hirkova1
28.12.06,21:16
Dobrý večer,
prosím Vás o pomoc. Učtujem v Money S 3 a tento mesiac sa mi podarilo urobiť chybu v mzdach. Za mesiac november nemôžem spracovať mzdu, nakoľko som niekde urobila chybu a program mi stale vypisuje toto:
Počas spracovania programu došlo k chybe. Neviete niekto poradiť, ako to opravím, aby som mohla zamestnancovi urobiť mzdu za mesiac november 2006 ? Veľmi krasne ďakujem .
Prosím poraďte, ak už mate niekto s tým skúsenosť. Ešte raz vďaka.
Ankahttp://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif
Ľuba
29.12.06,07:56
Skús reindexáciu.
Marianna01
30.12.06,13:48
Reindexácia asi nepomôže (bodaj by pomohla - to je najľahší spôsob), treba dať skontrolovať dáta pomocou verifikácie dát. Upozorňujem, dá sa tu narobiť veľmi veľa zlého, preto radšej volaj technickú podporu, oni Ti telefonicky budú radiť krok za krokom, čo máš robiť. Ja som mala tiež ešte dakedy v začiatkoch obdobný problém - vypol prúd uprostred účtovania. Program zaevidoval práve účtovanú čiastku len na jeden účet - na protiúčet nie. Pritom ale nevytvoril k tomu ani doklad, ani zápis do účtovnej knihy. Nijak som sa tej sumy nemola zbaviť. Nakoniec pomohla práve verifikácia dát, ktorú som robila za pomoci nejakej pani z technickej kontroly. Odvtedy si na tento úkon trúfam aj sama, ale prvý krát radšej nie sama...
neznama22
02.01.07,08:17
Počas spracovania programu došlo k chybe. http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif

Ahoj,
tato hlaska je uplna? Lebo podla tohto sa neda presne urcit o aky problem ide. Zvacsa za touto hlaskou nieco pokracuje. A na zaklade toho sa da lahsie urcit postup na odstranenie problemu.

Ale ak by to bolo uplne, tak staci len tu reindexiaciu cez Agenda/Datove subory/Reindexuj/Vsetko

alebo aj verifikaciu a to cez
Agenda/Verifikacia dat/v zalozke vseobecne Korekciu nespravne ulozenych zaznamov a potom len Test na strane.

Ak budes podla tohto pokracovat, malo by to pomoct.;)
dracica
11.01.07,11:58
Neviete niekto poradiť, ako sa dá v softwéri MONEY nastaviť účtovanie na prelome rokov??????
dracica
11.01.07,12:07
Prosím nemáte nikto MONEY S3 ???? poradte
neznama22
11.01.07,12:47
Neviete niekto poradiť, ako sa dá v softwéri MONEY nastaviť účtovanie na prelome rokov??????

Neviem čo si pod týmto predstavuješ.
Zo pohľadu Money stačí len vytvoriť nový rok.(Agenda/výber agendy/Pridať rok).
V novom roku je potrebné nastaviť nové číselné rady pre doklady (Nástroje/Zoznamy/Číselné rady).
Potom je potrebné prepnúť sa do roku 2006 a cez Účtovníctvo/Uzávierkové operácie/Uzávierka roku/ urobiť prevod Salda - je to bod 3. Urobí sa prevod Salda, DPH, Banka a pokladňa.

Po tomto prevode kľudne môžeš dokončiť rok 2006 a súčasne už pracovať v roku 2007.

Ak už budeš mať podané daňové priznanie a budeš chcieť úplne rok uzavrieť, tak cez Účtovníctvo/Uzávierkové operácie/Uzávierka roka - ešte raz bod 3, potom bod 4 a 5.

Dúfam som na nič nezabudla.