kvak19
01.01.07,22:23
kedze som si uz ponahadzoval vsetky faktury a blocky za december a aj banku, chcel som uzavret rok v Money S3. Chcel som aj vytlacit danove priznanie a vsetky tie veci ale to som uz nenasiel...vie mi niekto poradit kde to je?

A este sa trapim s jednym problemom. Money, vsade vypisuje len hospodarsky vysledok, mne vsak odberatelia dlzia vacsinu z tych penazi dlzia. Neviem ako to je v podvojnom uctovnictve, treba platit dan aj z penazi ktore som neprijal?
to viem ze je to tak pri DPH, ale pri dani o tom neviem...


Dakujem:)
evina
01.01.07,22:57
A este sa trapim s jednym problemom. Money, vsade vypisuje len hospodarsky vysledok, mne vsak odberatelia dlzia vacsinu z tych penazi dlzia. Neviem ako to je v podvojnom uctovnictve, treba platit dan aj z penazi ktore som neprijal?
to viem ze je to tak pri DPH, ale pri dani o tom neviem...


Dakujem:)

Zjednodušene povedané v PÚ vchádzajú do výnosov, všetky Tvoje vystavené /odberateľské faktúry/ bez ohľadu, či boli alebo neboli uhradené, t.j. všetky /aj tie nezaplatené/ podliehajú dani z príjmu PO.
kvak19
02.01.07,08:37
Evinka, dakujem za odpoved, aj ked ma teda moc nepotesila, bo budem muset teda niekde nahrabat peniazky na zaplatenie dane :( som povodne ratal s tym ze dan sa plati iba z prijatych peniazkov...
Maxinka
03.01.07,10:16
TO GRATULUJEM!!!
Ja idem robiť uzávierku po prvý krát a to ešte ani neviem čo mám robiť. Na teraz by som chcela vedieť:
-chcela by som len previesť z roku 2006 do roku 2007 BANKU-jej stav aby som už mohla účtovať v roku 2007 v banke čo mi odchádza a prichádza už na účet. Dá sa to nejako bez uzávierku roku?
- potom pri uzávierku, čo treba všetko mať uzavreté aby to bolo v poriadku?
Janca1
03.01.07,10:28
Maxinka, prevod do nového roku môžeš robiť hocikedy a koľkokrát chceš. Nemusíš mať ukončený starý rok, urob si však pre istotu vždy pred prevodom zálohu.
Maxinka
03.01.07,10:34
Maxinka, prevod do nového roku môžeš robiť hocikedy a koľkokrát chceš. Nemusíš mať ukončený starý rok, urob si však pre istotu vždy pred prevodom zálohu.
V JÚ to viem spraviť, lebo to robievam, ale týka sa to aj PÚ? Neviem ako to mám urobiť v PÚ?Prosím poradiť!
Janca1
03.01.07,10:34
[quote=kvak19]kedze som si uz ponahadzoval vsetky faktury a blocky za december a aj banku, chcel som uzavret rok v Money S3. Chcel som aj vytlacit danove priznanie a vsetky tie veci ale to som uz nenasiel...vie mi niekto poradit kde to je?


Danové priznanie z money bohužiaľ nevytlačíš, cigler má na to druhý program Tex edit a cez ten dokážeš potom urobiť DP aj všetky prílohy tak že si údaje prenesieš z Money.
Janca1
03.01.07,10:41
V JÚ to viem spraviť, lebo to robievam, ale týka sa to aj PÚ? Neviem ako to mám urobiť v PÚ?Prosím poradiť!


prepni sa do roku 2006 a cez cestu Uctovcnictvo- Uzavierkove operacie -Uzavierka roka - Nasledne si vyber rok 2007 a urob prevod.
Môžeš ho robiť koľkokrát chceš, udaje ktoré teraz nahadzuješ do 07 sa Ti nestratia iba sa Ti budú prepisovať počiatočné stavy. Ale opakujem pre istotu vždy záloha.
Maxinka
03.01.07,11:09
prepni sa do roku 2006 a cez cestu Uctovcnictvo- Uzavierkove operacie -Uzavierka roka - Nasledne si vyber rok 2007 a urob prevod.
Môžeš ho robiť koľkokrát chceš, udaje ktoré teraz nahadzuješ do 07 sa Ti nestratia iba sa Ti budú prepisovať počiatočné stavy. Ale opakujem pre istotu vždy záloha.

ĎAKUJEM!!!
Letavska
17.01.07,18:58
prepni sa do roku 2006 a cez cestu Uctovcnictvo- Uzavierkove operacie -Uzavierka roka - Nasledne si vyber rok 2007 a urob prevod.
Môžeš ho robiť koľkokrát chceš, udaje ktoré teraz nahadzuješ do 07 sa Ti nestratia iba sa Ti budú prepisovať počiatočné stavy. Ale opakujem pre istotu vždy záloha.

Myslis si Janca, ze mozem nahodzovat v novom roku napr. fa a neskor urobit prevod zaciatocnych stavov, bez toho aby bol poruseny dennik? Myslim tym, aby zac. stavy boli v riadku -1.

Dik
Letavska
17.01.07,18:59
u Money si totiz uz nicim nejsom ista :(
neznama22
18.01.07,07:16
Myslis si Janca, ze mozem nahodzovat v novom roku napr. fa a neskor urobit prevod zaciatocnych stavov, bez toho aby bol poruseny dennik? Myslim tym, aby zac. stavy boli v riadku -1.

Dik

Ahoj, to navedenie stavov môžeš kľudne urobiť kedykoľvek. Denník sa ti tým vôbec neporuší. Hlavne ak máš tých stavov viacej, tak si dávaj pozor pri nahadzovaní, aby si sa nepomýlila, lebo nedá sa opraviť len jeden záznam v počiatočných stavoch, ale je potrebné všetky zrušiť a naviesť ich ešte raz. :)