Gyuri121
03.01.07,04:46
Ja ma takyto pripad ,zijem v USA ,zijem uz dlhe roky od 68, som zenaty [ona tiez pochadza zo SK rodicia ].
Mam s nou taketo problemy, peniaze peniaze a stale len peniaze,
neda sa na nu dovevorat s peniazmy,od zaciatku manzelstva.
A teraz to uz preslo "lomom" Velkych Jazier [Great LAkes], co myslim stym?
Well, ona pracuje tak 9 rokov len [z 35 ich rok spolu co zijeme], nezaraba vela ,ale dostala tam velmi velku pisnost [dufam sa vyjadrujem dobre "pisna na seba"]a tak sa aj hybe, vyjadruje, a ponizuje mna pomaly ,coho sa ja velmi nepddam ,a tak sa hadame viacej a viacej [ale aj predtym co zacala pracovat], no a tak to ide ,ale nie na dobrou, vyzaduje stale viacej .JA jej prachy nedam , zije pod mojou strechou, vyzivnost dostava atd a to je vsetko co jej davam [sex obcas menej a menej ale este hej 50 nik som aj ona],
A cez tieto roky stale ma creditky a kupuje a plni ich jako by to bolo zadarmo [co v AMerike hej je ty daju daju ale splacat spatky to vacsinou nie], takze uz parkrat som ju chytil s novyma vela kartamy a nic ,nechce sa ich zdat, a teraz ju sledujem pol roka jej creditny rozhlad zec e mail my posieljau alerty a reporty a dlhy sa zvysuju, carty dostava nove a nove, uz toho je okolo 66 tisic USD, no takto vysoko som to este nevydel, tak teraz na konci roka este ma papulu velku, ze preco nejdeme na vakaciu niekde [velmi nejdeme nikdy len ona za rodicmi aj ja do SK a teraz uz mam len polovcku otca ziveho a on je tuna u setricky v inom state ,tak tam chodim 2x rocne ho navstivit, ale ona chodi za jej rodicma 6x a plus ...
So jako jej mam povedat o tomto credit card reporte 66 K, ze viem o tom,[chem dotyknut ,ona nepyta ani cent-halier na pomoc splacanim, a ona nezaraba tolko kolko to mesacne treba splacat .]
JA mam tiez creditky a splacam ich sam ale len polvicku okolo 30 tacek USD, ale to su legitimne kupy vydavky na opravy domu co som za par rokov tuna robili, nove okna , parkety ,nabytky, kuchyna atd. ale co ona kupuje? vydim pekne sa oblieka [co je jej choroba uz roky, mama jej kupovala predtym kedy este nepracovala]
Takze ja chem z tohoto manzelstva vyjst co najrychlejsie ,a ona mysli si ,ze "bankuje" na to tusim ,ze ked sa rozvedeme a predame dom az teho dostane polovinu a s tym splaca jej dlhy,
moja otazka je ,ci ja som zodpovedny na jej kreditky -dlhy ked sa ide o rozvod?
Budem aj jej musiet po rozvode platit alimony? Ja mam moj bussines maly co uz ledva funguje.
Dakujem , Vam pekne ,Sako
misomiso
06.01.07,15:05
Nikto neporadi? :) :) :)
Monika Kováčová
06.01.07,15:08
Ako by som pozerala americký film....
Melnick
07.01.07,08:47
Gyuri121,Tvoja manželka potrebuje lekársku pomoc,ona je totiž závislá na kupovaní a je jedno akých blbostí. Poraď sa s právnikom ako postupovať,lebo rada laika ako som ja by bola - zatvor jej všetky finančné "kohútiky" nech sa dievča spamätá.Ale problém je v tom,že s kreditkami ,ktoré potom musí splácať môže utrácať aj naďalej. Bohužiaľ tento systém začal zaplavovať aj Slovensko a pár ľudí už na to pekne doplatilo. Teraz sa mnohým otvorili oči že Amerika,nie je vždy "Amerika".
Situáciu rieš rýchlo ,ale s právnikom. Budú to momentálne najlepšie investované USD.:) :) :)
Chobot
08.01.07,09:25
Nepomôžem si, ale po prečítaní prvého príspevku mám pocit, že Gyuri121 si z nás urobil 1. apríl.:confused: :confused:

Jeho rodinné záležitosti si bude musieť urovnať za pomoci iného pradcu - manželského alebo pschológa. Majetkové a právne - tu mu asi nikto neporadíme, veď on sa musí riadiť zákonmi platnými v štáte, v ktorom žije. Pre neho sú naše zákony nanič (leda, že by sa presťahoval na SK).
misomiso
08.01.07,19:11
Ja poznam cloveka, ktory tu zobral pozicku a ked ju nevedel splacat, upratal sa do Kanady. Gyuri (resp. jeho zena) to bude musiet spravit asi presne opacne...:)
rada
08.01.07,19:48
Ja rada poradím. Ale dá sa v tomto prípade keď si dvaja ľudia ktorí spolu žijú, sú alebo boli si veľmi blízki nevedia vzťah usporiadať ? Ako môžeme mi poradiť ľudia vzdialení x-kilometrov nepoznajúc mentalitu tamojšieho národa, zvyky, zákony ... AKo to tam chodí ? Určite aj tam existujú rôzne poradne, advokáti, psychlógovia ktorí poradia ako sa z toho dostať podľa ich platnej legislatívy. A čo okruh blízkych, známych za tie roky pobytu ? Nie je možné hľadať u nich pomoc ?
Na Slovensku sa dá radiť - psychologické a rôzne iné poradne - zrušenie BSM súdom aj za trvania manželstva -rozvod atď. ...:(
misomiso
08.01.07,20:16
Tak ja by som na americkych pravnikov velmi nespoliehal. My sme platili za super odbornu pravnu analyzu 500 USD za zacatu hodinu a vypracovane stanovisko bolo v zmysle "nie je iste, ake bude pocasie, ale rozhodne ak nebude prsat, bude sucho"
Eulalia
09.01.07,04:33
Keby som žila v Amerike, možno by som aj vedela poradiť:) . Ale takto:eek: .
d3 !Ur3
09.01.07,15:02
Nuž zišla by sa informácia, ktorá sa týka rozhodného práva. Inak povedané, ktorým právnym poriadkom sa spravuje manželský vzťah?Kde bolo manželstvo uzavreté?
Zdeni
12.01.07,16:41
Ahojte Poraďáci, mám známeho, ktorý potrebuje poradiť: je podnikateľ a bude sa rozvádzať. Po rozvode si chce otvoriť reštauráciu. Niekde však počul, že ak by si exmanželka časom podala / do 2 rokov/ vysporiadanie BSM, tak by do toho spadala aj uvedená reštaurácia, aj keď si ju on otvoril až po rozvode. Môže byť na tom niečo pravdy?:eek: Nestretli ste sa s niečím takým?
Eulalia
13.01.07,06:02
Lehota na vysporiadanie BSM je 3 roky od právoplatnosti rozhodnutia o rozvode manželstva. Ak sa dovtedy exmanželia nedohodnú (spisovala som jednu takúto dohodu - ešte aj hrnce si delili, UF!), alebo nepodajú návrh na rozdelenie BSM na súd, platí právna domnienka, že BSM zaniklo a vo vlastníctve každého zostávajú jeho osobné veci, veci potrebné na výkon povolania a v podielovom vlastníctve rovnakým pomerom ostávajú ostatné veci - napr. byt, dom, auto a pod. Ak si exmanželka zmyslí podať návrh na súd až potom, čo si exmanžel otvorí reštauráciu (alebo inú živnosť), asi bude exmanžel musieť dokázať, že na to nepoužil peniaze, ktoré boli pôvodne súčasťou BSM, teda, že si ich "neulial" počas trvania manželstva. Ak peniaze na začatie podnikania získal po rozvode, nemá na ne exmanželka nárok.