dracica
29.12.06,11:06
Môžete mi niekto poradiť, ako si vediete stavebný denník, čo všetko musí obsahovať ???
Danila
29.12.06,10:22
Môže to byť obyčajný zošit, v ktorom píšeš počet pracovníkov, odrobených hodín, čo z rozpočtu stavby sa zrealizovalo, aké bolo počasie, aký bol spotrebovaný materiál, a pod./ zaznamenať prípadne kontrolu na stavbe, kedy, kým/
Viera.M.
29.12.06,10:25
Môžete mi niekto poradiť, ako si vediete stavebný denník, čo všetko musí obsahovať ???
Stavebný denník .. pozri § 46d stavebného zákona č. 50/1976 Zb. v znp... a vyhlášku č. 453/200 Z.z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia stavebného zákona...
dracica
29.12.06,10:29
Môže to byť obyčajný zošit, v ktorom píšeš počet pracovníkov, odrobených hodín, čo z rozpočtu stavby sa zrealizovalo, aké bolo počasie, aký bol spotrebovaný materiál, a pod./ zaznamenať prípadne kontrolu na stavbe, kedy, kým/

Prvá podrobnejšia odpoveď, ďakujem

chcem sa ešte spýtať, ale to trošku odbočím: Kedy je potrebné na stavbu zabezpečiť stav. dozor ???
dracica
29.12.06,10:43
Stavebný denník .. pozri § 46d stavebného zákona č. 50/1976 Zb. v znp... a vyhlášku č. 453/200 Z.z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia stavebného zákona...

Našla som si zákon fuu 83 strán ďakujem
camelfly
29.12.06,10:45
Prvá podrobnejšia odpoveď, ďakujem

chcem sa ešte spýtať, ale to trošku odbočím: Kedy je potrebné na stavbu zabezpečiť stav. dozor ???
zaujimave info:

Stavebný dozor je fyzická osoba určená na vykonávanie dozornej a kontrolnej činnosti pri uskutočňovaní stavieb. Túto funkciu taxatívne vyžaduje stavebný zákon len pre jednoduché stavby a ich zmeny, ktoré môže uskutočňovať stavebník sám pre seba svojpomocne. V tomto prípade stavebný dozor, vykonáva vedenie ich uskutočňovania, čo vyžaduje oprávnenie na výkon tejto činnosti. Pri drobných a jednoduchých stavbách pre individuálnu rekreáciu, prízemných stavbách a stavbách zariadenia staveniska, ak ich zastavená plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m však postačuje, ak stavebník zabezpečí odborné vedenie ich uskutočňovania kvalifikovanou osobou.

Dôležitou povinnosťou stavebného dozoru je priebežná kontrola, preberanie prác a sledovanie vedenia stavebného denníka, do ktorého je oprávnený a povinný robiť zápisy o priebehu a kontrole vykonávaných prác, o súhlase so začatím realizácie rozličných najmä zakrývaných prác, ako aj o zistených závadách.
Viera.M.
29.12.06,10:47
Našla som si zákon fuu 83 strán ďakujem
Dúfam, že to ďakujem bolo úprimné a nie ironické...Lebo kým som Ti odpovedala, tiež som si musela tento zákon vyhľadať, aby som Ti vedela poradiť.
Ale čo už:-( Snaha z mojej strany bola...
dracica
29.12.06,10:51
Dúfam, že to ďakujem bolo úprimné a nie ironické...Lebo kým som Ti odpovedala, tiež som si musela tento zákon vyhľadať, aby som Ti vedela poradiť.
Ale čo už:-( Snaha z mojej strany bola...

Samozrejme, že úprimné:)ešte raz veľmi pekne Ďakujem

Som len unavená z toho čítania zákonov /ešte aj stavebný denník mám ovládať???veď ja nie som právnik/
Viera.M.
29.12.06,10:53
Samozrejme, že úprimné:)ešte raz veľmi pekne Ďakujem

Som len unavená z toho čítania zákonov /ešte aj stavebný denník mám ovládať???veď ja nie som právnik/
To som rada, že úprimne. Právnikov nás tu nie je viacej:)
220870
28.01.07,07:38
A kde sa dajú tie zákony podľa paragrafov nájsť?
Zita5
28.01.07,08:00
A kde sa dajú tie zákony podľa paragrafov nájsť?


Napríklad aj cez google ..... do vyhľadávača napísať "Stavebný zákon " kliknuť hľadať .....


Tu je napr. toto

http://www.brickon.sk/170_zakony/01_zakony/Stavebny_zakon/cast2-2.html


§ 46d
Stavebný denník

(1) Stavebný denník je dokument, ktorý je súčasťou dokumentácie uloženej na stavenisku; zaznamenávajú sa v ňom všetky podstatné udalosti, ktoré sa stali na stavenisku. Do stavebného denníka sa zapisujú všetky dôležité údaje o stavebných prácach, o vykonávaní štátneho stavebného dohľadu, štátneho dozoru, dozoru projektanta nad vykonávaním stavby a autorského dozoru a o iných činnostiach ovplyvňujúcich stavebné práce a priebeh výstavby.


(2) Stavebný denník vedie stavbyvedúci alebo stavebník od prvého dňa prípravných prác až do skončenia stavebných prác.


(3) Do stavebného denníka sú oprávnené robiť zápisy, a to dátum návštevy staveniska, zistené skutočnosti a urobené opatrenia, tieto ďalšie osoby:
a) osoba oprávnená vykonávať štátny stavebný dohľad,
b) geodet a kartograf stavby,
c) stavebník alebo jeho splnomocnený zástupca a vlastník stavby, ak nie je stavebníkom,
d) projektant a projektant čiastkových projektov stavby,
e) zhotoviteľ (dodávateľ) stavby,
f) osoba vykonávajúca stavebný dozor,
g) osoba vykonávajúca štátny dozor.
katkaj
19.03.08,08:28
Nemáte náhodou niekto stavebný denník v elektronickej podobe ? Buď v exceli alebo v niečom kde by sa priamo dalo písať?
Ďakujem :)
bv_alexandra
19.03.08,09:36
Neviem či by bolo vhodné viesť stavebný denník v elektronickej forme, nakoľko sa tento musí písať v 3vyhotoveniach tzn. 1originál, 2kopie, kde originál ostáva zhotoviteľovi,po odovzdaní diela, a mala by sa založiť do archívu, tento originál slúži pre potreby napr. súdneho konania, je to jediný a najdôležitejší dôkazový materiál, prvá kopia ide objednávateľovi a tretia kopia ide zhotoviteľovi. Každý zápis musí byť podpísaný 1. v prípade zápisov denných poverenou osobou zhotoviteľa, 2. v prípade zápisov napr. z kontrolných dní obidvomi stranami. Takže si myslím že skutočne by bolo neefektívne písať ho elektronicky. :)Je to však len môj názor
katkaj
19.03.08,09:38
Neviem či by bolo vhodné viesť stavebný denník v elektronickej forme, nakoľko sa tento musí písať v 3vyhotoveniach tzn. 1originál, 2kopie, kde originál ostáva zhotoviteľovi,po odovzdaní diela, a mala by sa založiť do archívu, tento originál slúži pre potreby napr. súdneho konania, je to jediný a najdôležitejší dôkazový materiál, prvá kopia ide objednávateľovi a tretia kopia ide zhotoviteľovi. Každý zápis musí byť podpísaný 1. v prípade zápisov denných poverenou osobou zhotoviteľa, 2. v prípade zápisov napr. z kontrolných dní obidvomi stranami. Takže si myslím že skutočne by bolo neefektívne písať ho elektronicky. :)Je to však len môj názor


OK Ďakujem za odpoveď
lillian
02.10.08,07:20
je to velka chyba ak si stavbny dennik nevedieme? vyzaduje sa pri kolaudacii?
lillian
13.10.08,08:00
vyjadrite sa niekto prosim
Danila
13.10.08,08:34
vyjadrite sa niekto prosimNeviem si predstaviť realizáciu stavby bez stavebného denníka. Obsahuje od prvého zápisu prevzatia staveniska všetky záznamy, kontrolnú činnosť, až po ukončenie a odovzdanie stavby. Je súčasťou dokumentácie ku kolaudačnému konaniu.
hanelie
13.10.08,08:41
§ 46 d - / stavebný zákon