vladoo
01.01.07,16:53
Akým spôsobom je v internetovom obchode riešená reg.pokladnica?Potrebujem registráciu softwearu na DÚ,alebo účtujem cez faktúru,dobierku,...a RP ma nezujíma?Ďakujem.
Zuziana
01.01.07,16:56
Ak nebudeš predávať priamo zákazníkovi tak RP nepotrebuješ. Budeš vystavovať faktúry s formou úhrady dobierka. Peniažky ti budú nabiehať na účet (jednoduchší spôsob) alebo ti ich bude bosiť poštár. Software sa na DÚ neregistruje. Ak by k tebe prichádzal zákazník a priamo u teba nakupoval, potom potrebuješ RP a tú treba na DÚ zaregistrovať.
lenca
09.02.07,13:16
Ahojte,
mam podobny problem. Tiez mam internetovy obchod, kde posielam tovar na dobierku. Ale ak si chce niekto v mojom okoli nieco odomna kupit, musim mu to predat cez reg. pokladnu? Nestaci, ak vystavím PPD a výdajku zo skladu?
Dakujem.
Lenca
profesional
14.06.07,16:31
Ak chces predat nieco fyzicky z ruky do ruky, tak musis mat registracku. Moznost samozrejme je urobit predaj na fakturu, kde uhrada bude najskor 1 den po dni vystavenia faktury. Vtedy nemusis mat registracku. A co sa tyka predaja na Internetu, tak ak beries platbu dopredu, ides na principe proformafaktura-faktura. Ak na dobierku, tak ide o klasicky predaj na fakturu.
Bastian
31.10.07,16:30
Ak chces predat nieco fyzicky z ruky do ruky, tak musis mat registracku CHYBA!!!. Moznost samozrejme je urobit predaj na fakturu, kde uhrada bude najskor 1 den po dni vystavenia faktury. Vtedy nemusis mat registracku. A co sa tyka predaja na Internetu, tak ak beries platbu dopredu, ides na principe proformafaktura-faktura. Ak na dobierku, tak ide o klasicky predaj na fakturu.

Viem, že reagujem neskoro... ale som túto tému objavil až teraz a myslím si, že je potrebné pre ďaľších ľudí, ktorí budú mať podobné otázky povedať, že:
Predať na hotovosť (z ruky do ruky) je možné aj vystavením Fa + PPD - nie je potrebná registračná pokladnica.
;)
reimon
06.04.08,14:10
Ahojte, chcel by som poprosiť o radu týkajúcu sa zriadenia internetového obchodu. Tento rok som sa stal živnostníkom, doteraz som nepotreboval na remeselnú činnosť prevádzku a ani registračnú pokladnicu . Mojim miestom podnikania ako SZČO bolo trvalé bydlisko. Chcel by som sa začať venovať aj obchodnej činnosti - predaj cez internet. Preto sa pýtam, či je mojou povinnosťou zahlásiť prevádzku na živnostenský úrad, alebo určitú časť domu ako kanceláriu na mestský úrad a pokiaľ môj predaj bude formou dobierky ako daňový doklad stačí faktúra a nie registračka?
Za odpoveď ďakujem :rolleyes:
padro
06.04.08,14:22
Staci faktura, ak mas len internetovy obchod tak prevadzku nemas.
reimon
10.04.08,20:40
Ked som si kupoval novy pocitac v obchode dali mi namiesto blocku fakturu je to dovolene ?
Muška
10.04.08,20:43
Ked som si kupoval novy pocitac v obchode dali mi namiesto blocku fakturu je to dovolene ?

....ale k tej faktúre Ti snáď dali príjmový pokladničný doklad
Muška
10.04.08,20:45
Ked som si kupoval novy pocitac v obchode dali mi namiesto blocku fakturu je to dovolene ?
..alebo si myslel internetový obchod???

V tom prípade je Tvoj doklad o úhrade faktúry....doklad z pošty, keď si preberal "dobierku"
JanaKop
21.01.10,09:31
Prajem pekný deň.
Prosím Vás vie sa mi niekto pozrieť na fa v prílohe. Ide o to, že máme uzatvorené hráčke zmluvy, v ktorých majú hráčky nárok na príspevok na obuv, čiže oni si kúpia botasky a donesú mi doklad. Tu však ide o to, že jedna si objednala botasky z internetového obchodu z ameriky a teda mám len fa a potvrdenie objednávky.
Potrebovala by som vedieť či mi to stačí aby som to mohla dať do nákladov.
Ďakjem Vám.