petkasla
02.01.07,08:44
Zamestnanec pracuje v skúšobnej dobe, ktorá trvá tri mesiace. Doteraz už bol trikrát prácenschopný - jeho pn trvali dohromady dvadsaťdva kalendárnych dní. Je možné o tých dvadsaťdva dní jeho skúšobnú dobu predĺžiť? Je možné v takto predĺženej skúšobnej dobe skončiť pracovný pomer podľa § 72 Zákonníka práce?
Díky
Tweety
02.01.07,07:48
Zamestnanec pracuje v skúšobnej dobe, ktorá trvá tri mesiace. Doteraz už bol trikrát prácenschopný - jeho pn trvali dohromady dvadsaťdva kalendárnych dní. Je možné o tých dvadsaťdva dní jeho skúšobnú dobu predĺžiť? Je možné v takto predĺženej skúšobnej dobe skončiť pracovný pomer podľa § 72 Zákonníka práce?
Díky Podľa § 45 ZP sa SD predlžuje o čas prekážok na strane zamestnanca. Podľa § 59 odst. 1 písm, d, môžeme PP skončiť v SD.
ivanaj
24.07.07,15:17
Rozumiem spravne, ze ak zamestnanec ma PN napr. i 3 dni tak mu o tuto dobu predlzim skusobnu dobu alebo je doba o ktora mozem predlzit skusobnu dobu nejako limitovana dnami?
ivanaj
24.07.07,16:10
Chapem spravnei ked zamestnanec ide napriklad len k lekarovi, to je tiez prekazka v praci, i napr. OCR. Tak to som mala vediet skor, neboli by teraz so zamestnancami problemy.

Clovek sa stale uci
ivanaj
24.07.07,16:35
Ved praveze si teraz pozeram tie zmeny od septembra ktore budu a nasla som tu na porade podobnu otazku, tak som sa spytala, lebo v zakoniku som nenasla ziadne obmedzenia ani zmienku. Ale dakujem za odpoved. Pekny vecer