lydinka
02.01.07,13:19
Ahoj poradáci, prosím vás, vie mi niekto poradiť?
Prišla mi faktúra z ČR za tovar, je vystavená bez DPH, vyplatená v slovenských korunách na dobierku, fa je vystavená na 4575 českých, nič tam nie je prepočítavané, len dobierka bola vyplatená v slov. korunách - 5875 sk.
Som platcom DPH, prosím poradte ako správne to účtovať v JU.
Ďakujem
Danielam
02.01.07,12:39
Ahoj poradáci, prosím vás, vie mi niekto poradiť?
Prišla mi faktúra z ČR za tovar, je vystavená bez DPH, vyplatená v slovenských korunách na dobierku, fa je vystavená na 4575 českých, nič tam nie je prepočítavané, len dobierka bola vyplatená v slov. korunách - 5875 sk.
Som platcom DPH, prosím poradte ako správne to účtovať v JU.
Ďakujem
Tak ako prvé si musíš overiť či je platcom DPH dodávateľ z Čiech /musí mať pridelené IC DPH v ČR/ potom fakúru prepočítaš kurzom vystavenia fakúry krát 19% DPH /samozdanenie/- (predpokladám keď je to dobierka že tovar máš)- toto použiješ v DP DPH.
Do knihy záväzkov. Suma v CZK prepočítana dňom zaradenia do evidencie
Samotné účtovanie V PD: Sumu v CZK na faktúre prepočítaš kurzom dňa uhrady
Rozdiel medzi sumou v SK v knihe záväzkov a v PD je kurzový rozdiel ale o tom v JU neučtuješ.
lydinka
02.01.07,18:24
Ano, su platcami DPH a aj moj klient je platcom dph, akurat že už je to asi prepočítané, pretože na fakture je suma okolo 4ooo, /neviem presne/, ale na dobierkovom listku už platila vyše 5OOO.
Danielam
03.01.07,05:19
Ano, su platcami DPH a aj moj klient je platcom dph, akurat že už je to asi prepočítané, pretože na fakture je suma okolo 4ooo, /neviem presne/, ale na dobierkovom listku už platila vyše 5OOO.
Myslím že pošta ti mala dať také nejaké potvrdenie kde je uvedený aj kurz akým to prepočítala /aspoň u nás na pošte to vypisujú/