tinaM
02.01.07,12:13
Prosím o radu.
Firma v r. 2005 prepočítavala DPH koeficientom. Pri ročnom vysporiadaní DPH za 4.Q 2005 vznikol rozdiel, ktorý si firma uplatnila v DP DPH.
Problém je v tom, že o vzniknutý rozdiel moja predchodkyňa neupravila daň z príjmov. Uvažujem, ako by sa to dalo opraviť, aby nebol postih. Napadlo ma, že keby som opravila na kartách dlhodobého majetku odpisy /v r. 2005 by som využila neuplatniť odpisy/ , v peň.denníku v uzávierkových operáciách r.2005 by som nemala výdavok-odpisy, ale by som mala ostatný príjem OZD-rozdiel z DP DPH za 4.Q.2005. Následne by som podala opravný výkaz o majetku a záväzkoch, výkaz o príjmoch a výdavkoch a dodatočné DP za r. 2005. Ide mi o to, aby nevznikol rozdiel na dani z príjmov. Mohla by som to tak urobiť?
tinaM
02.01.07,12:08
[quote=tinaM]Prosím o radu.
Viem, že to nie je bežné, ale chcem vedieť, aký je váš názor na túto vec.
Johanka
02.01.07,12:21
Neviem či som to celé dobre pochopila.
Ide o JÚ. Chceš dať cez ID do výdavkov DPH, na ktorú nebol nárok na odpočet? Ide o významnú sumu?
tinaM
02.01.07,12:36
Neviem či som to celé dobre pochopila.
Ide o JÚ. Chceš dať cez ID do výdavkov DPH, na ktorú nebol nárok na odpočet? Ide o významnú sumu?
Ide i JÚ. DPH je vporiadku. Problém je s daňou z príjmu. V r. 2005 boli účtované odpisy napr.44000 Sk. Pri vysporiadaní koeficientu v DP DPH za 4.Q.2005 vznikol rozdiel, o ktorý mala predchádzajúca účtovníčka upraviť ZD /daňový základ mal byť vyšší o 38000/.Opravu chcem vykonať tak, aby nebol postih. Odpisy v r. 2005 neuplatním z niektorého DHM /zníži sa mi výdaj OZD/ a namiesto toho zaúčtujem 38000-DPH-príjem. Následne podám dodatočné DP za r. 2005 , lebo hodnoty príjmy a výdaje budú iné ako v pôvodnom DP. Daňová povinnosť bude tá istá.
Myslela som na to, že odpisy si môžem uplatniť aj v ďaľších rokoch. Neprídem o ne. Daňová kontrola nezačala./dúfam, že ani nebude;) /.
KEJKA
02.01.07,12:48
....
Opravu chcem vykonať tak, aby nebol postih. Odpisy v r. 2005 neuplatním z niektorého DHM /zníži sa mi výdaj OZD/ a namiesto toho zaúčtujem 38000-DPH-príjem. Následne podám dodatočné DP za r. 2005 , lebo hodnoty príjmy a výdaje budú iné ako v pôvodnom DP. ........;) /.

chceš upraviť JU tak, aby si nemala inú DPFO...
uvažuješ správne,...dá sa aj tak....;)
tinaM
02.01.07,12:50
chceš upraviť JU tak, aby si nemala inú DPFO...
uvažuješ správne,...dá sa aj tak....;)
Veľmi pekne ďakujem. Riadim sa heslom "Zachráň, čo môžeš".