Daniela
02.01.07,08:21
Potrebujem poradiť, nie som mzdárka preto sa pýtam:
Na základe KZ môžeme mať pružný pracovný deň po odsúhlasení ZV a riaditeľom pričom pracovný týždeň je 42,5 hodiny od 7.00 do 15.30 hod. denne.
Chceli by sme, aby nám dodovolil zamestnávateľ pevnú pracovnú dobu od 8.00 - 13.00 čo si myslíme, že zefektívni našu prácu a zabezpečia sa aj potreby zamestnanca.
Nevieme však ako je to z nárokom na obedňajšiu prestávku, pri platení a nároku na dovolenku, ošetrovaním člena rodiny, prípadne paragrafom., sviatkom atď .

Máme totižto takú mzdárku, ktorá by sa potešíla, že sme niečo dopučili tak, že sami sebe škodíme.
Ďakujem
Daniela
02.01.07,08:50
Už som tu našla veľa veci k tomu, ale aj tak máme podať žiadosť každý sám,alebo aj hromadne s nejakou prezenčkou to môže byť?
Odpovie mi niekto?
Daniela
02.01.07,11:19
To mi fakt nikto neodpovie? Veď som dnes prišla do práce a moja iniciatívne mzdarka mi urobila križik, lebo osm prišla
2 minúty po 7.OO hod. Chceme to čo najskôr zrealizovať. Ď
dari1
02.01.07,11:39
my máme v pracovnom poriadku takto:

3. Dĺžka týždenného pracovného času zamestnancov v technicko-hospodárskych, administratívnych a manuálnych činnostiach je 37,5 hodiny týždenne v pracovnom režime s päťdňovým pružným pracovným týždňom a delenými smenami pre niektoré činnosti
a) zamestnanec s pružným pracovným časom je povinný v každom týždni odpracovať stanovený týždenný pracovný čas s tým,
· že v dňoch pondelok až štvrtok je denná pracovná doba 8 hodín, v piatok 5,5 hodiny,
· že v dňoch pondelok až štvrtok v čase od 8,30 – 15,30 hod. je jeho účasť na pracovisku povinná a v čase od 7,00 – 8,30 hod. a od 15,30 – 17,00 hod. má možnosť pružne využívať,
· že v piatok v čase od 8,30 – 12,30 hod. je jeho účasť na pracovisku povinná a v čase od 7,00 – 8,30 hod. a od 12,30 – 14,00 hod. má možnosť pružne využívať,
b) pracovníkom ...sa v dňoch .... delí čas jednej zmeny na dve časti, dopoludnia a popoludní, resp. večer; .....ak si to plnenie ich úloh vyžaduje,
c) povinné prestávky na odpočinok a jedenie v rozsahu 30 minút denne pri dĺžke pracovnej zmeny viac ako 6 hodín sa nezapočítavajú do pracovného času. Čas určený na povinnú prestávku je stanovený medzi 11. a 14. hodinou. V prípade úrazu počas prestávky mimo budovy sa tento nepovažuje za pracovný úraz.

Poznamka:
Povinnost kontrolovat dochadzku ma priamy veduci, a personalne odd.
dovolenka je vzdy cerpana za plny den, t.j. 7,5 hod., aj sviatky, ocr, atd. Iba navstevy lekara su niekedy diskutabilne, ak su dlhsie. zasadou je, ze tyzden musi byt 37,5 hod. Cize da sa nadpracovat pripadny chybajuci cas v niekdtorom dni.