bui
30.12.06,23:00
Zamestnanec bol na sluzobnej ceste, kde pracoval na projekte, ktory si u nas objednala firma X. Mal zabezpecenu cestu, podla dohody..ustnej..pouzival v zahranici auto z pozicovne. Bol tam spolu s dalsimi zamestnancami firmy X. Auto z pozicovne mala uhradit firma X. Stal sa vsak omyl a ucet z pozicovne sa zaplatil zo sukromnej kart nasho zamestnanca. Uvedenu sumu nam firma X zaplati, mame ju vyfakturovat spolu s pracami, ako zvlast polozku faktury. A ja danu sumu vratim zamestnancovi. Ako spravne tento uctovny pripad zauctovat. Nemam nijaky doklad z pozicovne aut, maju ju zamestnanci firmy X v zahranici mam len vypis z osobneho uctu zamestnanca. Mozem uctovat cez interny doklad 518/333 na zaklade tohto vypisu a potom vo fakture na firmu X ictovat 602? Alebo je lepsie uctovat len sumu za pozicanie auta rovno vo vystavenej fakture na ucet 333...? Myslim zapis 311/602 prace ,333 pozicanie auta,343?
liba2
30.12.06,23:54
Zamestnanec bol na sluzobnej ceste, kde pracoval na projekte, ktory si u nas objednala firma X. Mal zabezpecenu cestu, podla dohody..ustnej..pouzival v zahranici auto z pozicovne. Bol tam spolu s dalsimi zamestnancami firmy X. Auto z pozicovne mala uhradit firma X. Stal sa vsak omyl a ucet z pozicovne sa zaplatil zo sukromnej kart nasho zamestnanca. Uvedenu sumu nam firma X zaplati, mame ju vyfakturovat spolu s pracami, ako zvlast polozku faktury. A ja danu sumu vratim zamestnancovi. Ako spravne tento uctovny pripad zauctovat. Nemam nijaky doklad z pozicovne aut, maju ju ho zamestnanci firmy X v zahranici mam len vypis z osobneho uctu zamestnanca. Mozem uctovat cez interny doklad 518/333 na zaklade tohto vypisu a potom vo fakture na firmu X ictovat 602? Alebo je lepsie uctovat len sumu za pozicanie auta rovno vo vystavenej fakture na ucet 333...? Myslim zapis 311/602 prace ,333 pozicanie auta,343?
Zo zadania som porozumela toto:
- firma X si ponechala doklad z požičovne áut - asi z dôvodu, že tento výdavok bude u nej nákladom - preto by bolo správne, keby firma X vyplatila sumu nájomného vášmu zamestnancovi;
- to ale asi už nepôjde urobiť - asi sa vaš zamestnanec viac nezdržiava v danom zahraničí - preto hľadáte spôsob ako danú sumu dostať od firmy X a odovzdať vášmu zamestnancovi;
- z mojej predchádzajúcej vety vyplýva, že nejde o váš náklad ani výnos - vaša firma je len "prechodnou stanicou" ;
- preto by som firmu X listom požiadala o úhradu uvedenej sumy na váš účet - účtovať budeš len o prijatí úhrady: 221/333 a jej odoslaní na účet zamestnanca: 333/221;
- alebo by som firmu X listom požiadala o zaslanie uvedenej sumy priamo na účet zamestnanca.
Ak ti nevyhovuje požiadať firmu X o danú sumu listom, ale zdá sa ti forma faktúry prijateľnejšia, môžeš vystaviť proforma faktúru, o ktorej sa nebude účtovať (proforma=zálohová) a teda účtovať sa bude opäť len o úhradách - prijatej a odoslanej.
bui
12.01.07,14:57
praveze firma trva na to aby sme jej danu sumu uviedli na fakture spolu s ostatnymi fakturovanymi polozkami...iba tak nam je ochotna danu vec vyplatit....firma je na slovensku a doklad ostal pravdepodobne v zahranici u ineho dodavatela sluzieb danej firme....asi bude problem doklad ziskat...cize to pojde cez fakturu...
bui
22.01.07,21:32
k tomu co uvadzam vyssie..
zauctovala som cez interny doklad 315/333...na zaklade prefoteneho vypisu z uctu zamestnanca..sumu ktoru mu omylom stiahli z uctu

uhradu zamestnancovi 333/211

a vo vystavenej fakture som rozuctovala
polozku inz. prace na 602...
a polozku ktoru strhli z uctu nasho zamestnanca za pozicanie auta na 315 Dal...

len je tu z oboch sum aj z inz prac aj z tej druhej polozky DPH na vystupe...dufam ze je to ok

opakujem firma ktora si u nas prace objednala trvala na tom aby sme im strhnutu sumu vyfakturovali...