denisadam
28.12.06,22:36
Prosím, o radu dostal sa mi do rúk doklad: FA za hotové/ Kúpna zmluva. Mám tento doklad evidovať v knihe došlých FA? k tomu mám doklad o zaplatení - VPD aj s DPH. Vzhľadovo skôr pripomína kúpnu zmluvu, ale zároveň má náležitosti, ktoré má obsahovať fa. ďakujem
lenkak
28.12.06,21:40
máš tam aj dátum splatnosti? Ak nie, potom by som sa riadila ako formou predaja v hotovosti priamo cez pokladňu.
tinaM
28.12.06,21:42
Prosím, o radu dostal sa mi do rúk doklad: FA za hotové/ Kúpna zmluva. Mám tento doklad evidovať v knihe došlých FA? k tomu mám doklad o zaplatení - VPD aj s DPH. Vzhľadovo skôr pripomína kúpnu zmluvu, ale zároveň má náležitosti, ktoré má obsahovať fa. ďakujem
Pokiaľ má tento doklad náležitosti faktúry, zapísala by som ho do knihy došlých faktúr. Žiaden predpis neurčuje formu /vzhľad /faktúry.
denisadam
28.12.06,21:49
máš tam aj dátum splatnosti? Ak nie, potom by som sa riadila ako formou predaja v hotovosti priamo cez pokladňu.
dátum splatnosti tam nie je, mám to riešiť len cez pokladňu? KPZ mám len od neplatcov DPH od platcov mám vždy FA asi preto ma to mýli. Ďakujem za radu.
lenkak
28.12.06,21:55
môžeš to riešiť len cez pokladňu.
mgm
28.12.06,22:53
Ja by som to riešila tiež cez nákup v hotovosti