ipomoni
01.01.07,17:41
dobry den a PF 2007

mohli by ste mi poradit, ako postupovat pri preradeni auta z majetku podnikania do sukromneho vlastnictva, pricom auto odpisujem druhy rok,
- co so zostatkovou cenou auta - budem z nej platit dan?
- treba tuto skutocnost zaznamenat aj v techn.preuk.?
- a treba toto oznamit DU - vsak.
dakujem za poradenie, pripadne prosim o citovanie prislusn.§ v dan. zakone.
Zuziana
01.01.07,18:20
Odpovede sú zvýraznené:D

mohli by ste mi poradit, ako postupovat pri preradeni auta z majetku podnikania do sukromneho vlastnictva, pricom auto odpisujem druhy rok,
- co so zostatkovou cenou auta - budem z nej platit dan? NIE na karte majetku zaznamenáš, že dňom takým bolo preradené do osobného užívania
- treba tuto skutocnost zaznamenat aj v techn.preuk.?NIE
- a treba toto oznamit DU - vsak.ÁNO do 15 dní od ukončenia používania súčasne si vyžiadať prípadný preplatok na cestnej dani
dakujem za poradenie, pripadne prosim o citovanie prislusn.§ v dan. zakone.[/quote]
tinaM
01.01.07,18:21
dobry den a PF 2007

mohli by ste mi poradit, ako postupovat pri preradeni auta z majetku podnikania do sukromneho vlastnictva, pricom auto odpisujem druhy rok,
Na základe protokolu o vyradení vyznačíš na karte DHM dádum a spôsob vyradenia
- co so zostatkovou cenou auta - budem z nej platit dan?
DHM sa nakupuje už zo zdanených peňazí. Daň zo ZC sa neplatí.
- treba tuto skutocnost zaznamenat aj v techn.preuk.?
Fyzická osoba je vždy fyzická osoba. Podľa mňa nie.
- a treba toto oznamit DU - vsak.
Do 15. dní od vyradenia podať onámenie o dani z motorových vozidiel.
dakujem za poradenie, pripadne prosim o citovanie prislusn.§ v dan. zakone.
Zdaňovanie by bolo len v prípade predaja auta do 5 rokov od vyradenia, ak by predajná cena bola vyššia ako zostatková cena.
Zvýraznené vety v otázke sú odpoveďou.
ipomoni
02.01.07,14:53
dakujem za poradenie, ale teraz este neviem ako to vyriesit v JU. ZC auta potom patri do vydavkov ovplyvn. ZD - podnikova rezia??? napr. 300 000 SK vlastne "odpisem "?? Poradte mi prosim, dakujem
Muška
02.01.07,14:56
Zostatkovú cenu použiješ ako výdavok pri predaji auta.
Napr.
Auto predáš do 5-tich rokov odo dňa vyradenia auta z podnikania za 500 tis. - ako výdavok budeš mať zostatkovú cenu 300 tis. a zdaníš iba 200 tis.
Muška
02.01.07,14:59
dakujem za poradenie, ale teraz este neviem ako to vyriesit v JU. ZC auta potom patri do vydavkov ovplyvn. ZD - podnikova rezia??? napr. 300 000 SK vlastne "odpisem "?? Poradte mi prosim, dakujem
Ak auto len preradíš do osobného užívania, tak o ZC nikde neúčtuješ, až následne pri predaji auta túto ZC použiješ, tak ako som písala vyššie.
duficek
02.01.07,15:32
ospravedlnujem sa za mimotemy, ale
fantasticky nazov temy, ktory urcite sprehladni hladanie...:mee: