IvetaH
02.01.07,09:08
Zdravím,
mám bankový výpis mesačný zaúčtovaný ako jeden účtovný doklad s jedným dátumum a s jedným číslom. Môže byť alebo musím mať na každý účtovný prípad samostatný účtovný doklad, t.j. čo pohyb na účte to doklad s novým číslom?
Zoltán Kovács
02.01.07,08:35
Zdravím,
mám bankový výpis mesačný zaúčtovaný ako jeden účtovný doklad s jedným dátumum a s jedným číslom. Môže byť alebo musím mať na každý účtovný prípad samostatný účtovný doklad, t.j. čo pohyb na účte to doklad s novým číslom?

Bankový výpis je predsa iba jeden. Teda každý pohyb na účte zaúčtovaný musí mať to isté číslo, napr. BV-012
jež
17.01.07,18:18
môžeme na základe výpisu z internetu účtovať ? Ide o účet ktorý máme vedený v zahraniči. Alebo musí byť výpis originál z banky ?
martinius
22.01.07,09:21
Zdravím,
mám bankový výpis mesačný zaúčtovaný ako jeden účtovný doklad s jedným dátumum a s jedným číslom. Môže byť alebo musím mať na každý účtovný prípad samostatný účtovný doklad, t.j. čo pohyb na účte to doklad s novým číslom?
Tiež nad tým dumám.Ja by som dala každý účt.prípad ako samostatný doklad.Lebo potom neviem,ako by som zaúčtovala výpis napr. z 3.1.2007, na ktorom by som mala aj decembrové aj januárové pohyby na účte,však každý má iný dátum.
Ako by som potom zaúčtovala napr.inkaso fa,ktoré došlo na základe výpisu v decembri,predsa nie s januárovým dátumom.
ZuzkaT
22.01.07,09:34
Bankový výpis je predsa iba jeden. Teda každý pohyb na účte zaúčtovaný musí mať to isté číslo, napr. BV-012

Tiež som toho názoru, ale je zle ak k číslu výpisu napr. BV-012 pridám poradie položky vo výpise? Teda, položka 2 bude mať číslo BV-012 02.

Záleží však od SW , či to umožní.
KvetkaK
22.01.07,09:38
Mne sa dá v programe číslovať asi takto B012/001/001, a potom nemám problém keď je aj viac položiek za jeden deň na mesačnom výpise. Čiže prvé číslo je č.výpisu, to druhé je označenie dňa, ktorého sa budú týkať položky a tie rozlišujem tým posledným číslom.
Zuzka
22.01.07,09:51
Tiež nad tým dumám.Ja by som dala každý účt.prípad ako samostatný doklad.Lebo potom neviem,ako by som zaúčtovala výpis napr. z 3.1.2007, na ktorom by som mala aj decembrové aj januárové pohyby na účte,však každý má iný dátum.
Ako by som potom zaúčtovala napr.inkaso fa,ktoré došlo na základe výpisu v decembri,predsa nie s januárovým dátumom.


... môžeš uviesť poradové číslo bank. výpisu, nad ktorým rozmýšľaš?
JDM
22.01.07,10:18
Domnievam sa, že sumárny výpis z banky /napr. za celý mesiac/ treba označiť jedným poradovým číslom výpisu, napr. BV-3001. /3 je napr. Výpis z VÚB, 001 je poradové číslo výpisu/. Jednotlivé pohyby na účte by sa mali účtovať zvlášť po jednom /každý pohyb do nového riadku/, avšak pod spoločným číslom bankového výpisu. Dosť programov to umožňuje.
fileva
22.01.07,21:18
Ja účtujem nasledovne:
dátum /31.12. posledný deň v mesiaci/ - VBú-12/001;
VBú - výpis z Bú
12 - číslo výpisu /mám mesačne výpisy/
001,002, ... - číslo položky na výpise (vždy do nového riadka v PD, VBú-12 sa nemení/
SlavkaS
22.01.07,23:13
IvetaHZdravím,
mám bankový výpis mesačný zaúčtovaný ako jeden účtovný doklad s jedným dátumum a s jedným číslom. Môže byť alebo musím mať na každý účtovný prípad samostatný účtovný doklad, t.j. čo pohyb na účte to doklad s novým číslom?


S jedným číslom ano tak ako máte bankové vypisy čislované, ale s jedným dátumom?
veď, keď vám bola napr. faktúra uhradená 15.teho tak nemôžte uviesť 30.teho.
dipe
09.02.07,14:38
...a čo, ak vam klient donesie výpis z podnikateľského účtu - štvrťročný????
dipe
09.02.07,15:31
nemate nikto skúsenosti s takým to výpisom? Dodávam, že z mesiac ne tam cca 20-25 pohybov.
Monika Kováčová
09.02.07,15:38
martinius
12.02.07,08:44
Aby som doplnila,nám banka posiela výpis,ktorý je vystavený v posledný deň v mesiaci.Jednotlivé položky účtujem dňom,kedy došlo k pohybu.Položky číslujem podľa výpisu,napr 001/001,001/002.Dátum vystavenia výpisu nie je podľa mňa pre účtovanie rozhodujúci,ale deň platby,tak je predsa aj v postupoch uvedený deň uskutočnenia účt.prípadu.
Najka
12.02.07,09:05
A ktorým dátum účtujete dátumom obratu alebo účtovania -výpis zo SLSP, v
martinius
13.02.07,12:26
A ktorým dátum účtujete dátumom obratu alebo účtovania -výpis zo SLSP, v
Mám pred sebou výpis,ale vidím tu len dátum transakcie a dátum vystavenia.Ja to účtujem dátumom transakcie...po položkách.