce 7,8,9,10,11