Dušan123
02.01.07,13:42
Som zamestnaný v Českej republike. Trvalý pobyt mám ale na Slovensku. V ČR som bol zamestnaný celý rok 2006. Odvádzal som tu i dane. Chcel by som vedieť, či som povinný podať za rok 2006 daňové priznanie z príjmu fyzických osôb aj na Slovensku.
Ďakujem za odpoveď.
Zoltán Kovács
02.01.07,12:48
Som zamestnaný v Českej republike. Trvalý pobyt mám ale na Slovensku. V ČR som bol zamestnaný celý rok 2006. Odvádzal som tu i dane. Chcel by som vedieť, či som povinný podať za rok 2006 daňové priznanie z príjmu fyzických osôb aj na Slovensku.
Ďakujem za odpoveď.

Si povinný podať DP nakoľko máš trvalý pobyt na SR, si aj občanom, tým pádom máš celosvetovú daňovú povinnosť. To znamená, že zo všetkých príjmov musíš priznať dane na SR. Ale medzi ČR a SR je dohoda o zamedzení dvojitého zdanenia, preto zaplatené dane v ČR sa ti prerátajú na SR ako zaplatené dane.
DanielaSL
02.01.07,12:51
Musíš podať na Slovensku daňové priznanie , nakoľko si rezident Slovenskej republiky - to znamená, že tu máš trvalý pobyt.
Skús kliknúť na toto príjem zo zahraničia, tam by si mal nájsť viac príspevkov ohľadne tejto otázky.
Marína
02.01.07,13:15