petraTT
02.01.07,21:19
Prosím Vás chcela by som Vás poprosiť o radu. Jeden môj známy si otvoril živnosť v roku 2005. Do Sociálnej poisťovne neplatil odvody, keďže išlo o prvý rok. A v roku 2006 spadol zo strechy. Bol to pracovný úraz. Má nárok na nemocenskú dávku, keď za rok 2005 neplatil do sociálnej poisťovne odvody?
Kolenčík
02.01.07,20:32
Môj názor: Ak nedáva štátu, prečo od štátu žiada? Hlúposť že, ale poteší.....
ondrejvla
02.01.07,20:44
Prosím Vás chcela by som Vás poprosiť o radu. Jeden môj známy si otvoril živnosť v roku 2005. Do Sociálnej poisťovne neplatil odvody, keďže išlo o prvý rok. A v roku 2006 spadol zo strechy. Bol to pracovný úraz. Má nárok na nemocenskú dávku, keď za rok 2005 neplatil do sociálnej poisťovne odvody?

A za čo chce dávky NP? No, ak by mu ich poisťovňa vyplatila z toho čo uhradil, neviem, ako by mu to pošta uhradila?!
Aj tu je dôvod pre dobrovoľné platenie aj počas prvého roka!
petraTT
02.01.07,20:45
Lenže on je pripútaný na lôžko a ktovie ako dlho tak bude.
petraTT
02.01.07,20:49
Tak aj tak veľmi pekne ďakujem za Vaše názory. čo sa dá robiť. :mee:
Kolenčík
02.01.07,20:54
Dá sa robiť veľa, aj ja sa učím na porade, treba si pozrieť niektore príspevky a človek pochopi, že.........
Marína
02.01.07,21:20
petraTT, prečítaj si tento príspevok. Zdroj drak.porada.sk
http://www.porada.sk/t35333-som-nezamestnany-a-dlhodobo-chory-ako-ziskat-nemocenske.html
Tvoj známy však bude musieť počkať na nem.dávky 270 dní. Želám mu skoré uzdravenie.
Melnick
02.01.07,22:08
petra TT,ak si manželkou toho pána ,čo mal úraz,škoda,že Ty si sa neprihlásila na DNP koncom decembra a mohli ste si vylepšiť situáciu aspoň na ošetrovnom. /aj on môže mať chrípku./
Toto sú situácie nezávideniahodné. Takto sme doplatili poniektorí na blbý zákon v začiatkoch podnikania,keď VZ na mesiac bol 100.-Sk:eek: a keď sme si chceli platiť z vyššieho VZ- nedalo sa. Teraz sa to odrazilo na manželovom dôchodku a mne hrozí to isté. Takže teraz nemám výčitky ak zákonne tento štát pumpnem tam, kde to nie je protizákonné.

PS. petraTT sleduj tému ,tu určite nájdeš pomoc.:) neplač.:mee: