Isabel
29.12.06,17:20
ahojte, prosim poradte, mam blok z tankovania PHM v Cechach. kedze nemam valutovu pokladnu a ani nechcem mat :) tak by som si to chcela zdokladovat na SKK. predpokladam ze by som to mala preratat kurzom (NBS? a kurz stred?) z daneho datumu na ktory je vystaveny blok. hacik je ale v tom, ze pracovna cesta bola v nedelu a tak neviem ci mam pouzit kurz z piatka alebo z pondelka a ci mam teda pouzit kurz NBS stred?
dufam ze na to idem dobre, auto mam v podnikani a tak si teda nepreplacam 6,20/km ale priamo blok z tankovania (+ stravne a vreckove)
ekopo
29.12.06,16:47
ahojte, prosim poradte, mam blok z tankovania PHM v Cechach. kedze nemam valutovu pokladnu a ani nechcem mat :) tak by som si to chcela zdokladovat na SKK. predpokladam ze by som to mala preratat kurzom (NBS? a kurz stred?) z daneho datumu na ktory je vystaveny blok. hacik je ale v tom, ze pracovna cesta bola v nedelu a tak neviem ci mam pouzit kurz z piatka alebo z pondelka a ci mam teda pouzit kurz NBS stred?
dufam ze na to idem dobre, auto mam v podnikani a tak si teda nepreplacam 6,20/km ale priamo blok z tankovania (+ stravne a vreckove)
Keď nechceš mať valutovú pokladňu, tak blok ani neúčtuješ. Ešte zopár otázok. Iné výdavky neboli??? A na čo si bola v čechách??? Nie je problém účtovať valutovú pokladňu. Na prepočet sa použije kurz NBS, v prípade že na daný deň nie je stanovený kurz, tak sa použije predchádzajúci. keď nemáš doklad o nákupe valút, tak isto sa použije kurz NBS. Keď si SZČO, tak si nepreplácaš priamo blok, ale až podľa prepočtu. Asi účtuješ v JU.
Isabel
29.12.06,17:11
ine vydavky boli iba na stravu, chodim tam castejsie ale vzdy tankujem na SK, len jeden krat som takto tankovala v cechach. bezne zuctujem zahranicnu pracovnu cestu iba preplatenim stravneho + vreckove.
ako to mam dolozit? spravit interny doklad ktory bude na prepocitane SKK a ako prilohy k nemu dam ten blok + vytlaceny kurzovy listok z piatka?
ano, uctujem v JU
dakujem za radu
denabal
10.01.07,14:09
Mne to daňová kontrola síce uznala, jednalo sa o 2 bločky PHM, ale s upozornením, že nabudúce takí zhovievaví :rolleyes: nebudú. Ale ako si preplácaš stravné náhrady, keďže sa jedná o zahraničnú pracovnú cestu tak by si si ju mala účtovať v cudzej mene (aj vreckové).