duficek
29.12.06,15:09
jazdy SZCO z domu do prace a potom domov (v ramci obce) sa povazuju za sukromne.
1 - ako je to ale s jazdami, ked SZCO nema pracovny den, ale musi ist na prevadzku kvoli krmeniu straznych psov? (Nemoze ich nechat predsa vikend o hlade...)? mozem dat tuto jazdu ako firemnu a do nakladov?
2 - navyse ako zabezpecenie objektu pouziva GSM alarm, ktory hlasi narusenie na mobilny telefon...obcas sa vyskytne falosny poplach a "vyjazd" je zbytocny. je tato jazda firemna a moze ist do nakladov?

vzdialenost je cca 11km tam a 11km spat...
tinaM
29.12.06,15:11
jazdy SZCO z domu do prace a potom domov (v ramci obce) sa povazuju za sukromne.
1 - ako je to ale s jazdami, ked SZCO nema pracovny den, ale musi ist na prevadzku kvoli krmeniu straznych psov? (Nemoze ich nechat predsa vikend o hlade...)? mozem dat tuto jazdu ako firemnu a do nakladov?
2 - navyse ako zabezpecenie objektu pouziva GSM alarm, ktory hlasi narusenie na mobilny telefon...obcas sa vyskytne falosny poplach a "vyjazd" je zbytocny. je tato jazda firemna a moze ist do nakladov?

vzdialenost je cca 11km tam a 11km spat... Je to otázka asi na diskusiu, ale ja by som uvažovala asi takto.
Záleží na tom, či sa jedná o automobil využívaný čiste na podnikateľské účely, alebo aj na súkromné. Pokiaľ sa používa len na podnikanie, tak to auto nemá čo hľadať doma, ale malo by byť vo firme. Jeho východzia cesta by mala byť z firmy. Ak by bolo garážované inde, ako je firma, v tom prípade by som to dala ako služ.cestu bez ohľadu na to, či je to pracovný deň alebo nie /má vôbec podnikateľ dni pokoja a sviatky?/.
comodo
29.12.06,15:14
toto nie je sice celkom k veci -ja som mal SZCO prevadzku totoznu s trvalym bydliskom, a akonahle som vytiahol nohu ( koleso) z domu bolo to sluzobne. V krajnom pripade si teda zriad prevazku i doma (kancelariu). Co sa tyka zbytocnych vyjazdov , ziaden zakon neuklada jazdit hospodarne :-)
duficek
29.12.06,15:17
v skutocnosti sa jedna o 2 auta. jedno ma SZCO, ktore ma v majetku a pouziva ho aj na sukromne ucely, v knihe jazd rozpisuje firemne a sukromne jazdy, parkuje ho doma.
druhe auto je zamestnancove sukromne, ktore obcas pouziva na firemne jazdy a su mu preplacane pausalne nahrady.
pri tychto "vyjazdoch" sa SZCO a zamestnanec striedaju, raz ide jeden raz druhy, kazdy na svojom aute.
duficek
29.12.06,15:19
toto nie je sice celkom k veci -ja som mal SZCO prevadzku totoznu s trvalym bydliskom, a akonahle som vytiahol nohu ( koleso) z domu bolo to sluzobne. V krajnom pripade si teda zriad prevazku i doma (kancelariu). Co sa tyka zbytocnych vyjazdov , ziaden zakon neuklada jazdit hospodarne :-)
mam od mesta prenajaty pozemok, na ktorom podnikam, trvale bydlisko mam na opacnej strane mesta :)
comodo
29.12.06,17:36
- ak by si to chcel brat velmi seriozne a ozaj vybiehat len ku psom a na poplachy - poplachy by sa mohli dat zdokladovat - vypis GSM operatora, a jazdu za psami by som si vykazoval a hotovo. Netrvrdim sice, ale myslim ,ze na taketo nieco asi zakon nepamata, teda nezakazuje.
Danila
29.12.06,17:41
Si síce povinný chrániť tento majetok. Ale rozmýšľam nad tým dlhšie, a pre tieto cesty a ich uznanie do pracovných som nenašla ani tú najmenšiu barličku. Je to cesta z domu do práce. Žiaľ.
duficek
29.12.06,18:54
dakujem, jazdy som pisal ako sukromne, ale tajne som dufal ze nejaku barlicku spolu najdeme :) no nic, aspon zamestnancovi pridam na plate, ked nepojde preplatit "vyjazd"...nejaky chodnicek treba najst :)
tinaM
29.12.06,18:59
dakujem, jazdy som pisal ako sukromne, ale tajne som dufal ze nejaku barlicku spolu najdeme :) no nic, aspon zamestnancovi pridam na plate, ked nepojde preplatit "vyjazd"...nejaky chodnicek treba najst :)
Aj ja som uvažovala nad tým, že písomne poveriť zamestnanca kŕmením psa mimo pracovných dní. Tak by sa to mohlo premietnuť vo výdavkoch.