jess
02.01.07,09:30
Dostala som krásnu rozkošatenú vianočnú hviezdu. Po dvojhodinovom prevoze do miesta môjho bydliska v aute jej opadali listy a aj červené kvety (listy). Niečo ešte ostalo. Predpokladám, že sa už nevzchopí. Ale, čo s ňou ďalej ? Kedy ju zrezať ? Ako sa o ňu postarať, aby kvitla aj v budúcom roku? Máte skúsenosti ?
mončok
02.01.07,11:42
Po úplnom odkvitnutí a opadnutí listov treba rastlinu uložiť na teplom a suchom mieste a vôbec ju nepolievať. Až v marci sa zreže nakrátko / až na tretinu/, zemina z koreňov sa vytrasie, prípadne zničené korene treba odrezať a zasadiť do menšieho črepníka. Odrezané konce výhonkov sa tiež dajú zakoreniť v piesku. Je dobré, keď majú veľa svetla a sú v teple s dostatočnou vlahou. Koncom mája ich treba postupne vykladať von na chránené miesto. Z nových výhonkov treba nechať len asi 3 až 5, aby mali veľké hviezdy, podľa potreby vrcholce zaštipneme. Vonku ich necháme do septembra a potom ich dáme do teplej izby. Do Vianoc by sa mali vrchné listy vyfarbiť do červena.
mončok.
jess
18.02.07,17:02
Ďakujem, dúfam, že prežije a bude krásna na ďalšie vianoce. :)
DanielaSL
18.02.07,17:06
Dáška od leta ju potom zatieňuj. Niekto ju zakrýva už od obeda, ja som ju strčila vždy do kúpeľne. Ale už nikdy nebola taká krásna ako keď som ju kúpila.
jess
18.02.07,17:14
Mám ju teraz takú vyholenú..asi 45 cm holé byle , sem tam nejaký list a vrchol je ešte červený. Niekde som čítala, že ju potom na jeseň prikrývajú "klobúkom" z výkresu.
mončok
23.02.07,16:06
Mne tiež zostala " vyholená ", tak som ju zostrihala a vôbec som ju nepolievala, dala som ju do šopy na okno. Už som si myslela, že z nej nič nebude, ale na jar vyhnala mladé výhonky, tak som ju začala polievať a trošku prihnojovať. V septembri som ju dala dovnútra na okno a pred Vianocami mi pekne očervenela, vlastne až dodnes sa drží ale už pomaly začína opadávať.
Prajem pekný večer. :o :)
Hlinkovx
23.02.07,16:17
, že ju potom na jeseň prikrývajú "klobúkom" z výkresu.
daška, skús sa Bobo opýtať...či nemá ten svoj výtvor..za ktorý vyhrala prvú cenu na krahuloch :D od úžasu by možno aj tá hviezda rozkvitla