ivanaj
02.01.07,13:38
Ahojte,
chcem sa poradit:
Dnom 1.1.2007 ma podpisanu prac. zmluvu pani, ktora ked dnes rano prisla, doniesla ze jej trva PN-ka Od 18.12.2006 este zo stareho zamestnania a ze bude na PN asi tak do 8.1.2007. Chcem sa opytat ci je to vobec platne:
1. ci je platne rozviazanie pracovneho pomeru u stareho zamestnavatela (doniesla zapoctovy list s ukoncenim 31.12.2006 avsak nie je tam zaratane obdobie PN, ktore jej uz plynulo od 18.12.2006)
2. ci je platny den nastupu zamestnankyne od 1.1.2007 ked zmluvu podpisala uz asi pred mesiacom, avsak jej trva PN
3. PN-ku mi zamestnankyna dala zatial len prefotenu ale som ju upozornila, ze urcite musi doniest original, ktory bude vystaveny na zamestnavatela nasho, nie povodneho

Preto sa pytam, je to akesi spekulativne, ci je vobec niektory z tychto bodov spravny. Lebo mne sa to urcite nezda :(
Zoltán Kovács
02.01.07,12:45
Ahojte,
chcem sa poradit:
Dnom 1.1.2007 ma podpisanu prac. zmluvu pani, ktora ked dnes rano prisla, doniesla ze jej trva PN-ka Od 18.12.2006 este zo stareho zamestnania a ze bude na PN asi tak do 8.1.2007. Chcem sa opytat ci je to vobec platne:
1. ci je platne rozviazanie pracovneho pomeru u stareho zamestnavatela (doniesla zapoctovy list s ukoncenim 31.12.2006 avsak nie je tam zaratane obdobie PN, ktore jej uz plynulo od 18.12.2006)V zápočtovom liste by mali uviesť tú PN od 18.12 do 31.12. Keď počas PN rozviazala pracovnú zmluvu, tak išlo o vzájomnú dohodu ZC a ZĽ.
2. ci je platny den nastupu zamestnankyne od 1.1.2007 ked zmluvu podpisala uz asi pred mesiacom, avsak jej trva PN Nástup je platný
3. PN-ku mi zamestnankyna dala zatial len prefotenu ale som ju upozornila, ze urcite musi doniest original, ktory bude vystaveny na zamestnavatela nasho, nie povodneho PN originál nedostaneš vystavenú na novú (vašu firmu) nakoľko starý zamestnávateľ to musel poslať do SP. Ty na základe prefotenej PN-ky do dochádzky vyznačíš chorobu. Ukončenie PN ppostúpiš do SP. Pre teba s tým končí PN. Nakoľko prvých 10 dní bolo ešte u starého zamestnávateľa, takže vaša firma vyplácať nič nebude.

Preto sa pytam, je to akesi spekulativne, ci je vobec niektory z tychto bodov spravny. Lebo mne sa to urcite nezda :(

Odpovede sú hrubo vyznačené v citáte.Ale ak sa mýlim prosím opravte ma.
ivanaj
02.01.07,12:45
To chapem, a ak je ticha dohoda ze zamestnanec si urobi len nastup ale nechodi do prace? Neexistuje nejaky zakon ktory to jasne urcuje vzhladom na pracovnu zmluvu?
Zoltán Kovács
02.01.07,12:46
To chapem, a ak je ticha dohoda ze zamestnanec si urobi len nastup ale nechodi do prace? Neexistuje nejaky zakon ktory to jasne urcuje vzhladom na pracovnu zmluvu?

Nerozumiem tomu.
ivanaj
02.01.07,12:49
Vlastne uz som dostala odpoved v prispevku c. 3
ivanaj
02.01.07,13:00
dakujem vsetkym