adriana2007
31.12.06,17:37
Chcela by som zriadit taxisluzbu... co vsetko na to potrebujem? Dakujem
peeel
31.12.06,19:22
Chcela by som zriadit taxisluzbu... co vsetko na to potrebujem? Dakujem

Taxislužba je koncesovaná živnosť. Na výkon koncesovaných živností nie je nárok a záujemca musí žiadať o povolenie - viď prílohu Obchodného zákonníka, tam je v tabuľke napísané, ktorý orgán pre aký konkrétny druh prevádzky koncesiu vydáva, a aké sú ďalšie podmienky na jej vydanie (vzdelanie, dĺžka praxe, odborná spôsobilosť...). Oprávnenie vykonávať koncesovanú živnosť vzniká dňom doručenia koncesnej listiny. V koncesnej listine sú uvedené osobné údaje podnikateľa, tiež osobné údaje zodpovedného zástupcu, ak je ustanovený, obchodné meno, identifikačné číslo, predmet a miesto podnikania.
Zodpovedný zástupca – je FO ustanovená podnikateľom , ktorá zodpovedá za odborné prevádzkovanie živnosti. ZZ musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnoprávnom vzťahu k podnikateľovi, alebo to môže byť podnikateľ/živnostník sám. ZZ musí spĺňať všeobecné i osobitné podmienky prevádzkovania živnosti.

(Koncesované živnosti sú napr. pohrebná služba, nákup, predaj a požičiavanie zbraní, prevádzkovanie cestovných kancelárií, taxi služba a iné.)
adriana2007
01.01.07,17:03
Dakujem... nepodarilo sa mi tam vsak najst prilohu a v nej tabulku, kde je uvedene, ktory organ vydava konkretnu koncesiu.
Monika Kováčová
01.01.07,17:13
Obvodný úrad, odbor dopravy.
peeel
01.01.07,17:21
Dakujem... nepodarilo sa mi tam vsak najst prilohu a v nej tabulku, kde je uvedene, ktory organ vydava konkretnu koncesiu.

Tak potom iba v tlačenej verzii.