Peterka
03.01.07,06:38
Čítam novelu Zákona o dani z príjmov a stále mi vychádza že Hlásenie o vykonaní zrážky dane z príjmov zo závislej činnosti sa podáva v lehote do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia.Čítam správne ?
eop
03.01.07,05:43
Čítam novelu Zákona o dani z príjmov a stále mi vychádza že Hlásenie o vykonaní zrážky dane z príjmov zo závislej činnosti sa podáva v lehote do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia.Čítam správne ?

Ahoj, ja som o tom počula, preto som sa práve kvoli tomu prišla pozreť na poradu, ale musím ešte hľadať. Že by sa mali zmeniť tlačivá štvrťročný prehľad a mali by tam byť kolonky aj na zrážkovú daň. No idem ešte hľadať, keby som niečo zistila, ozvem sa. Pa
Janinkaaa
03.01.07,05:43
Áno. Nebudeme už každý mesiac zasielať oznámenia, ale tak ako predtým. Spolu raz za štvrťrok spolu s preddavkovou daňou.
mysimis
03.01.07,05:46
Tlačivá na hlásenia o zrážkovej dani sú už od 01.01.2007 zrušené.
skvarki
03.01.07,05:47
Uz sa nebudu davat hlasenia o zrazkovej dani kazdy mesiac, ale bude to v štvrťročnych prehladoch.
Nutricia
03.01.07,05:49
Ale za december sa to oznámenie ešte podáva?
Peterka
03.01.07,05:50
Som rád, že viem čítať a myslím že konečne sa to upravilo. Ako to bude s hlásením za december 2006 ?
Janinkaaa
03.01.07,05:50
Áno, za december sa ešte zasiela oznámenie o zráž. dani
hunakova
03.01.07,05:51
Minulý rok sme mali len zrážkovú daň, takže som posielala oznámenia o vykonaní zrážkovej dane, mám za r. 2006 urobiť a poslať aj Hlásenie?
ucetni_fantozzi
03.01.07,06:14
zrejme mechanizmus zrazania dane z prijmu do 5 000 Sk u zamestnancov neuplatnujucich si nezdanitelnu cast bol uz niekde rieseny, v suvislosti s touto temou by som si vsak rad potvrdil nasledovne:

- podla §43 ods. 3 pism. j/ zrazam dan zamestnancom neuplantujucim si nezdanitelnu cast a danovy bonus, ak ich prijem nepresiahne 5 000 Sk
- podla §43 ods. 11 - zrazka sa vykonava zo sumy uhrady alebo pripisania dlznej sumy v prospech danovnika.

to znamena, ze zrazku z prijmu zamestnanca (spravidla dohodara), ktoru dostava napr. za mesiac 11/2006, vykonam az v 12/2006, lebo vtedy mu tento prijem vyplacam. hlasenie o zrazkovej dani teda podavam za 12/2006.

mam pravdu?
Tweety
03.01.07,06:17
zrejme mechanizmus zrazania dane z prijmu do 5 000 Sk u zamestnancov neuplatnujucich si nezdanitelnu cast bol uz niekde rieseny, v suvislosti s touto temou by som si vsak rad potvrdil nasledovne:

- podla §43 ods. 3 pism. j/ zrazam dan zamestnancom neuplantujucim si nezdanitelnu cast a danovy bonus, ak ich prijem nepresiahne 5 000 Sk
- podla §43 ods. 11 - zrazka sa vykonava zo sumy uhrady alebo pripisania dlznej sumy v prospech danovnika.

to znamena, ze zrazku z prijmu zamestnanca (spravidla dohodara), ktoru dostava napr. za mesiac 11/2006, vykonam az v 12/2006, lebo vtedy mu tento prijem vyplacam. hlasenie o zrazkovej dani teda podavam za 12/2006.

mam pravdu?
Áno, za december.
ucetni_fantozzi
03.01.07,06:30
Áno, za december.

dakujem.

to potom ale znamena, ze zrazku z prijmu zamestnanca za 12/2006 vykonam v 1/2007 - cize mal by som podat hlasenie o zrazkovej dani za 01/2007 - toto vsak uz podat nemusim, ci?

ak zrazkova dan bude sucastou stvrtrocneho prehladu, tak ani sem ju asi nezaradim, kedze tento prehlad je koncipovany podla obdobi, za ktore je mzda vyplacana... hm?

:eek:
Tweety
03.01.07,06:33
dakujem.

to potom ale znamena, ze zrazku z prijmu zamestnanca za 12/2006 vykonam v 1/2007 - cize mal by som podat hlasenie o zrazkovej dani za 01/2007 - toto vsak uz podat nemusim, ci?

ak zrazkova dan bude sucastou stvrtrocneho prehladu, tak ani sem ju asi nezaradim, kedze tento prehlad je koncipovany podla obdobi, za ktore je mzda vyplacana... hm?

:eek: Teoreticky áno.
No, dosť ťažká filozofická otázka na druhý pracovný deň ráno:cool: . Najlepšie by na to odpovedali na DÚ, neviem, či vôbec na takéto prípady mysleli.
Jozef Mihál
03.01.07,06:42
Minulý rok sme mali len zrážkovú daň, takže som posielala oznámenia o vykonaní zrážkovej dane, mám za r. 2006 urobiť a poslať aj Hlásenie?
Ostatné Hlásenie - za rok 2005 - bolo koncipované tak, že sa o zrážkovej dani neuvažovalo, keďže táto daň neexistovala pokiaľ šlo o závislú činnosť. Za rok 2006 sa dá očakávať nové tlačivo - aké a či naozaj bude nové dnes ešte nevieme.
danica
03.01.07,16:01
Ostatné Hlásenie - za rok 2005 - bolo koncipované tak, že sa o zrážkovej dani neuvažovalo, keďže táto daň neexistovala pokiaľ šlo o závislú činnosť. Za rok 2006 sa dá očakávať nové tlačivo - aké a či naozaj bude nové dnes ešte nevieme.
Áno tie tlačivá sú mi jasné, len neviete ako to bude s odvodmi na DÚ tie sme posielali mesačne s hlásením o zrážkovej dani, bude sa meniť VS? zatiaľ nemám žiadne info.;)
aktaK
03.01.07,17:14
dnes mi riadne prevzali na DU hlasenie o zrazkovej dani za decembrovu vyplatu,
VS zostava, nakolko je to DIČ zamestnavatela,
asi si myslela KS, ten som este v tomto pripade nechala 1744, ako je to pri zrazkovej dani, nakolko je to za minuloročnu vyplatu..
Marína
03.01.07,18:25
Teoreticky áno.
No, dosť ťažká fylozofická otázka na druhý pracovný deň ráno:cool: . Najlepšie by na to odpovedali na DÚ,
Veru Majka, neodpovedali. Skúšala som to. Ešte sami nevedia a ani ich táto otázka nenapadla.
neviem, či vôbec na takéto prípady mysleli.

dnes mi riadne prevzali na DU hlasenie o zrazkovej dani za decembrovu vyplatu,
VS zostava, nakolko je to DIČ zamestnavatela,
asi si myslela KS, ten som este v tomto pripade nechala 1744, ako je to pri zrazkovej dani, nakolko je to za minuloročnu vyplatu..
Myslím, že v podateľni zoberú (skoro)hocičo.
Peterka
05.01.07,11:39
Odmena za december 2006 ale vyplatená v januári 2007 z ktorej sa vykonala zrážková daň sa neoznamuje na doterajšom tlačive Hlásenie... ale bude sa už oznamovať na tlačive- prehľade za I.Q. Tlačivo zatiaľ nie je ale do konca I.Q. že vraj bude podobne ako s daňovými priznaniami.
Mám zahraničného klienta -prenajíma v SR svoju nehnuteľnosť, s tým, že chce hneď na začiatku roka podať DP a zaplatiť daň a nedokážem mu vysvetliť že nemôže lebo nie je tlačivo a preto nemôže zaplatiť daň.
danica
07.01.07,15:28
dnes mi riadne prevzali na DU hlasenie o zrazkovej dani za decembrovu vyplatu,
VS zostava, nakolko je to DIČ zamestnavatela,
asi si myslela KS, ten som este v tomto pripade nechala 1744, ako je to pri zra
zkovej dani, nakolko je to za minuloročnu vyplatu.. :)
áno správne myslela som na KS či zostáva aj na rok 2007 a či budeme posielať aj každý mesiac odvod za daň vyberanú zrážkou keďže hlásenia budú štvrťročné.:o
Anja111
07.01.07,15:39
:)
áno správne myslela som na KS či zostáva aj na rok 2007 a či budeme posielať aj každý mesiac odvod za daň vyberanú zrážkou keďže hlásenia budú štvrťročné.:o


Odvody zrážkovej dane budú vraj naďalej mesačné, ako aj opačne, t.j. vratky daňového bonusu zamestnávateľovi budú tiež mesačné.
danica
07.01.07,15:50
Odvody zrážkovej dane budú vraj naďalej mesačné, ako aj opačne, t.j. vratky daňového bonusu zamestnávateľovi budú tiež mesačné. ;) a odkiaľ máš toto info?
Anja111
07.01.07,16:03
Tak ma informovali na DU.
danica
07.01.07,16:15
Tak ma informovali na DU.
Vďaka, myslím že trnavský kraj je rýchlejší v info.
Anja111
07.01.07,16:19
Len aby nebol príliš rýchly z nevedomosti... Ja to beriem s rezervou. Radšej si ešte mesiac počkám a potom sa uvidí.
Peterka
09.01.07,05:16
vratky daňového bunusu bude do 15 pracovných dní od duručenia žaiadosti , nie mesačné-viď zmenený § 35,ods.7,.t.j. bod č.64 v novelizácii.
eop
09.01.07,06:47
dakujem.

to potom ale znamena, ze zrazku z prijmu zamestnanca za 12/2006 vykonam v 1/2007 - cize mal by som podat hlasenie o zrazkovej dani za 01/2007 - toto vsak uz podat nemusim, ci?

:eek:

Volala som kvoli tomu na dú, oznámili mi, že keď robím výplaty za december, čiže daň je zrazená až v januári, tak sa už nepodáva oznámenie o zrážkovej dani.:rolleyes:
Peterka
09.01.07,06:54
Odmena za december 2006 ale vyplatená v januári 2007 z ktorej sa vykonala zrážková daň sa neoznamuje na doterajšom tlačive Hlásenie... ale bude sa už oznamovať na tlačive- prehľade za I.Q. Tlačivo zatiaľ nie je ale do konca I.Q. že vraj bude podobne ako s daňovými priznaniami.
.
............................
Marína
09.01.07,07:41
Volala som kvoli tomu na dú, oznámili mi, že keď robím výplaty za december, čiže daň je zrazená až v januári, tak sa už nepodáva oznámenie o zrážkovej dani.:rolleyes:
Ktorý to bol DÚ? Mňa na DÚ Košice I. odd. dane zo závislej činnosti informovali, že za daň zrazenú za príjmy ( ZoDP_§43_ods.3_pism.j ) z období pred 1.1.2007 podať Oznámenie o zrazenej dani z dôvodu, že táto daň sa prípadne, ak sa daňovník rozhodne ju považovať za preddavok, môže odpočítať od dane v daňovom priznaní ( ZoDP_§43_ods.7 ) za r.2006.
maca88
09.01.07,07:47
ja som včera robila mzdy za december, oznámenie o zrazení v januári 2007 mám zaniesť na DU, alebo nie? ja na našom DU nedostanem odpoved
evina
09.01.07,08:13
ja som včera robila mzdy za december, oznámenie o zrazení v januári 2007 mám zaniesť na DU, alebo nie? ja na našom DU nedostanem odpoved

Ak ho pošleš nič tým nepokazíš. Ja som ho jednoducho za december poslala a hotovo. Keď nevedia včas rozhodnúť, nech ho majú na sklade :):)
Peterka
09.01.07,10:16
Ak bude zrážka-výplata v januári 2007 (odmena za december 2006)tak ho neposielaš.Ak ho aj tak pošleš, tak síce ho budú mať "na sklade" ale nezabudni uvedenú zrážkovú daň uviesť v prehľade o zrazených preddavkov.... za I.Q.2007.Tlačivo samozrejme ešte nie je na svete ale bude a bude sa vňom uvádzať až uvedená zrážková daň.
Aňuška
09.01.07,10:45
Volala som kvoli tomu na dú, oznámili mi, že keď robím výplaty za december, čiže daň je zrazená až v januári, tak sa už nepodáva oznámenie o zrážkovej dani.:rolleyes:

Nám na školení /DÚ Trnava/ povedali, že zrážková daň
za december zrazená v januári ide po starom - na oznámení;) .
Marína
09.01.07,11:24
Ešte nevieme, ako bude vyzerať tlačivo prehľadu(a to nevie ani DU), tak nevieme, ako a aká sa zrážková daň bude uvádzať. Poslať Oznámenie o .... je podľa mňa z dôvodu prípadnej pokuty prezieravé.
macis
09.01.07,12:19
Daňový úrad Šaľa vydal toto Upozornenie na zmenu:

Podľa novely zákona platnej od 1.1.07 platiteľ dane, ktorý vykonal zrážku z príjmov zo závislej činnosti podľa§43 od.3 písm.j., je povinný hlásenie o vykonaní zrážky a odvedení zrazenej dane oznámiť správcovi dane na tlačive PREHĽAD v lehote na podávanie prehľadu, t.j. do 30 dní po uplynutí kal.štvrťroka.
Touto úpravou sa ruší mesačná oznamovacia povinnosť platiteľa dane.
Novela zákona umožňuje platiteľovi dane znižovať daň vrátane dane vybranej zrážkou o sumu daňového bonusu. Zároveňa sa platiteľovi dane upravuje lehota a spôsob vyžiadania sumy daň.bonusu vyplateného z vlastných prostriedkov od správcu dane. Túto sumu platiteľ dane môže od miestne príslušného správcu dane žiadať len na tlačive prehľad a to v lehote do konca kal.mesiaca nasledujúceho po uplynutí kal.štvrťroka.
Touto úpravou sa ruší mesačná lehota na poukazovanie daňového bonusu.
Jozef Mihál
09.01.07,12:31
Súhlas, znamená to, že daňové úrady od 1.1.2007 postupujú presne v duchu zákona, účinného od 1.1.2007 - teda po novele - teda tak, ako je to uvedené v predchádzajúcom príspevku.