patie
29.12.06,14:07
Dobry den prajem. Chcel by som si zalozit zivnost ale chcem sa blizsie informovat o moznosti ziskania dotacie pre zacinajuceho podnikatela. som student VS. taktiez by som sa chcel opytat na mesacne odvody + poplatky. nikde som to tu nenasiel mozno som len zle hladal. za vsetky odpovede velmi pekne dakujem.
Melnick
29.12.06,13:16
Dobry den prajem. Chcel by som si zalozit zivnost ale chcem sa blizsie informovat o moznosti ziskania dotacie pre zacinajuceho podnikatela. som student VS. taktiez by som sa chcel opytat na mesacne odvody + poplatky. nikde som to tu nenasiel mozno som len zle hladal. za vsetky odpovede velmi pekne dakujem.
Predpokladám,že dotáciu chceš získať z ÚPSVaR ,no predtým ako začneš vybavovať žiadosť o dotáciu musíš byť evidovaný na ÚPSVaR ako nezamestnaný a až potom vybavovať živnosť. V opačnom poradí nič nevybavíš.:) :) Pozor na to.

Ostatné poradíme neskôr.
patie
29.12.06,13:17
Predpokladám,že dotáciu chceš získať z ÚPSVaR ,no predtým ako začneš vydavovať žiadosť o dotáciu musíš byť evidovaný na ÚPSVaR ako nezamestnaný a až potom vybavovať živnosť. V opačnom poradí nič nevybavíš.:) :) Pozor na to.

dakujem. ako dlho musim byt registrovany a aka vysoka je dotacia ? mozem nieco take riesit aj ako student ?
aktaK
29.12.06,13:31
registrovany min.4 mesiace, vtedy mozes zacat vybavovat vsetky ziadosti a nalezitosti okolo toho, kto ma narok na podporu, obvykle zostane zaevidovany 6 mesiacov
vyska zavisli od miesta na Slovensku, kde budes chciet podnikat, podla toho kde je vacsia, resp.mensia nezamestnanost
ak budes evidovany az rok, vyska podpory bude vyssia, ale mam pocit, ze ako absolvent si taktiez znevyhodneny, takze uz po tom pol roku..
aktaK
29.12.06,13:33
takze uz po tom polroku budes mat narok na vyssiu dotaciu
najvyssie dotacie su myslim okolo 80 tis.
staci taka odpoved?
color
06.01.07,19:22
Aku dotaciu mozem ocakavat ak som z Bratislavy (tiez student VS, 19r.)? Je tato dotacia vratna (t.j. pozicka) alebo za slovom dotacia naozaj netreba nic hladat? Je pripadne viazana na nejaky ucel? Dakujem!
Muška
06.01.07,19:49
EvaFe
07.02.07,18:33
Dobrý den som nová na tejto stranke.Velmi rada by som začala podnikat,ako mam začat???Viem v čom ,bude to čajovna..Čo mam preto urobit ??aké budem mat náklady?Momentalne pracujem a chcem podnikat popri zamestnaní,dá sa to?Velmi pekne vám Ďakujem..
vikinka
07.02.07,18:41
V prvom rade vybaviť živnostenský list,dá sa podnikať aj popri zamestnaní,nie sú žiadne obmedzenia a aké budeš mať náklady na to sa ťažko odpovedá,to je rozne,ale minimálne prenájom ak nemáš vlastné priestory,potom energie,možno zamestnancov,nákup čajov atď.to zistíš až počas prevádzkovania cajovne.
nicole12
08.02.07,07:45
Zdravim Vas vsetkych...som nova na tejto stranke....velmi sa mi pacia tie prispevky...Chcela by som sa Vas opytat na zopar veci dufam, ze mi budete vediet poradit:
Chcem zacat podnikat v realitnej cinnosti (teda RK), som evidovana na urade prace od maja 2006, to je 10 mesiacov, chcem poziadat o dotaciu ale mam nejake nejasnosti:
- je mozne peniaze z dotacie pouzit aj na odvody v druhom roku podnikania?
- je stanovena maxim. cena za jednu vec ktoru si kupim? (chcem si kupit pocitac, moj priatel mi vybral za 45000,-Sk vratane tlaciarne, obrazovky, klavesnice a td....nie je tam nejaky limit?
- mozem sa napr. po roku aj zamestnat niekde inde v pripade ze mi to nepojde?
- a nemá nahodou niekto vzor podnik. zameru, nie struktur ale vzor alebo nieco od coho sa mozem odrazit...
Viem ze je toho vela, ale budem vdacna tomu kto mi poradi...dakujem dopredu
Aha este ma napadla jedna vec, mozem zacat podnikat aj doma? kedze neviem ci mi to pojde, tak by som chcela zatial usetrit na najomnom...budem to robit cez internet...
nicole12
08.02.07,07:47
a este jedna vec ma napadla, mozem podnikat zo zaciatku aj doma? kedze neviem ci mi to pojde, tak by som usetrila na prenajme....?