emily
20.12.04,11:32
Ak je človek zamestnaný v TPP, u iného zamestnávateľa má občas DoVP a ešte predá drevo (príležitostne). Musí podať daňové priznanie, alebo môže požiadať zamestnávateľa o vyrovnanie dane - donesie potvrdenie o zdan príjme z dohôd. A predaj dreva bude oslobodený - je do 5násobku ŽM.
Alebo príležitostný príjem z dreva sa sčítava s dohodami a ak spolu neprekročia 5nás. ŽM potom je to príjem oslobodený?????
emily
20.12.04,12:29
Odpovedzte mi niekto, prosím. Nie je to moja parketa.
ik-a
20.12.04,12:33
Prilezitostny predaj sledujes samostatne, pozri § 9 odst.1 pism.h). Bolo to uz rozoberane v inych temach, treba hladat.
emily
20.12.04,12:46
Ika, hľadala som, len som nenašla. Totiž nikde sa nespomína kombinácia DoVP a príležitostného predaja. Či aj dohoda je príležitostný príjem.
ik-a
20.12.04,12:57
Neviem, ako sa sem dava adresa porady. Je to porada dan z prijmu a prispevok prijmy oslobedene od dane. Je to tema, ktora vystihuje riesenie Tvojho problemu. Skus.
emily
20.12.04,13:08
Ika, ďakujem. Adresa sa dáva tak, že si príspevok otvoríš, hore na lište skopíruješ adresu a potom ju vložíš tam kde potrebuješ.
Yvvetta
20.12.04,13:26
Ja by som Emily poveda tak, že len vtedy nezdaňuješ príležitostný príjem ak tvoj príjem za celý rok nepresiahol 10tis. Teda spočítaš všetky príjmy, ktoré si mala v roku 2004 ( prac. zmluva + dohoda + príl. príjem) a keď vyjdú viac ako 10tis.podávaš daň. priznanie. Prinesieš všetky potvrdenia zamestnávateľovi a ten ti urobí ročné zúčtovanie dane.
Ale to je len môj názor. Keď zavoláš na DÚ oni ti povedia.
bea
20.12.04,13:40
Príležitostný príjem sa nezapočíta do ostatných príjmov. Viď vyjadrenie DR na tejto porade:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=3872
Yvvetta
20.12.04,13:48
Tak vidíš. Príležitostný príjem sa potom nezarátava do príjmu.
emily
20.12.04,14:22
Dievčatá, ale mne ide o to:
1. či aj DoVP sú príležitostným príjmom a spočítavajú sa s príležitostným predajom dreva
2. keď má zamestnanec príjem na dohodu od inej firmy, môže mu zamestnávateľ, urobiť daň. vyrovnanie, keď o to zamestnanec požiada?

Druhý bod sťahujem, zistila som medzitým, že zamestnávateľ robí vyrovnanie.
Marta L
20.12.04,14:24
DoVP podľa mňa napatrí medzi príležitostný príjem, tú treba zobrať do ročného zúčtovania dane.
emily
20.12.04,14:36
DoVP podľa mňa napatrí medzi príležitostný príjem, tú treba zobrať do ročného zúčtovania dane.
Aj ja si to myslím, že DoVP patrí do §5.