Katarína STR
20.12.04,12:22
Chcem sa spýtať na leasing pri SZČO.

Ako je to s prvom akontáciou ? Aj tá sa spočíta do celkovej ceny auta a vydelí sa 36 mesiacmi, alebo sa dá celá akontácia do výdajov ovplyňujúcich ZD ?

Ja si myslím, že by sa aj akontácia mala pripočítať ku splátkam a vydeliť 36 mesiacmi a do výdajov sa uznajú len zaplatené splátky v uzávierkových úpravách , je tak ?
Lenočka
20.12.04,11:42
Áno je tak, SZČO zaúčtuje prvú zvýšenú splátku ako výdaj neovpl.daň a potupuje tak, že obstar.cenu auta vydelí počtom mesiacov, ktoré auto spláca v tvojom prípade 36 a na konci roka zaúčtuje alikvotnú časť pripadajúcu na dané obdobie.
Katarína STR
20.12.04,11:53
ďakujem pekne
Mikolajova
28.12.04,18:13
Dobry den, chcela by som sa este opytat jednu vec, s ktorou si neviem poradit.
v r.2004 sme kupili auto na leasing a v leasingovej zmluve je uvedenená cena auta a havar.poist. cize v leas. splatke je uz poistenie zahrnute. Zaujimalo by ma, ci cena, ktorá sa pocita ako obstar. cena t. j. cena na odpis, je s poistným alebo bez neho? dakujem za radu.
RastoPD
28.12.04,21:17
Pozor na vstupnu cenu predmetu leasingu, pretoze vo Vasej evidencii majetku (cudzieho) musi byt rovnaka ako u prenajimatela - teda cena bez DPH z ceny auta. Plati od 1.1.2004!
Mikolajova
30.12.04,10:11
Pozor na vstupnu cenu predmetu leasingu, pretoze vo Vasej evidencii majetku (cudzieho) musi byt rovnaka ako u prenajimatela - teda cena bez DPH z ceny auta. Plati od 1.1.2004!
Este sa Vas spýtam ci ta cena ma byt bez DPH aj ked nie sme platcovia DPH?
Dakujem za radu.