Ajvn
03.01.07,00:13
Zdravím, som živnostník účtujúci v JÚ a dal som si zrušiť registráciu na platenie DPH. DÚ mi ako posledné zdaňovacie obdobie určil 4.Q.2006. V rozhodnutí je veta "V poslednom zdaňovacom období vzniká platiteľovi daňová povinnosť vzťahujúca sa na majetok, pri ktorého nadobudnutí alebo vytvorení vlastnou činnosťou bola daň úplne alebo čiastočne odpočítaná...." Čo to v praxi znamená? Pod "majetkom" sa myslí HIM, teda to čo som odpisoval 4 roky (počítač v cene nad 30 tis. Sk bez DPH)? Keď som ho kúpil v r. 2003 a teda v r. 2006 som ho účtovne odpísal, musím vracať nejakú DPH? Vďaka.
Melnick
03.01.07,00:04
Zdravím, som živnostník účtujúci v JÚ a dal som si zrušiť registráciu na platenie DPH. DÚ mi ako posledné zdaňovacie obdobie určil 4.Q.2006. V rozhodnutí je veta "V poslednom zdaňovacom období vzniká platiteľovi daňová povinnosť vzťahujúca sa na majetok, pri ktorého nadobudnutí alebo vytvorení vlastnou činnosťou bola daň úplne alebo čiastočne odpočítaná...." Čo to v praxi znamená?Daň sa vypočíta zo zostatkovej ceny majetku zistenej podľa zákona o dani z príjmov ku dňu skončenia posledného zdaňovacieho obdobia a z ceny zásob / ak nejaké máš/ zistenej podľa účtovných predpisov ku dňu skončenia posledného zdaň. obdobia. Tvoj počítač, hovoríš,že má nulovú hodnotu? Takže podľa mňa ,ale iba pokiaľ ide o počítač povinnosť nevzniká.Neviem či nemáš iný majetok a potom to je už zasa potrebné ďalej riešiť. Pod "majetkom" sa myslí HIM, teda to čo som odpisoval 4 roky (počítač v cene nad 30 tis. Sk bez DPH)? Keď som ho kúpil v r. 2003 a teda v r. 2006 som ho účtovne odpísal, musím vracať nejakú DPH? Vďaka.
.............................................