dvd
02.01.07,12:14
neviete ako postupuje SP, ked dostane RLFO po datume nastupu zamestnanca? je za to sankcia automaticky, alebo je to na ich posúdení? dakujeme vopred za skúsenosti
Zoltán Kovács
02.01.07,11:29
neviete ako postupuje SP, ked dostane RLFO po datume nastupu zamestnanca? je za to sankcia automaticky, alebo je to na ich posúdení? dakujeme vopred za skúsenosti

Vlastná skúsenosť, keď ide iba o 1-2 dni meškania penale nevyrúbili.
brm
02.01.07,13:17
vzhladom na to, že teraz možno nahadzujú septembrové pohyby...tak naozaj mi netrhá žily párdňový sklz...to za rok za dva za päť budú pri kontrolách múdri a zrátajú nám to...
STRELEC
02.01.07,13:35
vzhladom na to, že teraz možno nahadzujú septembrové pohyby...tak naozaj mi netrhá žily párdňový sklz...to za rok za dva za päť budú pri kontrolách múdri a zrátajú nám to...Myslím, že skôr. V septembri si SP schválila sadzobník pokút a už ho aj "úspešne" používa. Zistil som to aj ja:mee:.
Sadzobník je k stiahnutiu tu na porade ako aj na zdroji - www.socpoist.sk
Orsz
02.01.07,13:58
Čo mám zatiaľ ja skúsenosti - penále len tak nevyrubujú - za taký krátky časový sklz určite nie. K takým dlhším si myslím, že to je na ich posúdení. Moja známa nevedela, že má prihlásiť do SP dohodárov v 8.mesiaci - urobila to až teraz v 11.mesiaci. Veľmi sa bála, volala tam, a povedali jej, aby to poslala, že penále za to nebudú. No asi je to o zhovievavosti - a posúdení, či sa jedná o serióznu firmu, ktorá má všetko na poriadku, alebo lajdáka. No neberte to ako samozrejmosť - treba si plniť všetko včas.
zuza 74
03.01.07,09:17
A co takyto pripad. Ja som sice prihlasku do SP odovzdala nacas {do 3 dni}, ale neprihlasila som to mailom. Az dodatocne o 2 dni neskor. Co z toho moze byt?
ivanaj
03.01.07,09:27
Tak toho sa naozaj nemusis bat. Co v pripade ak by nesla elektrika, tak by ti nezostavalo nic ine len to odoslat postou a tie dva dni co posta ide to je v poho.
zuza 74
03.01.07,09:33
Tak toho sa naozaj nemusis bat. Co v pripade ak by nesla elektrika, tak by ti nezostavalo nic ine len to odoslat postou a tie dva dni co posta ide to je v poho.Dakujem za odpoved a prajem pekny den.
petacuckova
04.01.07,15:44
Najlepšie je v takomto prípade vyplniť len dátum zmeny, bez dátumu odoslania. Rada pracovníčky SP :-)
mysimis
04.01.07,16:06
Moja skúsenosť je taká, že som pracovníka prihlásila do SP v ten deň keď nastúpil do práce. Zo strany SP problém nebol, ale kontrola inšpektorátu práce mi za uvedený "sklz" dala pokutu 10.000,- Sk! Po odvolaní znižili na 5.000,- Sk.