denisadam
02.01.07,22:11
Vie mi niekto s istotou povedať, môžem preukaz poistenca vrátiť do bývalej zdravotnej poisťovne poštou. Bola som tam dnes osobne a je tam neuveriteľne veľa ľudí. Potrebujem do novej ZP dať kópiu RZZP? Nikto to odo mňa nepýtal.Určuje to zákon? Ďakujem
KEJKA
02.01.07,21:41
Ja som zmenila ZP a pýtala som sa priamo tam, povedali, že nič nepotrebujú - nechcú. Pýtala som sa aj na preddavky, ktoré mi vyšli... povedali, že nič nechcú.... proste som nováčik. Či to bolo v rámci ich kampane, neviem, ale od januára nič neplatím.
A preukaz pošlem poštou. Urobím si fotokópiu, a pošlem doporučene kartičku.
Viera123
02.01.07,22:05
Ja som zdravotnú poisťovňu menila minulý rok - vlastne už predminulý :-). Preukaz stačí poslať doporučene poštou... RZZP - nedoplatok platíš do minulej zdravotnej poisťovne, preplatok zasa vráti bývalá zdrav.poisťovňa.. preddavky platíš do novej zdravotnej poisťovne... minulý rok to však bolo až od júla 2006. Čiže teraz ešte nič neriešiš ohľadne RZZP a preddavkov... až po vykonaní nového RZZP.
Stekm
02.01.07,22:19
Ak treba potvrdenie, tak skús na podateľni poisťovne.
Marína
02.01.07,22:41
ZZP_§20_ods.1_pism.c
c) odovzdať odpis z ročného zúčtovania poistného za predchádzajúci kalendárny rok do 30. júna kalendárneho roka, ak táto osoba zmenila k 1. januáru kalendárneho roka príslušnú zdravotnú poisťovňu.
1.) Najprv opis odo mňa nová ZP nechcela prijať
2.) Neskôr mi ho doporučene poslali poštou
3.) O určitý čas mi prišla výzva o nepredložení odpisu. Našťastie som odovzdávala opis osobne a kópiu som mala potvrdenú.
No, Kocúrkovo.
KEJKA
02.01.07,22:44
...hm zasa som sa niečo dozvedela. Takže info pri zmene bolo ozaj len v rámci reklamnej kampane....
Viera Ká
03.01.07,05:21
Preukaz do povodnej poistovne sa môže vrátiť poštou - radšej doporučene. Do novej ZP treba zaslať kopiu zdravotného ročného zučtovania a kopiu živnostenského listu, plus vypísané tlačivo : výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie SZČO.
Marína
03.01.07,07:06
...hm zasa som sa niečo dozvedela. Takže info pri zmene bolo ozaj len v rámci reklamnej kampane....
Veď keby nová ZP nemala kópiu RZZP, tak ani nevie, koľko máš platiť preddavky. Ja som mala tlačivo RZZP vypísané 3x. Jedno mi prevzali v pôvodnej ZP, 2x som si dala potvrdiť prevzatie, takže do novej ZP som odovzdala potvrdené pôvodnou ZP a na tretiu kópiu som si dala potvrdiť odovzdanie v novej ZP.
KEJKA
03.01.07,07:10
Veď keby nová ZP nemala kópiu RZZP, tak ani nevie, koľko máš platiť preddavky. Ja som mala tlačivo RZZP vypísané 3x. Jedno mi prevzali v pôvodnej ZP, 2x som si dala potvrdiť prevzatie, takže do novej ZP som odovzdala potvrdené pôvodnou ZP a na tretiu kópiu som si dala potvrdiť odovzdanie v novej ZP.
veď áno, ja som len poukázala, že to v ZP pri prihlasovaní nepovedali (nechceli alebo nevedeli povedať) a to ani na priamo otázku ako to mám vyriešiť s preddavkami ZP (asi v rámci reklamnej kampane - snahy získať čo najviac poistencov). ZP radšej nemenujem.
Nutricia
03.01.07,07:13
Povinnost predkladat opis RZZP v novej poistovni majú len SZČO nie zamestnanci.Aspon tak je to v tom §20 odst.2písm.c